Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltatok ha iszonyatosa...

Mit csináltatok ha iszonyatosan fájt a melletek szoptatás közben?

Figyelt kérdés
1 hetes a babám valamit nagyon rosszul csinálhatok, mert tiszta seb a cicim. Tejem van rendesen, de már rettenetesen fáj a mellbimbóm! Próbáltam az anyatejes kenegetést a garmastan kenőcsöt, de nem igazán javul a helyzet. Tudtok javasolni valami más eshetőséget, vagy esetleg valami olyan poziciót a szoptatáshoz ami nektek bevált? Előre is köszönöm.
2011. febr. 7. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lanolinos krèmet hasznàlj ès kend be szopi elött ès utàn is - persze olyan fajtàt vegyèl,amit a baba "megehet". Ha meg ùgy èrzed,h nem csak a bimbòd fàj,hanem az is,amikor a babàd szivja ki a tejet, az pàr napon/hèten belül el fog mùlni. Nekem is ìgy volt, nèha ùgy èreztem,h a könnyem kicsordùl a fàjdalomtòl,de bejàròdott a dolog ès elmùlt ez az èrzès.
2011. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
66%
Szia! Nekem 2 hetes a babám, ugyanígy jártam mint te. Vérzett is a bimbóm... Én vettem bimbóvédőt. Tudom h nem ajánlják, de annyira fájt h összeszorult a gyomrom a szopi gondolatára is. 4-5 napig így szoptattam, plusz kentem a bimbóm krémmel és a tejet nem töröltem le róla szopi után (azt mondják az is gyógyhatású). Lehámlott a seb és begyógyult. Most letettem a bimbóvédőt, azóta nem fáj a szopi csak az elején egy nagyon kicsit. Kitartást!
2011. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! nem szeretnélek elkeseríteni, de nekem a sebes mellem kb a 7-8. hétre gyógyult be, addig nagyon fájdalmas volt a szoptatás, de azóta már "nem is érzem". (több, mint 1 éves a baba). Amik kombinációja segített, hogy levegőztettem a szopik között, garmastan kenőcs, anyatejes kenegetés és aloe vera fújása.
2011. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:
66%
Én is a Garmastan kenőcsöt ajánlom, recept nélküájt, néha kapható. Nekem az 5. hétre múlt el. Amikor rettenetesen fájt, néha lefejtem (szoptatás helyett) és cumisüvegből itattam meg.
2011. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
nekem azt mondták a korházban nyugodjak meg egyszer kisebesedik és utánna többet nem!!!igy is lett,nagyon fájt de elmult.a bimbóvédö ne hari nagyon nagy baromság!!!!!barátnöm hisztizett hogy fáj a melle és nem szoptat nélküle,odáig jutott h a babája nem cicizik egyáltalán.az elsö hetek nagyon kemények én is csillagokat láttam ,de már 1 éves elmult a kisfiam és hiányzik az a közelség!!!kitartást kivánok!!!
2011. febr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem nem volt jó a Garmastán! A Motherlove nevezetű mellbimbókenőcs vált be! A mai napig használom, és egyáltalán nem vérzik, és nem fáj! Már majdnem csurgott a vér a mellemből az elején, így 3 napig nem szoptattam, hanem a lefejt tejet kapta meg! A sebek begyógyultak, azóta semmi baja a mellemnek, nem kell bimbóvédő, tejem bőven van!

Kitartás! Ne add fel! Ezen sokan átesünk!


Kizárólag anyatejes 3 hónapos babás anyuka!

2011. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Bimbóvédőm van nekem is de nem szeretném használni! Jó tudni, hogy egyszer jobb is lesz :D Kaparom a falat minden szopinál, de akkor ezek szerint mást nem tudok csinálni csak kivárni! Azért érzem hogy napról-napra jobb, csak már úgy szeretném élvezni és nem sírni közben. További szép napot mindenkinek!
2011. febr. 8. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Együtt érzek veled, nekem is ez volt az elején. Igazából nekem nem használt egyik krém sem :(. Volt, hogy már sírtam szoptatás közben annyira fájt. Én ilyenkor néha használtam a bimbóvédőt, jobb volt valamivel és nem szokott rá a lányom. Később jobb lesz, kitartás!!!! Vigyázz nehogy begyulladjon, mert még az is nagyon borzasztó! Ja most jut eszembe. Én kentem rá aloe verát. Van itthon olyan növényünk annak a nedve nagyon gyors sebösszehúzó. Jó babázást!
2011. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
64%

Biztos, hogy jó a szopipózotok?

Ha igen, akkor valószínűleg csak a "szokásos" fájdalom, ami idővel el fog múlni. Bíztató, ha már érzel javulást, így nem hinném, hogy olyan nagy gond lenne a háttérben.

Jól teszed, ha a védőt egyelőre hagyod még, inkább a szopit próbáld helyesen gyakorolni. Ügyes vagy, csak így tovább! :)

2011. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!