Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 éves gyerekemet szoptathatom...

2 éves gyerekemet szoptathatom éjjel annyiszor ahányszor kéri?

Figyelt kérdés
Megtörténik,hogy óránként,kétóránként felébred.Kéri a szopit,sokan mondják,nem jó a gyomornak a gyakori szopi.Néha csak párat szív és alszik tovább.Káros ez?
2011. febr. 2. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

károsnak nem hinném hogy káros, de szerintem most már át kéne aludnia az éjszakát...nem gondolkoztál mi lehet annak a hátterében, hogy ennyiszer cicit kér?

Egy kislányt ismertem, aki 2 évesen éjjel is többször felkelt még cicizni, de ő azért tette, mert anyukája elég hamar visszament dolgozni(8 hónapos volt a baba)és ő így pótolta a kontaktust...aztán mikor elválasztotta anyukája, azután is mindig úgy aludt, hogy simogatta anyukája kezét.

2011. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xStefix ***** válasza:
51%

Ha a fizikális részére gondolsz, akkor nem, nem káros. Mivel ennyi idősen már sok mást is eszik napközben, így magától az éjjeli gyakori szopitól nem valószínű, hogy fájni fog a hasa (a táplálék egy része éjjel is emésztődik).


Másrészről, egyetértek az előző anyukával. A kérdésedből ugyan nem derül ki, de előfordulhat, hogy egyéb (pszichés) szempontból sem vagy teljesen biztos abban, hogy "jó-e" az éjjeli gyakori szopi ennyi idősen...

Szerintem ezzel sincs semmi gond, nem abnormális - de, ha te magad esetleg úgy érzed néha, hogy kicsit sok már, akkor talán tényleg ideje lehet elgondolkodni azon, mi okozza a gyakori ébredést. Sok olyan ok van persze, ami még belefér és nem egyenlő a rossz szokással, de ritkán olyasmi is lehet a háttérben, ami ellen szükséges lehet tenni valamit. Ha viszont tudod az okát, akkor a megoldást is ismerheted.

(Ha nincs ilyesmi a háttérben, akkor ezt a bekezdést vedd nyugodtan semmisnek.:)

2011. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt neked kell eldonteni...pont igy volt az en fiam is...elvalsztottam es azota alszik mint a bunda es meg sem nyekken egesz ejszaka...mig szopizott lehetetlen volt elernem nalla azt hogy ejszaka aludjon. 8szor szopizott ami nagyom megterhelo volt...csak szivott 3at aztan fordult is be az agyaba es szundi tovabb...probald meg neki megmagyarzani hogy ejszaka amikor sotet van akkor nincs cic de ha minden kotel szakad akkor lehet hogy itt az ideje az elvalsztasnak
2011. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak anyahiánya lehet. az enyém már 1 éves kora óta nem eszik éjjel, de sokszor felkel kis simogatásért. Megsimítom, visszaalaszik, ennyi.

Ártani biztos nem árt, csak hát te mennyire bírod ezt? Ha jól lakik este szerintem nem feltétlen kell egy kétévest még éjjel etetni pláne ha csak párat szív. Lehet csak picit szomjas, mert száraz a levegő így fűtéskor, és ha kapna pici vizet is elég lenne. Szerintem a te érdekedben már ne szopiztasd óránként kétóránként. Neki nem árt, csak tényleg már jó lenne átaludni az éjszakát.Nem?

