Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mire számíthatok, ha 4 hetesen...

Mire számíthatok, ha 4 hetesen sajnos már naponta kétszer kell pótolni az anyatejet tápszerrel?

Figyelt kérdés

4 hetes kisfiam már 5 napja mellen van szinte egész nap, ahogy a szoptatási tanácsadó mondta, de hiába szedek homeós bogyókat és iszok tejszaporító teákat, ennek ellenére sem lesz több tejem. Szegénykém folyton éhes, amit nyilván nem hagyok, akárhogy is szeretném szoptatni. Eddig csak este kellett pótolni 60g-ot, 2 napja azonban már délelőtt is ki kell egészítenem a tejet tápszerrel. Szerintetek meddig tudok még szoptatni így?

Van köztetek olyan, aki már hosszabb ideje kombinálja az anyatejet a tápszerrel, és nem lett a gyermeke kizárólag tápszeres? Nekem már ez is megnyugvás lenne, mert minél tovább szeretnék szoptatni.


2011. febr. 17. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sok jóra nem számíthatsz sajnos. Az én kisfiamnak 8 hetesen kellett tápszerrel pótolnom, még 2 hétig szopizott is nagyjából utána már el sem fogadta, cumizavaros lett. Ha cumisüvegből eteted, akkor nagyon nagy esélyed van rá, hogy nem sokáig fogja elfogadni mellette még a melledet is. Fejj folyamatosan, akár 2 óránként is, hagy lövelljen be rendesen a tejed.
2011. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

8 hetes korától kezdtünk el pótolni. Most 5 hónapos, nem cumizavaros. 6x cicizik, majd utána kap kiegészítést.

Persze, ha tudod, akkor csak szoptasd, de ha pótolni kell, reméljük nem lesz neki sem cumizavara.

2011. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

n EPÓTOLD, MERT ELVÁLASZTOD! tEDD EL A TÁPSZERT A KAPRA LEGTÁVOLABBI SARKÁBA, be három dobozba, és csak létrával érd el. Szoptasd 5-6 napig mindkét mellből, amilyen sűrűn csak lehet. Aludj 12 órát(mikor ő is alszik) igyál rengeteg gyümölcslevet(2l), gyógyteát(1l). Egyél tápláló ételeket,húst, főzeléket és naponta 1liter rántott köménymagos levest. Ha egy hét múlv amég nem elég atej, akkor előáshatod a tápszert. De elég lesz. Egy kis sírást megér, mert utána egy évig szoptathatod még.

Tapasztalat! New higgy senkinek, próbáld meg. éhen nem hal, egy hétig infúzión is elvannak. Ha többet-erősebben fog szopni, akkor több tejed lesz. Feltéve ha alszol, eszel, iszol eleget.

Ha hozzátáplálsz, 3 hónaposan nem lesz tejed.

Ne dőlj be, hallgass rám. Nincs vesztenivalód.

Kérj támogatást olyan idősebb nőrokonoktól,, akik szoptattak! Sokat jelent.

Anya

2011. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az én babám is 4 hetes volt amikor már tápszert is adtunk neki,mert ő is reggeltől estig a cicin lett volna!Fél órát nem bírt ki szopizás nélkül!

Elég kevés tejem volt és az is csak a jobb mellembe!4 hós.korára már egyáltalán nem fogadta el a mellem,csak a cumis üveget!

Nem akarom ezt mondani,de lehet,hogy te is sajnos így fogsz járni! :(

Kitartás és ne idegeskedj,mert annál hamarabb elapad a tejed!

2011. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12:54-es Anyukanak van igaza....ne adj tapszert, mert ezzel megkevesebb inger eri a melledet ergo megkevesebb tej fog termelödni(a legtöbben itt rontjak el...).En is igy szurtam el masok marhasagira hallgatva tapszert adtam neki...most 5 honapos nincs is tejem sajnos.Ha legközelebb szülök tapszert a lakasban latni sem akarok!
2011. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy az lenne a legjobb, ha száműzném a tápszert, de higgyétek el, egész nap szívja szinte a mellemet, és nincs elég tejem, soha nem lakik jól. Az a baj, hogy én elhiszem, hogy nem halna éhen, de egyszerűen nem tudom nézni, ahogy órákat bömböl az éhségtől. Nagyon ragaszkodom a szoptatáshoz,de éheztetni sem szeretném a kisfiamat, ahhoz ő még nagyon pici.

