Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes babának hány ml-t...

6 hetes babának hány ml-t kell szopiznia és egy nap hányszor? Hogy kell kiszámolni, hogy mennyit egyen?

Figyelt kérdés
3300 gr-al született és most 5kg.A doktornő azt mondta, hogy sokat eszik és 4 óránként etessem, elötte meg azt mondta, hogy akkor rakjam cicire mikor kér.MÁR nem értem az egészet! Szegény babám nagyon sokat sír.
2008. jan. 29. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt senki nem tudja,mennyit kell.Teljesen a baba szabja meg.Próbáld meg betartani a 4órát.Azért is sírhat sokat ha gyorsan eszik,vagy sokat.Sopizás közben is büfiztesd meg 1-2szer.Nálunk ez is segített.Bár akkor a babának nem fog tetszeni,de könnyebb lesz a pocijának.Az enyémek is nagyok és jóevők voltak,volt mikor 1 szopizás kimaradt annyira jóllaktak.5naposan szpiztak,100-110ml-t.Ez folyamatosan nőtt.nálatok most még a150 is normális,ha sikerül betartani az időt.

Remélem segítettem.

2008. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a következő oldalt:

[link]

És szerintem szopizással kapcsolatos tanácsot érdemes szoptatási szakértőtől kérni itt: [link]

Én ezekben a kérdésekben jobban adok az ő véleményére, mint az orvoséra, mert az orvos sokszor csak a tankönyvek betűihez ragaszkodik, a szoptatás pedig nem tankönyvből megtanulható dolog.

Az én saját véleményem az, hogy adj neki cicit, ahányszor kéri, ő még a természetes ösztönei szerint eszik, és az biztosan jó. Az én fiam is ilyen gyorsan hízott, 2 hónaposan 6 kg volt, pedig 3050g-mal született. Anyatejjel nem lehet túltáplálni, akármit mondanak is a RÉGI tankönyvek. Ma egy 16 hós örökmozgóm van, ma már lemozogja, amit megeszik és átlagos alkata van. Hallgass az ösztöneidre, és ne félj azalapján cselekedni!

2008. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy szerintem akkor tedd mellre, amikor éhes. Lehet, hogy másért sír, nem? Az lehetséges, hogy egyszerre sokat eszik, és amiatt fáj a kis pocakja. Nekem is össze-vissza beszélt mindenki.Aztán volt, hogy már óránként kérte a cicit, ördögi kör lett, de szép lassan visszaálltunk a 3-4 óránkénti szopira. Olyan szerintem nincs, hogy egy baba sokat eszik.
2008. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 hetesen +1kg, mal volt több, mint amennivel született. Nekem is ezt mondta a dokim, de én maradtam a 3 órás szoptatásnál.

Mondjuk ő hasfájós is volt, persze főleg éjjel, infakolt kapott.

2008. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!