Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej serkentőnek mit...

Anyatej serkentőnek mit használtok? 7 hetes a babám és már 3-szor pótolnom kellet. Több minden érdekel!

Figyelt kérdés

Jelenleg laktoherb teát iszok napi 4 filtert szülés óta.

Köszönöm elöre is...


2011. jan. 25. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is Laktoherb teát ittam, szinte minden nap itta megy Maci kávét is, mert állítólag cikória is segíti a tejelválasztást, illetve ha nagyon kevésnek éreztem akkor csináltam egy homeopátiás bogyó kúrát.
2011. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a Laktoherbtől én csak annyi változást vettem észre, hogy a baba hasa teljesen felfújódott. :o(


Én a gyakori mellre tételre szavazok első körben.


Erről itt olvashatsz még:

[link]

2011. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Homeopátiás :Urtica Urens. 2x5 golyó. Nagyon jó volt!
2011. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én babám is 7 hetes, és én is kínlódok a kevés tej miatt. Bár én még nem adtam neki tápszert, mivel a heti kb. 200 g-ot meghízza. Amit én próbáltam: alkokolmentes sör, szoptatós teát, homeos bogyó, more milk kapszula, de ezek közül szinte semmi nem használt. De amit most iszok az a humana szoptatós tea, és még a gyakori szoptatás. És úgy néz ki ez használ, mivel tényleg több lett a tejem. Viszont még mindig 2 mellből szoptatok. És még azt is csináltam idáig, hogy többször váltogattam a mellemet, vagyis 2*2 mellből szopizott a drágám egy alkalommal. És még éjszaka is felkelek fejni, amit az esti szopi után adom oda neki pótlásnak. Igazából mindent elkövetek én is, de még most sem értem el azt, hogy egy mellből tudjak szoptatni, mindig kell neki mindkettő.
2011. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mi is két merllből cicizünk egy evésnél...:(
2011. jan. 25. 16:16
 6/16 anonim ***** válasza:
A laktoherb teát én is ittam,de nem vált be sőt a pici pocakja is fájt tőle.Azután az Urtica Urens homeopátiás bogyót szedtem napi 3x5bogyócskát.ez bevált.8 és fél hónapos a fiam és még mindig szopik.
2011. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért akarjátok "elérni", hogy egy szopi alkalmával egy mellből szopizzon csak.

Az a cél, hogy elég tejhez jusson a baba, ha két mellből, akkor kettőből. Egyébként a váltogatás, amit a válaszoló ír, nagyon jó, mert ez serkenti a tej termelődést.


Egyik lányomat 20 hónapig szoptattam (akkor választotta el magát), a másikat meg 17 hónapja szoptatom, és mindig mindkét mellből, ez nem probléma!

2011. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Remélem én már írhatom, hogy most vagyok túl egy tejcsökkenési krízisen és talán rájöttem a lényegre, azaz el is hiszem, amit a tanácsadók mondtak.

NEM SZABAD PÓTLÁST ADNI!!!

SŰRŰN KELL CICIRE TENNI!!! Amikor kér. Akár óránként.

HA 2 MELLBŐL SZOPIZIK, AKKOR AMELYIKKEL KEZDED, AZT A VÉGÉN FEJD KI. ÉS A KÖVETKEZŐ SZOPINÁL AZZAL A CICIVEL KEZDJ, AMI A 2. VOLT AZ ELŐZŐNÉL.

Mindig fejjél, mert ha marad a ciciben, azt hiszi a szervezeted, hogy nem kell több.

Egy ideig aggódásra adhat okot, hogy nem bírsz elég tejet adni, de csak pár nap kell, hogy helyre jöjjön.

Én is csináltam azt az utóbbi napokban, amit az előzőekben olvastam, hogy amit este lefejtem (mert nekem nap közben nem nagyon maradt fejni való), azt eltettem másnap estére, hogy ha kell, akkor tudok pótolni. De szerencsére nem kellett. Én estére azért tudnék pótolni, mert átalussza az éjszakát. Ha Neked nem alussza át, akkor lehet, hogy este sem kéne pótolnod. De a lefejt tejeket fagyaszd le, hogy később ne kelljen rögtön a tápszerhez nyúlnod.

