Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 30 perc szoptatási idő az túl...

30 perc szoptatási idő az túl hosszú?

Figyelt kérdés
9 hetes a kisbabám, szoptatom. Egy-egy alkalommal 30-60 percig tart egy szopizás, mindkét mellből eszik. Ez persze nem folymatos, van benne büfiztetés, pihengetős rész is. Ma a gyerekorvos azt mondta, hogy ilyen sokáig nem szabad szoptatni, maximum 30 percig. Sajnos nem volt alkalmam megkérdezni, hogy miért. Ezért most benneteket kérdezlek, szerintetek miért lenne túl hosszú 30 percen felüli szoptatás? Köszömöm a választ!
2008. jan. 28. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is azt mondták,de ettől függetlenül én addig szoptattam amíg jól nem lakott.Ahogy nő a baba ez úgyis rövidülni fog.
2008. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is 30 percig kéne szoptatni. Azért nem jó az ilyen hosszú szoptatás, mert egy idő után nagyon hozzá fog szokni, hogy egész nap "a cicden lóg", és nem három óránként fog szopizni, hanem egész nap, folyamatosan, persze kisebb pihenőkkel. A baba akkor is érzi a tej ízét, amikor igazából már csak cumizik. Adj neki inkább cumit a szoptatás után, hiszen már nem hiszem hogy éhes, csak ez jólesik neki. Az én fiam is ilyen volt, tudom miről beszélek, egy-két hétig ez így ment nálunk is, de a végén már semmit nem tudtam csinálni, még pisilni sem hagyott elmenni, mert azonnal éktelen ordításba kezdett, ha leraktam.

Szerintem a normál szoptatás olyan, hogy szoptatsz egy mellből, ha az kiürült, akkor büfiztetsz, esetleg pihentek 1-2 percet (de többet nem kell), és utána jön a másik mell, és ez fél óra alatt megvan.

Próbáld meg, hogy fél óra szoptatás után lerakod (biztos sírni fog), és csak 2 és fél, 3 óra múlva szoptatod meg. Persze ha sír, vedd fel, ha úgy gondolod, de ne szoptatsd meg. Szinte biztos, hogy a legközelebbi szoptatásnál fél óra elég lesz neki, hogy jóllakjon. Utána már nyugodtan szoptass igény szerint, de egyszer-egyszer jó megtartani a három órát.

2008. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
30 perc nem biztos, hogy olyan sok idő, és ha 9 hetes, még eléggé az elején vagytok, ő is tanulgatja, csiszolgatja a tudását. Az előttem szóló javasolta a cumit, hát szerintem ne adj neki semmiképp! Az cumizavart okozhat. Egy jól szopó csecsemőnek semmi szüksége cumira, és cumisüvegre.
2008. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha igény szerint szoptatsz, nem baj, ha hosszabb ideig szopizik! Érdemes nézelődnöd itt:

[link]

és kérdezhetsz itt is, nekem sokat segített:

[link]

2008. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

A baba nagy csibész és az Anyukáját jól ki tudja használni!

A szopizás alatt kb 10-20 perc alatt jól lakik, utána már csak szopogatja, mert jó és finom és mivel folyamatosan termelődik, ezért akár egy órás szopi alatt is néhány csepp kerül a pici szájába.

A dokim azért javasolta nekem a 3 óránál nem sűrübb szoptatást, mert szerinte így a pocijában lévő tejcit meg tudja emészteni. Míg, ha előbb kap, akkor a félig emésztett tejre rákerül a friss és fájhat tőle a pocija.

Én a második babát már kénytelen voltam rövidebb ideig szoptatni, mert ugye ott volt az első is és neki is szüksége volt Anyára.

Az én véleményem az, hogy szoptasd úgy amíg és ameddig te akarod! Szerintem mindenki ösztönösen tudja, hogy mi a legjobb neki és a babának.

2008. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 30-40 perceket szopik a kis édes ,no de nem szopja azt az időt végig ,mert ugye pihizik is közben!!Én is azt hittem sok ez az idő ,de kiderült hogy nem!!

Sőt van olyan hogy bealszunk mind a ketten szopi közben!!

2008. szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!