Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babám hosszan szopizik...

2 hetes babám hosszan szopizik és nagyon be szokott aludni rajta. Próbálom ébresztgetni, de nagyon nehezen megy, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerős a helyzet : ) Az elsö kislányom volt ilyen.A védőnő a doktornő és mindenki adta,a "jó" tippeket.

Szerintem,kb.15-25 perc alatt ha intenzíven cicizik,jól kell,hogy lakjon,utána vedd le róla.Addig próbáld ébren tartani,hogy jól lakjon(simogasd,beszélj hozzá...)tudom nem könnyű!Kitartás!

2011. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Ez a bealvás csak akkor lehet "valódi", komoly gond, ha a babád (pl. sárgaság miatt) aluszékony. Ebben az esetben mindenképp ébresztegetni, bíztatni kell az evésre, mert ők hajlamosak kevesebbet enni a szükségesnél.

Egyéb esetben is próbálhatod őt ébren tartani így-úgy, de ha álmos, végős soron úgyis elalszik. ;) Ennek számos oka van: a szopizás nagy munka és a pici, gyenge baba gyorsan elfárad; a tested melege, közelsége megnyugtatja; az anyatejben lévő prolaktin álmosító hatású; a szopizó szájmozgás közben is felszabadulnak lazító, relaxáló hatású anyagok. Mindezért teljesen normális, ha a babád belealszik a szopiba és ezért nagyon elnyúlnak!

Ahogy írtam, nyugodtan bíztathatod őt finoman a folytatásra, majd meglátod, mennyire használ ez nála. De ne aggódj, ezek a hosszú szopik maguktól rövidülnek majd le idővel, amint megerősödik, -ügyesedik. Addig pedig sok türelem és kitartás neked! A szoptatás tényleg időigényes munka, de csak így lehet (jól) csinálni.

2011. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!