Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kevés már a tej és pótlás...

Ha kevés már a tej és pótlás kell nem lesz még kevesebb a tejem?

Figyelt kérdés
ha csak reggel meg este cicizik a baba akkor nem fog elapadni a tej? mert ugye nem éri inger a cicit.ki hogy csinálja a pótlást, egyenlőre még fagyasztóból, de lassan jöna tápszer is:((
2011. febr. 27. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
mennyi idős, mert az is számít mióta szoptatsz. én már több mint 8 hónapja, csak reggel, este, éjjel kap cicit, és van tejem, amennyi kell.
2011. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

két és fél hónapos, és 3 napja már pótolnom kell de csak délután.

reggel 200 körül szopizik aztán de-t 120-140. ebéd körül 100, majd délután is 100, és este is 100. eddig kb így volt, most a reggel és a de-t uez, de utána már csak 60-80 között vannak a szopik. és pótolnom kellet mert nagyon üvölt, előszőr azt hittem fája a pocija, de méréssel megállapítottam hogy kevés a tejci.

2011. febr. 27. 18:09
 3/6 A kérdező kommentje:
tegnap azt próbáltam hogy déután 4 kor 6 kor és 8 kor is cicire tettem, 3x 60 at szopizott, így a 8 as szopinál adtam neki pótlást is 60-at
2011. febr. 27. 18:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pótlás vonhatja maga után a tej elapadását, de ez sem törvényszerű. Szerintem ne parázd túl a dolgot. Jó ötlet, hogy többször szopatod, de hogy egy számomra kedves cikkből idézzek "a babák nem olvasnak könyveket, és az egyedüli dolog, amit tennem kell az, hogy a saját gyermekemet „olvassam”. De a babák bizony etetési és fejlődési táblázatokat sem olvasnak, és az órát sem szokták nézegetni (bár szerintem 100 évvel ezelőtt sem nézték). Szóval ha engem kérdeznél azt javasolnám, tedd minél gyakrabban cicire, ha a legkisebb esélye is van, hogy éhes vagy más okból cicit akar. Éjszaka is nyugodtan. Ha meg tudod állni, ne mérd, csak hetente egyszer. Ha muszáj pótolni, akkor is felejtsd el a cumisüveget, pohárból próbáld megitatni. Ha bizonytalan vagy, és további segítségre van szükséged, mindenképp keress fel egy szoptatási tanácsadót, vagy egy szoptatós csoportot. Ha gondolod írj privit, hátha tudok segíteni, hogy hol érdemes keresgélned. Jó babázást, és örömteli szoptatást kívánok. És a cikk, amiből idéztem, hogy erőt adjon: [link]
2011. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen neked is a választ. Próbáltam pohárból, kiskanállal is , de nem vált be, ezért a cumisüveg, de tegnap pl nem is kellett pótolnom megint szopizott rendesen. délután ha hagy a ciciben , bár nem sokat, de azt lefejtem és este mikor nyügösebb volt , és kiköpdöste a cicit, de szerintem még éhes volt, mert sírt érte , de valmiért nem akart dolgozni, szóval azt a 20 ml lefejt tejet még odaadam neki, és nyodt éjszakánk volt:)

Lehet hogy bezavart nála hogy apuci a mhéten keddtől szombatig elutazott és ez zavarta meg!!!???

2011. febr. 28. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom mi az ok, de az biztos, hogy ha cumisüveget adsz neki akkor abból könnyen az lehet, hogy elutasítja a cicit, mert akkor meg kell dolgozni a tejért. Van akinek hónapokig tart rendbehozni egy ilyen dolgot. Szóval próbálkozz pohárral, esetleg szoptanittal, de a cumisüveget tényleg nem javaslom.
2011. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!