Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 3 óránkénti etetés mit jelent?

A 3 óránkénti etetés mit jelent?

Figyelt kérdés
Azt hogy etetem 3-kor 6-kor és így tovább, vagy azt hogy ha 3-kor elkezd enni és 3:30-kor végez onnantól 3 óra azaz a következő 6:30-kor jön. Tudom hogy buta kérdés, de tényleg nem egyértelmű számomra.
2009. febr. 16. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindig a kezdéstől néztem.

Újszülöttként szinte egymásba értek a kajálások, de mostmár 5 hónapos, tiz perc alatt bevágja az adagját.

Tehát eszik 3-tól 3.10-ig, aztán 6-tól 6.10 ig stb...

(persze + - fél óra csúsztatás az evés elkezdésekor teljesen belefér, ha a helyzet úgy hozza)

2009. febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az etetés kezdetétől számít a 3 óra. 3, 6, 9 és így tovább. De szerintem adj neki úgy ahogy kéri (kivéve ha nagyon kis súlyú és álomszuszék, akkor azért érdemes kb 3 óránként ébreszteni enni). Legalábbis az én babám 1-2 hónaposan 2 óránként kért enni, most pedig 3 és fél hónaposan átállt a 3 és fél órára, ha pl hamarabb akarnám neki adni, üvölt szegénykém... :)
2009. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az én kicsikém 3 hetes és 3,5 kg-al született. Már bőven 4 kg felett van. Az igény szerinti szoptatás nem jött be mert fél óránként sírt a ciciért és ráadásul bélgörcse lett tőle. Így azt mondta a doki hogy 3 óránként etessem és így jobb lesz. Így is van. A kérdést azért tettem fel mert van hogy 1 órán át eszik, bár mostanában ez lecsökkent 20-30 percre és nem akarom bezavarni. Mégegyszer köszönöm és Boldog Babázást!!!

2009. febr. 16. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, de ha fél óra múlva sirt, mert követelte a cicit, akkor hogy húzta ki 3 órán át cici nélkül. 5 hós a babám, napközben 2és fél óránként jön még mindig.
2009. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!