Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szotatós és nem már szoptatós...

Szotatós és nem már szoptatós anyukák! Hogy élnétek/éltétek azt meg hogy kevés vagy nincs tej?

Figyelt kérdés
Nekem hétfő óta pótolni kell. Én úgy érzem már jöhetne az apokalipszis, észre se venném! Eléggé megvisel.
2011. febr. 19. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Jajjjjj. Mert mindenki azt sugalja neked hogy mennyire rossz anya vagy ha nem szoptatsz, ez sajnos mindanhol baj.


Nekem a korházban már nem indult be a 3-ik napon még egy csepp tejem sem volt, és ott bögtem, és elástam magamat. Aztán homeos bogyóktól beindult, de nem akartam állandóan szedni így ahogy abba hagytam elapadt, majd éppen annyi volt hogy 10-20 milit szopott etetésenként. így mindenképpen muszály volt tápozni.Már nem izgat, és nem tartom magamat rossz szülönek. és kakilok rá ki mit mond, volt olyan aki azt kürtölte hogy nem is akarok szoptatni, mire én mindenkinek azt mondta hogy igen nem akarok szoptatni. sok anya nem akar és semmi kára nem lesz a babának.viszont ismerek olyat aki olyna depresziós lett a nem szoptatástól. felesleges. tegyél meg érte mindent, de ez miatt ne legyél önygilkos, és ne korbácsold magadat.


nagyanyám sem tudta szoptatni anyámat és akkor még táp sem volt, pedig elhihetetd hogy nem lustaságból vagy mert nem akarta azért tette.

2011. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Na akkor én most meg leszek kövezve!6 hónapos korában el kellett kezdenem pótolni neki,mert nagyon fogyott az anyatej.Most 8 hónapos és már csak tápszert kap!Őszintén megmondom,hogy nem bánom!Olyan hülye világ van ma,mert azt súlykolják mindenkibe,hogy ha nem tud szoptatni,akkor "sz@ranya",ez butaság....
2011. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Most meg leszek kövezve, de örülj neki, hogy tudsz pótolni. :)

Nekem nem sikerült, a lányom öklendezett a cumitól, úgy megutáltatták vele a kórházban. (Sajnos vagy szerencsére, mert sokan küzdöttek azzal, hogy csak a cumisüveg kell, a cici meg nem.)

Viszont... kevés volt a tejem.

Az első hat hónapban volt, hogy napi 12-14 órát szoptattam, leszakadt a hátam, a derekam, szaladt az egész lakás, én meg persze kaptam a sok jóindulatú rokontól, hogy bezzeg náluk tip-top volt minden, legfeljebb a gyerek tápszert kapott.

Se kanállal, se üvegből nem fogadta el, más nem maradt, ha nem akartam, hogy éhezzen, de senki se értette meg.


Hidd el, egy kis hozzátáplálást vagy tápszeres babát könnyebben elfogadnak az emberek, mint anyát, aki nem három óránként szoptat. :)


Nincs ebben semmi tragédia, add meg neki az összebújást, a testközelséget, a szemkontaktust, (gondolom amúgy is ezt teszed ;D), és örülj neki, hogy van egy csodálatos, egészséges, jó étvágyú babád!


Gratulálok a kicsihez, és ...le, ki mit gondol.

:)



Nem attól vagy jó anya, hogy tejcsárdát nyithatsz.

2011. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos volt a kisfiam, amikor elment a tejem, gyakorlatilag egyik napról a másikra. Próbálkoztam teával, bogyóval, de hiába.

Elfogadtam a helyzetet, és nem is volt nehéz elfogadnom, amikor láttam hogy milyen élvezettel issza a tápszert. (Hozzáteszem: nagy hirtelen magára kapott 1,5 kg-t az én cérnavékony babám.)

2011. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korán kezdett apadni a tejem, nyilván hozzájárult a stressz is, nagyon aggódós voltam az elején... fejtem, szedtem bogyót, ittam teát, folyadékot, sok mindent kipróbáltam ennek ellenére egyre kevesebb lett a tejem.

Először kicsit vergődött csak a fiam, elkezdett szopizni, de alig jött tej, áttettem a másikra, abból jól evett, de így a köv szoptatásra abban nem lett semmi. Megint a másikra tettem, sírdogált mert nem úgy jött a tej, ahogy kellett volna. Hetekig ment így, aztán már attól is visítani kezdett, ha szopi pózba tettem, meg se várta, hogy kikapcsoljam a melltartóm, elfordította a fejét, visított....

