Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes a babám és nagyon...

2 hetes a babám és nagyon kevés tejem van már. Ha esetleg tápszert adok neki az mennyire árthat? Az orvos felírta a Humana tápszert. Szeretném szoptatni de ahhoz már kevés tejem van, hogy elég legyen neki.

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Szia


Szerintem nem mar keves a tejed, hanem meg nem indult be rendesen a tejtermeles.

Annyit tudsz tenni, hogy szoptatod mindig amikor ehes.

Ezt nevezik igeny szerinti szoptatasnak.

A masik variaci, hogy feladod igy az elejen es tapszerhez nyulsz, de ez egyenes ut ahoz, hogy elapadjon szepen lassan a tejed.

Ugy tudod novelni csak a tejtermelodesedet, ha mindig szoptatasz es fejsz (a fejest nem mindenki tamogatja).

En sem tudtam szoptatni sokaig, de amig lehetett en kuzdottem minden csepp tejert.

Neked is ezt tanacsolom, hogy amig lehet adddig szopi szopi es szopi....

amikor mar vegkepp vege akkor johet a tapszer.

Remelem gyorsan beindul a tejed es megy minden magatol ahogy kell :)

2011. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha csak 2 hetes a babád még nem indult meg rendesen a tejtermelés. Igyál meg napi legalább 2 liter laktoherb teát, 6 filterből. Étkezz rendesen. A babádat 2-3 óránként tedd mellre 15-20 perc/mell, aztán kb 5 perc fejés. 2-3 nap alatt annyi tejed lesz, h a "szomszéd gyereknek is jut".

Ha ezt eldöntötted és akarod, a babádnak ne adj tápszert, hogy éhes legyen és szívjon rendesen.

És sok erőt, kitartást, türelmet hozzá! Egy hét múlva már túl leszel rajta.

2011. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
szia fel a fejjel,képzeld nekem gyakorlatilag 2 és fél hós koráig alig volt tejem,most 5 és fél hónapos és szinte csak szopik.Ha végképp nem elég,szoptatás után adj neki tápszert,de mindig mikor enni kér tedd rá mindkét melledre a tápszer előtt.Én ezt csináltam és nekem bevált.
2011. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én ráteszem akárhányszor kér de, ki jön sajnos belőle és nem tudom,hogy mit csináljak vele.
2011. febr. 4. 15:38
 5/18 anonim ***** válasza:

Nehogy feladd, ez egy óriási tévhit, hogy "kevés a tejem".


Nem úgy születünk, hogy a sorban az elsőnek sok van, a másodiknak kevés, mert neki ez jutott, aztán megint sok, megint kevés...


Tedd olyan sűrűn mellre, ahogy csak tudod, addig ne válts mellett, amíg az egyikből ki nem ürült. A követező szoptatást mindig azzal a melleddel kezdd, amelyikből utoljára evett.

Szoptatás után próbálj fejni kézzel vagy géppel.


A tej szoptatás KÖZBEN termelődik, nem két szoptatás között. Amíg inger éri a mellett (szoptatás, fejés), addig az agy termeli a tejtermelő hormonokat.


Legyetek sokat testközelben, pihenjen a meztelen mellkasodon.


Ne legyen cumija, cumisüvegje (a lefejt tejet pohárból add, vagy kiskanálból).


Igyál sok folyadékot, egyél rendese, pihenj sokat! Az első hetek erről szólnak, főleg, ha problémás a szoptatás. Ennél most nincs fontosabb!


Ne haragudj, hogy nem a tápszer áráról írok, de egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy két hét után feladod! Kérlek, ne tedd!


Rám is rámsütötték az első baba után, hogy kevés a tejem, és három hét után tápszert akartak írni. De minden mást félretettem, és csak ezzel foglalkoztam....végül 6 hónapig csak anyatejet szopizott a lányom, és még utána 20 hónapig szoptattam. Második babát meg 15 hónapja.


Kérlek szépen, ne add fel!!!!!

2011. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kijön belőle????


Akkor most kevés a tejed, vagy kijön belőle?


Ha bukik, az ne rémísszen meg! Az én gyerekeim annyit buktak, hogy sokszor azt hittem, több kijött belőlük, mint amennyit megettek.

2011. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nem szabad feladni! Hidd el, nagyon sokan azok közül, akik szoptatnak, eléggé meg is küzdenek vele, hogy tudjanak szoptatni. Nálunk is voltak hullámvölgyek, amikor azt mondhattam volna, hogy elég volt, nem csinálom tovább, de nem adtam fel, és megérte. A kulcs a minél gyakoribb - akár másfél, kétóránkénti - mellretétel, és szoptatás után fejés. Eléggé kivoltam, amikor éjszaka, szoptatás után még fejegettem, hogy tejtermelést serkentsek, de hidd el, megérte! Ne add fel, szerintem sem indult még be rendesen a tejtermelés, hiszen csak kéthetes a babád! Drukkolok!
2011. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, az én kicsim is nagyon sokat bukott, néha én is azt gondoltam, többet, mint amit megevett. Ez nem jelenti azt, hogy kevés lenne számára a tej!!!
2011. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az elején pár napig annyi tejem volt,hogy megetettem és még fejtem is le de most puha a mellem és eszik 5-10 percig maximum és utána leteszem és sír!De vissza is jön neki ez nem tudom,hogy miért van.van amikor elég sok vissza jön neki!!
2011. febr. 4. 15:49
 10/18 anonim ***** válasza:

elso vagyok


a kijon belole az bukas?

ha igen akkor igazuk van az elottem szoloknak.

nekem ezeket javasoltak es bevaltak

1. eves utan meg legalabb negyed orat legeyen a vallamon a babam es simogassam a hatat

2. a kisagy labai ala tegyunk egy-egy konyvet, de cxsak arra az oldalra amelyiknel a feje van (mi angol-magyar szotart hasznaltunk)


remelem segiteni fog!!

2011. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!