Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet újra jó sok tejet...

Lehet újra jó sok tejet lefejni a kézi fejővel, ha a szülés után fejtem és jó sok le is jött, de abbahagytam a kereslet kínálat miatt 2 hónaposan, de most újra szaporítani akarom a tejet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert próbálok újra fejni, de szinte semmi nem jön ki, pedig érzem, hogy még van a mellemben tej.
2011. febr. 5. 15:46
 1/5 xStefix ***** válasza:

Igen, ha elég kitartóan próbálkozol!

Elképzelhető, hogy pár napig csak cseppek lesznek, de ha minden nap rendszeresen, lehetőleg ugyanazokban az időpontokban fejsz, minden esélyed megvan, hogy sikerüljön. Esetleg igyál több folyadékot, mert ugye több tejhez több víz is kell. És utána olvashatsz a hatékony fejési technikának, "trükköknek", hátha valamelyik neked is beválik.

Sok sikert!

2011. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha 2 óránként fejek mondjuk, de a babám csak 3 óránként szopizik, mi van akkor, ha épp kifejtem a tejet, ő meg felébred és éhes? Akkor mit adok neki????
2011. febr. 5. 16:12
 3/5 xStefix ***** válasza:

Jó a kérdés!

Ha hirtelen éhes lesz, de tutira nincs benn egy csepp se, akkor ugye muszáj neki odaadni a lefejtet - de azt viszont sokan üvegből teszik, ami alapból problémás. Ha szopibarát módon, az már sokkal jobb; de még mindig "kerülőút". És ugye a baba sokkal jobban ürít (és így jobban is szaporít), mint a mellszívó...

Szóval ezért szoktam azt mondani, hogy nem annyira egyszerű dolog egyidőben szoptatni és fejni. :S


De először is: miért szeretnél szaporítani?

Mert ugye gyakoribb szoptatással lehet a leghatékonyabban és úgy nincsenek ilyen "ütközések" sem...

2011. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mert csak kb 70 ml van egy mellemben és abból is csak 50et tud kiszívni, ami kevés neki
2011. febr. 10. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:

fejd ki minden szoptatás után, bármennyi is. Pár hét után tuti több lesz. Tapasztalat.

Esetleg 2 szoptatás között fej ki, de csak 5-10 ml-t

2011. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!