Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert van az, hogy a bal...

Miert van az, hogy a bal mellemben szinte alig van tej, mig a jobb reggelre be is dagad?

Figyelt kérdés

4 es fel hos a babam,kizarolag szoptatom.A kezdetekben a jobb mellbimbomat annyira kiszivta,hogy sirtam,mikor abbol szopott,ezert probaltam azt kimelni,de 2-3 het utan rendbejott,azota mindkettobol kap,felvaltva,de ugy egy honapja(vagy meg annal is tobb) a bal mellemben nem gyul a tej,es ha abbol kell szopiznia,csak hiszti van,mert nem is jon ugy,ahogy o szeretne.Naponta max.2x szopik a balbol,de nem is lakik jol vele,utana meg atteszem a jobbra is.

Nem tudom mitol apadhatott igy el az egyikben a tej,mig a masikban van rendesen.Mit tehetnek,hogy tobb tejt termeljen?Az elejen meg annyi volt,hogy mig a jobbol szopott,a balbol priccolt kozben,de ennek mar vege.

Valaki hasonlo helyzetben?


2011. febr. 28. 15:19
 1/3 xStefix ***** válasza:

1: Teljesen rendben van, hogy nem egyforma a két mellünk és így a tejtermelés sem az. A kicsi, de még az ilyen nagyobb különbségek is simán beleférnek a normálisba! (Biztos lesznek is olyan válaszok, miszerint egy mellel is vígan lehet szoptatni - mert tényleg.)

2: Az ok kiderítése nem mindig szükséges, sokszor nem is lehet utólag kideríteni, miért történt.

3: Ami viszont fontos és amit megpróbálhatsz, hogy gyakrabban szoptatsz a balból is. Ha naponta csak 2x használod, attól biztosan nem lesz benne több tej, sőt. (Persze csak akkor tudod ezt kivitelezni, ha a babád is akarja...)

4: Ha ez kevésbé megy, akkor próbáld úgy, hogy minden szopit a gyengébbikkel kezdesz és ha sehogyse megy tovább, átteszed a másikra. Ez azért lehet jó, mert az éhes baba erősebben szív, mint a már félig jóllakott; hátha így jobban megindítja a tejed. (Viszont, ha kevés és nehezen is jön, arra azért figyelj, hogy ne full-éhesen tedd rá a picid, amikor már sír és türelmetlen, mert akkor biztosan bemérgeli magát.)

5: Vagy csináld úgy, hogy elalvás előtt hagyod rajta cumizni tovább. Vagy minden szopi után még egyszer ráteszed erre is. stb. - Ahogy nálatok jónak tűnik. A lényeg, hogy gyakrabban tedd rá.


Nekem is egyszercsak a bal döntött úgy, hogy tartalékra kapcsol, de én ezek után vagy 2 évig általában azzal kezdtem a szopit (vagy eggyel többször szoptattam abból). Soha nem lett újra annyi, mint előtte, de nem is volt már rá szükség, mert így is mindig elég volt. Fennmaradt a termelés és szaporítani is tudtam, ha kellett. Mindössze ebben mindig kevesebb volt, mint a másikban.

2011. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom kielegito valaszodat,es jotanacsaidat!
2011. febr. 28. 16:18
 3/3 xStefix ***** válasza:
Szívesen és sok sikert! :)
2011. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!