Természetesen serkentőket is szedtem, de azok szerintem csak a pszichére hatnak. Az előzőeken kívül ott van még a görög szénamag. Az nagyon hatásos lehet, mert pár nap alatt olyan szagút lehet izzadni és pisilni. :) Mézzel lehet ízesíteni és ha erős dózist szeretnél, akkor utána edd meg a magot is. Azt is mézzel össze lehet keverni.

2011. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xStefix ***** válasza:

Egyetértek: felesleges arra gyúrnotok, hogy csak egy mellből szoptassatok!!! Nem tudom, miért ez az elképzelés, de gyanítom, hogy honnan származik... :-S


Idővel általában mindenki két mellből fog szoptatni, mert a nagyobb mennyiségű tejeket egy-egy mell már nem fogja tudni megtermelni. Gondoljatok bele, ez 6 hós korra (kizárólagos szoptatás esetén) akár 3-4 deci is lehet egy evés alkalmával. Ennyi tejet leginkább csak a bőtejű anyukák tudnak megtermelni, a többségnek ehhez két mell kell.

Arról nem beszélve, hogy a baba sem fogja már egy idő után totálra kiüríteni a mellet, mert nem lesz hozzá türelme. Ezért simán lehet, hogy muszáj is lesz váltott mellel szoptatni.


Kezdek arra gondolni, hogy van egy olyan népes anyuka-csoport is, akik azért hiszik, hogy nem elég a tejük, mert "valaki" azt mondta nekik, hogy egy mellnek mindenképp elégnek kell lennie... Elég sok itt mostanában az ilyen jellegű kérdés. És ez aztán hozza is a tápszert, üveget, apadást, felesleges aggódást...

Ó, hogy soha nem fogynak ki a téves közhitek.

2011. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

17:53-as vagyok. Az alábbit e-mailben kaptam, nem tudom melyik oldalon van:

Az anyatej hosszútávon, és egy szoptatáson belül is változik, alkalmazkodik a gyermek igényeihez. A születés után megjelenő, kis mennyiségű anyatejet kolosztrumnak, vagy előtejnek nevezzük. Az előtej ellenanyagokban és fehérjében gazdag anyag. Az első szopás során bevonatot képez az újszülött emésztőrendszerének belső felületén, így meggátolja, hogy a kórokozók, és az allergiát kiváltó anyagok a véráramba kerüljenek. A kolosztrum hashajtó hatása segíti a magzatszurok kiürülését, ezzel megakadályozza az újszülöttkori sárgaság kialakulását, vagy csökkenti annak intenzitását.

A szülés utáni harmadik, negyedik napon jelenik meg az érett tej, ami egy ideig az előtejjel vegyesen szolgálja az újszülött táplálását. Az érett tej megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazza mindazt, amire egy egészséges csecsemőnek szüksége van.

Az anyatej összetétele egy szoptatáson belül is változik. A szoptatás első perceiben hígabb, tejcukorban (laktóz) gazdag tejhez jut a csecsemő, míg a szoptatás második felében zsírdús, magas energiatartalmú tej ürül. Ha a gyermek csak szomjas, gyakrabban fog rövid ideig szopni, míg, ha éhségét szeretné csillapítani, kitartóan szopik, hogy a sűrűbb “hátsó tejhez” is hozzájusson. Átlagos táplálkozás mellett minden anya megfelelő tejet tud biztosítani gyermeke számára: nincs jobb vagy rosszabb anyatej.

A szülés utáni második évben az anyatejnek már kisebb a táplálási jelentősége, de az immunológiai hatás és a pszichés előnyök miatt indokolt két éves korig, vagy tovább folytatni a szoptatást.

2011. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!