Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ennyire "súlyos"...

Tényleg ennyire "súlyos" lenne a helyzet, hogy lassan pótlás kell?

Figyelt kérdés

3,5hónapos a babám.Csak anyatejes.Ma mérte a védőnő,6080g,múlt hétfőn a dokinál 6000g volt.3660g hoztam haza a kórházból(XI.3.)XI.11-én már 4000g,18án 4330g,XII.02-én 5080g,I.13-án 5670g.

A védőnő szerint most a "középkategóriában" vagyunk,de ha nem fog pár héten belül kicsit jobban hízni,egy/másfél hónap múlva be kéne vezetni a gyümi pótlást.Meg hogy neki már 3-3,5 órát bírnia kéne szopik között.A babó van hogy 1,5-2 óránként eszik ilyen 5-8 perceket.Állítólag csak iszik és a táplálóbb tejhez így nem fér hozzá.Próbáltam hogy eszik,kicsit játszunk,majd újra ráteszem,de kiköpi,és hisztizik hogy ő már nem akar enni.A mellemben még van tej,mert ha megnyomom spriccel-viszont kifejni nem tudom.

Bocsi hogy ilyen hosszúra nyúlt,de teljesen össze vagyok zavarodva,mit tegyek?


2009. febr. 17. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem egyáltalán nem kicsi a babád, az én lányom 6,5kg és 4,5 hónapos. A gyümis hozzátáplálás azért felesleges még szerintem, mert abban pont hogy nincs semmi amitől hízhatna, "csak" vitamin. A te babád is olyan, hogy szép lassan szedi föl magára a dekákat. Ha fél éves korára megduplázza a születési súlyát, akkor jó. Szerintem ne izgulj, ha hetente hízik valamennyit, akkor nincs gond, ha stagnál akkor figyelni kell rá és fogynia nem szabad! Ne törődj a számokkal, bár tudom nehéz, de ezen túl kell jutni! Nekünk már sikerült!:o)

Jó egészséget nektek!

2009. febr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

üdvözöllek a középkategóriások klubjában :)

a védőnőm szerint felesleges a hozzátáplálás,várjak még vele,mert anyatejes babánál csak az számít,hogy hízzon,mindegy mennyit hízik. Az nem jó,ha pl. 2-3 hetet stagnál vagy elkezd fogyni. A háziorvos szerint már 4 hónaposan (most) el kell kezdeni a hozzátápit,hozzátette,hogy nem baj,hogy nem hízik olyan sokat és,hogy nem túl gömbölyű,de jobb,ha elkezdem. Szerintem várok még 2-3 hete és elkezdjük. Nem látom égetően fontosnak,mert jókedélyű kisgyerek.

2009. febr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem.Az én babám három hónapos 3500-zal született, most 5000.Egy hónap alatt 400 gramm a minimális elfogadott gyarapodás.Ha ennél kevesebbet hízik, gáz van.A babád teljesen normálisan gyarapszik.Az enyém mostanában másfél óránként eszik, és semmi baja.

Nem értem, miért kell feleslegesen idegesíteni az amúgy is aggódó mamákat.

2009. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen védőnőktől óvjon meg az ég mindenkit!

Szerintem semmi okod az aggodalomra. Fél éves koráig kell megdupláznia a születési súlyát, ha folyamatosan hízik, elég esélyes. Nyugodtan adj neki enni amikor kéri! Nekünk felnőtteknek is más az étvágyunk. Ha kap enni amikor éhes, vagy csak szomjas, és amúgy boldog, mosolygós, akkor biztos hogy elég neki. Csak azért ne adj neki pótlást, mert a védőnőnek nem tetszik a gyarapodás mértéke.

Valóban, lehet hogy csak szomjas, mert pl. lehet hogy száraz a levegő a lakásban, próbálj párásítani kicsit.


Az én babám súlya így alakult, hátha segítség neked:

3610-el született, 1 hónaposan 4330, 2 hónaposan 5340, 3 hónaposan 5960, 4 hónaposan 6440 volt, most 5 hónaposan pedig 7000, és ő is csak anyatejes.


Nem kell rémeket látni mindig, ha épp nem a "nagykönyv" szerinti a súlya a babának. A lényeg, hogy havi viszonylatban gyarapodjon. Valamelyik héten alig hízik, aztán behozza. Nekünk is volt olyan hét, hogy 80 gr-ot hízott. Úgyhogy ne aggódj!

2009. febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb védőnő sajnos ragaszkodik a papírformához, csak kár hogy ezt a babával nem ossza meg :-))) bár nem is olyan kár...nálunk ugyanez volt, piszkált a védőnéni, hogy már 4 óránként kéne ennie, meg ilyenek, de az én kislányom sokáig ragaszkodott a 3 óránkénti cicihez. Aztán egyszer csak átváltott teljesen magától. Hidd el, ők tudják, mi a jó nekik, ne aggódj!

A gyarapodása teljesen jó, kábé mi is így voltunk. Megjegyzem, most 14 hónapos a leánykám, 11 kg, 84cm hosszú, fél évvel idősebbnek nézik, és még mindig szoptatom. Valószínű, ha beavatkoztam volna ezzel a 4 óránkénti etetéssel, máshogy alakultak volna a dolgok...

2009. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jól gyarapodik a súlya.Az én fiam kb 6 hónapos koráig 2-3 óránként,néha 1-2 óránként evett,és csak anyatejet.Nekem sok volt a tejem(adtam is le),és sokszor csak az előtejet ette meg,volt úgy hogy szopi elött fejtem,és neki a zsírosabb rész maradt.Ja és most 8,5 hónapos és most se nagyon bír ki 3 órát cici nélkül.

A gyümi pótlást meg akkor vezesd be,ha a babád megérett rá.De 4 hónapos kora elött semmiképpen.

2009. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!