Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mensi előjele lehet, hogy...

Mensi előjele lehet, hogy csökken a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
11 hetes a baba, 7 hetes volt mikor szülés után először megjött. egy-két nappal előtte fintorgott már a cicire és ettől csökkent a mennyiség, aztán visszaküzdöttük. most nem fintorog, de az éjjel valami csoda folytán 7 órát aludt egyhuzamban és mikor felkeltem, még csak csomós, kemény se volt a cicim. az egyikből fejtem géppel, mindössze 90 milli lett ennyi idő után. a másikat kiszívta, majd a fejtből is megkínáltam, ekkor már kb egy óra telt el. viszont azóta is többször cicire kéredzkedett már és mintha nem tudna jóllakni, nem is nyel igazán, csak szív, néha tekereg. mitől csökkenhet ilyen drasztikusan a tej? szinte óránként van már cicin és ennek megint az ő kialvatlansága lsz a vége :-((((
2011. jan. 23. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha gyakran teszed mellre, így lesz több a tej. S cumizás is serkent a tejtermelést, nem csak az intenzív szopás. Kb három hónapos, lehet akár növekedési ugrás is, amikor a babának hirtelen több tej kell. Az is normális, hogy már nem kemény a melled, de ettől még van benne tej, ne aggódj.


Aggódni csak akkor kell, ha a babádnak nincs elég pisis pelusa, ha kórosan aluszékony, fáradékony, rossz kedvű, illetve nem hízza meg a minimumot.

2011. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hááát, most akkor mindjárt jól elbizonytalanodom, mert én itt nagyban örvendezek, hogy önmagához képest milyen jól alszik a kiscsávó... de a pelusok rendben vannak. az alvás meg remélem, csak valami frontnak köszönhető
2011. jan. 23. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hétre megjött, és azóta is rendszeresen (4 hónapos a kislányom). Mensi előtt pár nappal a babám iszonyatosan mérgesen szopizik, sokszor kiköpi a cicit. Aztán rá két napra általában megjön, és ekkor nekem lecsökken a tejem, sőt a babám sem nagyon hajlandó szopizni, így emiatt is csökken. S sehogy sem hajlandó meginni, még üvegből sem. Úgyhogy kénytelen vagyok tápszert adni neki, viszont mindig megpróbálom őt szoptatni, hogy azért érje inger a ciciket, és fejem is, így nem apad el a tejem, csak csökken, és ha elmúlik a mensi, akkor a babám mintha mi sem történt volna, újra nagyon szépen szopizik, ettől pedig újra több lesz a tejem. Viszont hihetetlen kínszenvedés így az egész szopi. Mensi előtt üt-ver szopi közben, mensikor ordít, ha cicire teszem, közben a fejéssel megy el az egész napom. Őrület. Úgyhogy küzdelem az egész, de nem adjuk fel.

Lehet, hogy nehéz lesz pár nap, de reméljük, hogy nálad is rendeződik a dolog.

2011. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!