Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most hogyan tudnék felkészülni...

Most hogyan tudnék felkészülni, hogy hasonló baj ne történjen szülés után?

Figyelt kérdés

Sajnos mivel kicsi a mellem, viszont nagyon jól termelődött a tej előző gyermekemnél, hihetetlen módon nem tudtam kordában tartani, hogy kis térfogatnak köszönhetően spricceljen minden esetben a tej.

Kisfiam jól szopott, viszont ezáltal sok levegőt nyelt és bizony egyszer nagy baj lett belőle (büfiztetések ellenére). Orrán száján bukott és nem kapott levegőt...


Védőnőmet kérdeztem már így a 9. hónapban, hogy hogyan ügyeskedjek most majd, mire az volt a válasz, hogy majd ha itt az ideje, megbeszéljük.


1. Fejni lehet az elején, de amennyire lehet, szeretném elkerülni az cumisüvegezést.

2. Az elején hígabb, szomjoltó tej van (ahogy a "nagyok" emlegetik. Minden szoptatást kezdjek üveggel?

3. Sajnos még fejés után is spriccelhet...


Van erre egyáltalán valami más módszer vagy valamilyen "segédeszköz", ami nem engedi, hogy az újszülött torkába spricceljen a tejci?


2011. jan. 25. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát sok okosat nem tudok mondani.Próbálhatsz mellbimbó védőt használni,abban van egy kis hely,talán azon keresztül nem tud kispriccelni.A netbabyn tudsz kérdezni védőnőtől.1 héten belül válaszolnak általában.Nem értem miért nem segít most a védőnőd.Ha egyszer most érdekel,miért kellene várni.
2011. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

36 évesen így kétségbeesni és kétségbeesni hagyni...

Már nem lepődök meg semmin.

2011. jan. 25. 12:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló volt a helyzet nálam is, de egy dolog bejött: Aventes anyatejgyüjtő kagyló. Ennek a fajtának a mell felé eső részén ilyen kis párnácskák vannak, amik egy kicsit nyomják a mellett (de nem nagyon lehet érezni), viszont arra pont jó, hogy folyamatosan kicsit stimulálja a mellett és nem hagyja "túltelítődni", hanem mindig kicsöpögött a tej a gyűjtőkagylóba. Így ezeket összegyűjtve lett egy csomó fagyasztott tejem, ugyanakkor mivel folyamatosan távozott a felesleges tej, így nem volt spriccelés, mikor evésre került a sor. De mindig bőven elég volt így is a tej, pedig 4,5 kg-mal született a fiam és fél évig kizárólag anyatejet kapott.

2011. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
természetesen mellet és nem mellett. (hülye autómatikus helyesírás-javító...)
2011. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy beszerzem, mert más ötletem nekem sincs...

azért köszönöm

2011. jan. 25. 14:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp beszélj szoptatási tanácsadóval. Az előre fejés jó ötlet. Én még a gravitációval ellentétes pozíciókat tudom javasolni, az sokat tud segíteni.
2011. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szoptatási tanácsadót hol találok?
2011. jan. 25. 14:14
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt fel vannak sorolva szoptatási tanácsadók.


De tudom javasolni őt : [link]

2011. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2011. jan. 25. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:

zia!

Nálunk ugyanez volt!

Én előfejtem (szoptatási szaktanácsadó javasolta, éstartottuk nagyon sokáig a kapcsolatot hetente) minden szopi előtt egy tejleadóreflexnyit, és még ezután is függőleges helyzetben szoptattam, mert csak így fogadta el a babaám a cicim!És a lefejt tejet lefagyasztottam, de legközelebb nem fogom, mert nem volt rá szükség!5 hós koráig fejtem így elő, utána nagyon ügyesen szopizott!Pedig nekem is még előfejéssel is volt hogy spriccelt!Szegény mindig elengedte ilyenkor és megvártuk míg befejezi a spriccelést!

Viszint a 3 hós növekedésugrásnál nagyon gyorsan túl voltunk, mert akkor nem fejtem elő, ő meg térdelt az ölemben és úgy szopizott!

Nálunk ez nagyon bevált, igaz hogy így hogy "csak" a zsírosabb tejet kapta 10 hetes korától átaludta az éjszakát úgy hogy este 9-től reggel 8-9 -ig!Szóval volt egy kis haszna is!Nappal is 3 óránként evett!

14 hós és még szopizik4 :)

2011. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!