Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg sok ha még nap közben...

Tényleg sok ha még nap közben kétszer szopizik 9 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Reggel-este fixen szopizik, és éjjel ha ébred. Ezen kívül van hogy kétszer nap közben. Egyszer mindenképpen. Amúgy 6 hónapos koráig csak anyatejes volt. 10nap múlva lesz 9 hónapos.
2011. febr. 14. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tejed, a kicsikéd szereti is, akkor addig szoptasd, amíg lehet, és annyiszor, ahányszor szívesen teszed és igényli a kisfiad. A szívedre és a saját eszedre hallgass, ne a megmondóemberekre.
2011. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy sok? Ha itt körülnézel, a többség ilyenkor így csinálja, vagy még többször is szoptat.

Az én kisfiam a napokban lesz 10 hónapos, reggel-este és ha itthon vagyunk, a napközbeni alváshoz szopizik, plusz éjjel kétszer. Pedig nem vagyok az a nagy szoptatós, szerintem ennyi egyáltalán nem sok.

2011. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A környezetem nyaggat ezzel. Anyukám, apukám, anyósom, ismerősök -még babás ismerős is. A szüleim mindig elmondják h "ha végre leszokik a ciciről akkor lehet náluk pár napot is", anyósom mondogatja h már utána nézett hogy tudom elapasztani a tejemet. A férem elmondja minden nap h ne foglalkozzak senkivel csak a babával, majd leszokik ha nem kell neki. De pár kisbabás ismerősöm is nyaggat h ennyi idősen nincs már napközben szüksége rá... Köszi a megerősítéseket!
2011. febr. 14. 23:21
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, de szerencsére senki nem szólogat be érte. Szó szerint, ahogy leírtad, 8 hónapos múlt és este-reggel, meg napközben elalvás előtt szopizik, meg amikor a foga jön és étvágytalan. Nem sok, amíg neked nem megterhelő és van tejed, akkor csináld!

A fő, hogy a férjed támogat, a többi tényleg nem számít!

2011. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia!

az én 20-hós fiam is szopizik ennyit ha velem van de ha anyósnál hagyom ott eszébe sem jut de csak ritkán pár órát van ott ha dolgom akad! jól csinálod nem is értem miért kellene egy ilyen pici babának mással is ellennie!

szoptasd csak nyugodtan!

2011. febr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
amúgy imádom a szüleimet meg szívesen megyünk, de én is úgy gondolom h "mellettem" a helye -nem szó szerint-. Köszi mindenkinek!
2011. febr. 14. 23:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet ertek az veled es az elottem szolokkal. Hajra osszes szoptatos es kitarto kismamik!
2011. febr. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A babáknak az a jó, ha fél éves korukig kizárólag, egy éves korukig a táplálékuk nagy részét az anyatej teszi ki. Ez egy év után fordul meg általában, amikor már az egyéb szilárd étkezés lesz több, az anyatej pedig a kiegészítés.

Ha ezzel nem tudod meggyőzni a szüleidet, mondjad azt nekik, hogy anyatejet most ehet, minden egyebet pedig még vagy 90-100 évig ráér enni.

2011. febr. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi Nektek is :)
2011. febr. 15. 07:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Gondoltam, hogy a nagyszülők keze van a dologban. :) Azt azért tudni kell, hogy nem gonoszságból mondják, csak az ő idejükben az időre szoptatás és a korai hozzátáplálás miatt mindenkinek hamar elment a teje, csodaszámba ment, ha valaki még szoptatta a féléves babáját. Nekik ezért furcsa.

2011. febr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!