Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ennyi anyatej vajon elég neki?

Ennyi anyatej vajon elég neki?

Figyelt kérdés

Pontosan ma 5 hónapos babám napi 7x szopik, de csak kb 50 ml-t egyszerre. Ezt most az utolsó héten kezdtem leméregetni pár alkalommal. Mást még nem kap.

Mosolygós, mozgékony (forog, próbál kúszni), nem sírós baba.

Úgy nézem nem éhes, de lehet, még enne, ha lenne mit.... Nem tudom. Kicsit összezavarnak ezek az értékek.

Nem nagyon kevés szopi ez? Nem kéne elkezdenem adni neki valami mást is?

Segítenétek véleményekkel?


2011. febr. 2. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

tök feleslgesen méred, ha éhes, akkor úgyis jelzi egyértelműen, hogy éhes

én nem méregettem soha, mennyit eszik a cicből

2011. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindkét babámnál 5 hósan kezdtem el kóstoltatni az almát, de ez ettől teljesen független, ha éhes úgyis szól, benne bízhatsz!
2011. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak annyira kevésnek tűnik az az 50, mikor 150-eket olvasok más kérdéseknél egy adagnak...
2011. febr. 2. 14:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 5,5 hónapos, szintén csak anyatejet kap.

Én is sokszor paráztam hasonlók miatt, mint te, bár én soha nem mértem le, mennyit eszik.

Igény szerint szoptatom, szépen hízik :)))) és lassan már kezdjük a hozzátáplálást.

5 hónaposan volt, hogy egy hétig 2 óránként etettem, mert úgy volt éhes. Most is 3 óránként etetem, annak ellenére, hogy mindjárt 6 hónapos lesz, és néhány szakkönyv azt írja, hogy 4 hónapos koruk óta már 4 óránként kell szoptatni őket. Én ezt nem tartom...

Ha a babád éhes lenne, nem lenne elég neki a tejed, akkor sírna, ne aggódj emiatt!

Beszélj a védőnőddel, ha nem tudunk meggyőzni téged! Nekem ő mindig sokat segített. Ő mindig azt mondta, ha ilyen szépen fejlődik a kisfiam, eszembe se jusson, hogy kevés lehet a tejem!

Hány grammal született a babád? És most hány kiló?

2011. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3450-nel született. Ma reggel 5810 volt.
2011. febr. 2. 14:56
 6/8 xStefix ***** válasza:

Na ezért nem kell méricskélni.

Ha éhes, azt tudni fogod!

2011. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha szépen hízik, és van napi 6-8 pisis pelusa, akkor ne aggódj semmin! az is előfordul, hogy valakinek sűrűbb a teje (gondolom, pont attól lesz sűrűbb, ha a baba keveset eszik egyszerre), ilyenkor az sokkal táplálóbb, mint a "vizes" tejből 50g.


a hozzátáplálással érdemes várni 6 hóig, ha más nem indokolja.


[link]

[link]

2011. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

első

3950 grammal született lányom 6410 gramm volt 5 hónaposan, tied is teljesen jó, nagyjából ugyanannyit híztak

2011. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!