2011. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem gondolom,hogy lenne valamilyen oka.Sokat filóztam ezen.Talán az alvásciklusokkal magyarázható.Mivel cici nélkül sosem aludt el,úgy gondolom,hogy mikor alvás közben vége egy ciklusnak és van az a pillanatnyi felébredés(amire mi felnőttek nem emlékszünk ),ö olyankor teljesen felébred.Vele alszom,van olyan ,hogy mikor elkezd mocorogni és megfogom a kezét,akkor nem ébred fel.
2011. febr. 2. 18:43
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Bocsi. Jól értem két éves, szopik és még ráadásul este ébred????????????????? Te vagy mazochista vagy, vagy nem normális. Nem szoktam senkit szidni ezen az oldalon, de ezt már nem tudom megérteni. Szoktasd le a ciciről és egyen rendes ételt, akkor majd nem fog éjszakánként szórakozni veled. A gyerekeknek is rendet kell tanulniuk. Most pedig nyugodtan lepontozhatsz.
2011. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ne kezdjük a vitát megint,kezd elegem lenni.Mindenkinek saját problémája meddig szoptat.A kérdésem nem a mentális egészségemről szólt.
2011. febr. 2. 18:55
 8/11 xStefix ***** válasza:
67%

Hm.. Hát, én pártolom az együttalvást, magam is csináltam jóideig, de lenne pár hozzáfűznivalóm.


Amit az alvásciklusokról írsz, szerintem helyes, én is így gondolom/tudom. Az együttalvás esetén pedig tényleg előfordul olyasmi, amiről te is írsz. Ugyanakkor, ha ezeknél az "átcsúszásoknál" ő rendszerint felébred, ráadásul régóta megszokta, hogy ilyenkor szopit kap, akkor nyilván folyamatosan kérni is fogja. (Nem lehet egyébként, hogy azért ébred fel, mert tudja, "várja", hogy szopi lesz? Arra gondolok, hogy a két dolog /ébredés + szopi/ egy idő után már egymást fogja erősíteni és feltételezni..)

Sokszor ez a kelegetés valós anyahiányt jelez, amit szerintem se igazán érdemes korlátozni; viszont néha-néha átmehet a dolog amolyan """rossz""" szokásba (de nem szeretem ezt a szót használni, mert sokan félreértelmezik). Te is tudod biztosan, hogy ennyi idősen már megszokás is a szopizás, nemcsak azonnali szükséglet. Önmagában a szokás kialakulása egyáltalán nem baj, sőt; viszont ha már inkább erről szól a dolog és nem a szopiról (megnyugvásról) vagy rólad, akkor lehet, hogy el lehetne gondolkodni a dolog "valódi" jelentőségén és a folytatás szükségességén.

Mert az, hogy minden éjjel megszoptatod ilyenkor, tovább erősíti benne, hogy akkor ez így jó és így is fog folytatódni.. (Ahogy feljebb az ébredésnél is írtam.)

Ráadásul elmorfondíroztam magamban azon, hogy ha időnként a kézsimi is elég neki, ahogy írod, akkor előfordulhat, hogy tényleg nincs már annyira nagy szüksége a mindenkori szopira, mint ahogy te tudni véled... Lehet, hogy ha kicsit rádolgoznál erre a másfajta nyugtatásra, az is elég lenne már neki egy idő után. - De ettől még persze továbbra is együtt alhattok, ha úgy szeretnétek.


Mindezt nem kritikaként vagy jótanácsként írom, mert nem biztos, hogy neked gondot jelent a helyzet. De ha esetleg mégis, akkor elgondolkodhatsz ilyeneken is. (Nekem legalábbis ezek jutottak eszembe a témához.)

2011. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi utolsónak.Hát a helyzet az,hogy meg sem próbálom másképp nyugtatni.Nincs bátorságom .Arra gondolok,cirkusz lesz belőle,teljesen felébred,és akkor majd reggelig szórakozunk.És a könnyebb utat választom ami pillanatnyilag megoldás,de hosszú távon kifejezetten rossz.Ezt én is tudom.
2011. febr. 2. 20:10
 10/11 xStefix ***** válasza:
51%

Abszolút megértelek.

Ugyanakkor, továbbra is azzal bíztatlak, hogy ha néha összejön a kézfogós dolog, akkor ezzel lehetne esetleg tovább kísérletezni. Ha nem megy, hát nem, majd megpróbálod később; de ha meg mégis, akkor ez már egy jó kezdés lehet. Lassú lépés, de lépés - és (szerintem) így érdemes csinálni, fokozatosan.

2011. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!