Úgy döntöttem megkímélem a szenvedéstől őt is és magamat is, amíg tudtam fejtem, és azt odaadtam neki, de innentől tápszert kapott. Onnan kezdve nyugodt, mosolygós volt, én is megnyugodtam, nem görcsöltem már a szoptatáson, hogy lesz-e elég tej, elfogadja-e a mellem vagy megint eltol magától....

Tudom, hogy hibáztam. Ha nem stresszelek, akkor talán tovább tudtam volna szoptatni... utólag okosabb vagyok.

3 hónapos volt, mikor abbahagyta a szopizást... vagyis én nem adtam oda többé a mellem, csak a lefejt tejet + tápszert.


Engem nem viselt meg. Kiegyensúlyozottabbak lettünk.

2011. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hogy őszinte legyek borzasztóan, pedig tudom, hogy nem vagyok ezzel rosszabb anya. Éppen ma reggel kellett elkezdenem a pótlást, már tegnap is kevesebb volt a tejem, akármit csinálok nem tudom növelni. Szerencsére van egy kevés lefagyasztott tejem, remélem, hogy meg fog oldódni a problémánk és tudok továbbra is szoptatni.
2011. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát én csak anyóstól kaptam meg, hogy miért nem fejtem, ettem többet,ittam sört...

Anyukám büszke rám, hogy ezen körülmények közt 4 hónapig sikerült szoptatnom a babát. A bátyámnál, szintén hasonló körülmények közt, két hét volt neki a szopi.

Csak olyan rossz látni, ahogy a lányom néha küzd a cumisüveggel, és a sírásában azt hallom hogy "cici". Meg imádok szoptatni. Ez olyan baba-anya program volt, jó érzés. bár szerintem, ha egy év múlva kezdett volna apadni, akkor is kibuknék.

Öngyilkos nem leszek, van kiért élni, van a kiscsalád, meg a nagycsalád...

Ez van, próbálom feldolgozni. Egy szerencsénk az van. Csak úgy cuppogja a sütőtök főzit.

Az apokalipszises mondást a férjemnek mondtam az első tápszerpróba után, mára szállóige lett!

2011. febr. 19. 11:36
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen kikészültem attól, hogy pótolnom kellett. Egy csomó ideig nem is adtam pótlást, mert hát csak lesz tejem...gondoltam én, de szegény kislányom meg csak sírt és sírt, hiába tettem cicire sokszor. Aztán a lányom lekezdett fogyni...na ekkor már nem érdekelt a saját lelki világom, adtunk neki tápszert és újra elkezdett hízni. Onnantól már megértettem, hogy ha nem megy, hát nem megy, bármennyire fáj is, a lényeg, hogy a lányom elég ennivalót kapjon!

Amúgy engem anyukám 4 hónapig szoptatott, és soha nem voltam beteges, allergiás stb...

Most már tudom, hogy a tápszer nem a baba ellensége. :)

2011. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:
85%

Én nem szószerinti lelki drámaként éltem ezt meg anno, inkább mérges és tanácstalan voltam. Mérges magamra, hogy ez (sem) sikerül és tanácstalan, mert mindenki mást mondott, mit csináljak.

Aztán vettem egy nagy levegőt, elgondolkodtam - és szépen megtanultam jól szoptatni. Lassan ment, de megérte.

3 éve szoptatok már.

2011. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem volt sok gondom a tej mennyiségével,mindig volt bőven.Aztán 3 hónapos korától egyre több éjszakai szopit iktatott be magának.A doki azt mondta 5 hónaposan,hogy próbáljuk meg a tápszer,mert lehet épp növekedési ugrás van,nagyobb a baba igénye,mint amennyi tej van. Legalább 5 féle tápszert kipróbáltunk.Mindeniktől sugárba hányt.Nem fogadott el semmit.Nagyon megsajnáltam.2 kemény hetünk volt,aztán újra beállt a kereslet-kínálat.Másfél évesen el akartam választani,kezdett fárasztó lenni a szoptatás.de ugyanaz az eredmény lett.Cicin kívül semmi nem kellett neki.Ne görcsölj,és ne add fel.
2011. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!