Természetesen kitartóan próbálkozom tovább, és bízom benne, hogy ez csak átmeneti állapot. :(

2011. febr. 17. 13:17
 7/17 anonim ***** válasza:

Tényleg éhes?

Fiammal sokszor volt, hogy ugyanúgy sírt, mintha éhes lett volna, pár korty víz megnyugtatta, és aludt két órát egy huzamban.

22 hónapos, még szopik kétszer egy nap:)

2011. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 xStefix ***** válasza:

Na vizet aztán meg főleg nem kéne adni.......


Mióta próbálkozol a sűrű szopival?

Pontosan mit jelent, hogy egész nap mellen van?

Éjszaka mit csináltok?

Miből adod neki a pótlást?

Miből gondolod, hogy mindig az éhség miatt sír? Nem lehet, hogy esetleg a pocakja fáj?


A pótlásnak az utolsó utáni megoldásnak kellene lennie, valóban!

Hidd el, mi is tudjuk/sejtjük, hogy milyen, amikor "mérges", mert nem tudja megtömni a pocakját. De sokkal ritkában van szó tényleges éhségről, valódi éhezésről, mint ahogy mi azt hisszük! A szaporítás időszaka bizony erről szól, ilyenkor addig, amíg újra nem lesz elég a tej, el kell viselni, hogy a baba türelmetlenebb, sírósabb. Nem öröm ez senkinek, nyilván, de azt sem hiszem, hogy ez kínzás lenne. Mert te tudod, hogy ha ezt az átmeneti időszakot kibírjátok, utána vélhetően jobb lesz.


Ha viszont mindenképp kell a pótlás, akkor azt nagyon körültekintően kellene adni és közben törekedni a szoptatás folytatására / tej növelésére pl. kézi fejéssel! Ha gondolod, ehhez is adhatunk tippeket.

2011. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos ez éhség, ilyenkor semmi nem vigasztalja. Így természetesen aludni sem bír, ha megszunnyad is, 10 perc múlva felzokog, úgyhogy nyilván én sem tudok pihenni. Jól hangzik a napi 12 óra alvás, de én örülök, ha 6 órát tudok egész nap összesen pihenni. Folyadékot napi 5 l-t is megiszok, de így sincs több tejem.

Mindegy, nem idegeskedek, az tényleg csak árthat, remélem, tényleg csak átmeneti, és minden helyrezökken pár napon belül.

2011. febr. 17. 14:38
 10/17 A kérdező kommentje:

xStefix kérdéseire:


Mióta próbálkozol a sűrű szopival? Kb. 5 napja, akkor beszéltem egy szoptatási tanácsadóval, ő ezt javasolta.

Pontosan mit jelent, hogy egész nap mellen van? Egyik szoptatás szinte a másikat éri. Másfél óráig szopizik, aztán vagy felhergeli magát és sír, vagy elalszik, és 10 perc múlva ébred. Ez este és délelőtt jellemző főként, a nap többi szakában jóllakik anyatejjel, kb. 2 óránként szopik fél óráig.

Éjszaka mit csináltok? Éjszaka 2-3-szor ébred, egy hete még jóllakott és visszaaludt kis időn belül, pár napja azonban csak 30-60 g pótlással tud elaludni este. Ekkor én is elalszok, így pár óra múlva már van tejem bőven.

Miből adod neki a pótlást? Amíg kevés kellett, pohárból, de az AVENT 1-es cumisüveggel is megpróbálkoztam.

Miből gondolod, hogy mindig az éhség miatt sír? Nem lehet, hogy esetleg a pocakja fáj? Hála istennek nem pocakfájós, mert tud nagyokat büfizni és pukizni is, így távoznak tőle a szelek. A tej/tápszer pedig mindig megnyugtatja, és abba is marad a sírás.


Szóval csak a délelőtt és az este a vészes, a nap többi szakában jóízűen szopizik, és hála istennek van is mit. De mivel megnövekedtek az igényei, sokszor ha hamar újra mellre kell tennem, nem tud eleget szívni, és kezdődnek a bajok. Lehet, hogy elítéltek, de nem engedem sírni sokáig az egy hónapos kisbabát. Remélem, ezt a kis pótlást is el tudjuk majd hagyni, ha pedig nem, bízom benne, hogy szoptatni is fogom tudni egy jó ideig.

Köszönöm mindenkinek a választ!!!

2011. febr. 17. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!