Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy a kis fiam leválas...

Lehet, hogy a kis fiam leválasztja magát a ciciről?

Figyelt kérdés
6 hónapos. Éjjel szopizik rendesen,de nappal...van amikor még azt sem várja meg,hogy beinduljon a tejleadó reflex. Elfordul és nem tudom visszatenni a szájába. Pedig már eltelt 3-4 óra is az előző evése óta,ami szintén nem volt sok. Ha esetleg sikerül rátenni, de valamire felfigyel (tesója, tv, párom) abbahagyja a szopizást és vissza sem jön. Pedig kb. 3-4 perce evett. Tuti,hogy nincs tele a hasa. Most csend van itthon, de így is nehezen fogadja el és többször elengedi. Nem szopik önfeledten, boldogan. Mit csináljak vele? Ma reggel 1/4 7-kor evett egy kicsit (5 percet), de 1/4 12-kor még nem akarta elfogadni. Sokszor betettem a szájába, amire egy kicsit szívta. Nagyon idegesít,hogy miért csinálja ezt.
2011. febr. 16. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mióta csinálja ezt?Ha csak mostanában,akkor lehet,hogy a foga miatt,enyém is többször elfordult és alig akart szopni,úgy óvatoskodott,láttam,hogy fáj a foga.

Ha már régóta csinálja,akkor nem tudom,mi lehet az oka.

Adsz neki tápszert is?Hogy álltok a hozzátáplálással?Olyat is hallottam,ha túl gyorsan kezdjük el hozzátáplálni,van amelyik gyerek azt jobban megszereti és nem akar szopizni,de azért ennyi idősen ez még korai lenne.

2011. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyenek ezek a 6 hónaposok. ;) Bizony most érdekesebb a világ, mint az evés. És éjszaka pótolnak, többnyire. Nem, nem választja el magát, de igazából csak csendben, nyugiban, sötétben v. félhomályban tud az evésre koncentrálni. Próbálj meg ezek közül minél többet biztosítani számra, és adj neki éjjel, mikor kér, biztos nem hal éhen. ;)
2011. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
5 hónapos múlt,amikor megkezdtük a hozzátáplálást. Előtte semmit nemfogadott el. Délben eszik + este almát,ha keveset szopik. múlt pénteken jött ki az alsó jobb 1-es foga és most a mellette levő már vagy áttörte az ínyt vagy nagyon közel van hozzá, mert olyan mintha a fogat látnám. Majd pár nap múlva kiderül.
2011. febr. 16. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
nálam is nagyon eltereli minden a figyelmét, sokszor hamarabb befejezi a szopit, mint ideális lenne. nekünk bevált, ha oldalt fekve szoptatom, így leginkább engem lát. illetve hallottam olyat is, hogy színes dolgokat, akár az ő csörgőjét akassza az anyuka a nyakába, hogy ne nézzen el másfelé, így több eséllyel nem szakítja meg a szopit.
2011. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!