Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki hogyan és mikor választotta...

Ki hogyan és mikor választotta el sokáig szopó gyerekét?

Figyelt kérdés
Hagytátok szopjon amig akar,a gyerekre bízva az elválasztódást,vagy volt egy határ.Mondjuk 3 év,vagy akár 4 év?
2011. jan. 30. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam egy év volt a "határ", de a gyerek hamarabb megoldotta a kérdést, mert 9 hónaposan köszönte szépen, nem kért többet. A szomszédban van egy 3,5 éves kisfiú, még mindig szopik, bár az apját (a nő férjét) már igen kezdi zavarni, az anya azt mondja, megvárja míg leszokik. (Apa szerint ez lesz 5-6 éves koráig). Hát ezt már azért erősen túlzásnak tartom, de ő dolguk.
2011. jan. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két éves kora előtt elvittem nagymamámhoz a Balatonra,egy-két napig volt egy kis nyafi,aztán jöhetett a kakaó.
2011. jan. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy gondoltam hogy majd kb 1 éves koráig fogom szoptatni, de még nagyon ragaszkodott hozzá ezért 2 év lett belőle. Már másfél évnél nagyon zavart ezért megpróbáltam mindent letapasztottam, citrommal, grapefruittal bekentem, stb stb nem vált be semmi. Próbáltam azt is hogy nem adom oda neki, de akkor hányásig hisztizett. Aztán 2 év 2 hónaposan az egyik percről a másikra letapasztottam ismét, és elmagyaráztam neki hogy most bibis a cici és nagyon fáj anyának.. és úgy látszik most érett meg rá, mert megértette, elaludt nélküle , éjjel sem kérte, csak reggel megkért hogy mutassam meg a tapaszokat nyugtázta és azzal rendben is volt minden. Most már lassan 1 hónapja hogy nem cicizik és már nem is emlegeti. Elég könnyen ment, pedig annyira ragaszkodott hozzá hogy azt hittem sosem fog menni. De azt hiszem most érett meg az elválasztásra.
2011. jan. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves kora előtt választotta el magát. Nagyon izgultam, mert nem lett volna hova vigyem...

Egyszerűen elfelejtette kérni vagy 3-4 napig, aztán meg segítettem egy kicsit én is, hogy ne is kérje később sem.

2011. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam kettő és fél éves volt, amikor leszoktattam, bekentem mustárral a mellemet, megmutattam neki és azt mondtam, hogy beteg lett, nem lehet szopizni. Egy két napig utána még kereste, de elfogadta amikor mondtam neki, hogy nem lehet.
2011. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Én két legyek ütöttem/ütök egy csapásra: az ütembe néha beleszólok, ha szükségét érzem, de úgy, hogy a lányom jelzéseire figyelek. Ergó, ha úgy láttam, meg lehetne próbálni, tettem rá néhány kísérletet - ha sikerült, oké, ha nem, akkor hagytam még. Előbb-utóbb úgyis eljön az idő, amikor hajlandó lesz rá; és abszolút azt tapasztalom, hogy sokkal kevesebb a leszokós hercehurca, ha a gyerek diktálhatja a tempót!

Mivel az elején sok gondunk volt, nem hittem volna, hogy eddig húzzuk, de idővel már az volt a célom, hogy minél tovább tudjam szoptatni. Mivel a gyerekemre figyeltem, sikerült, nagyrészben bejöttek a tippjeim. Egyetlen egyszer nem voltak nálunk olyan hisztik, amikről itt gyakran olvashatok!

Jelenleg még reggel-este szopik, a tél végéig mindenképp szeretném még. Hogy utána hogy alakul, majd kiderül.

Mivel esti suliba járok, a rendszeres távollét siettetheti a dolgot elvileg; de eddig még nem tapasztaltam ilyet. Ill. csak annyit, hogy a tejem nyilván lecsökken. De egyelőre ez nem zavarja őt. Egy hónap múlva lesz 3.

2011. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
Talán nem voltam egyértelmű: a próbálgatást az egy-egy szopi elhagyására értettem.
2011. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26 hónaposan annyira erősen kezdett el szívni, hogy nem bírtam tovább és muszáj volt elválasztanom. Nem kis harc árán sikerült csak. Azóta is sajnos még ott tartunk, hogy a kezével benyúl és fogdossa (most három éves és hét hónapos) nem tudom ennek mikor lesz vége, de már ez is kezd egyre jobban zavarni...
2011. febr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!