Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik tapszerrel potoljatok az...

Akik tapszerrel potoljatok az anyatejet, hogyan csinaljatok, es a nap melyik szakaszaban? Cumisuvegbol? Nem szokik igy le hamar a cicirol?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én babámnak elég alacsony a súlya a korához és a születési súlyához képest, ezért kezdtem el neki tápszert adni. Cumisüvegből a legritkább eaetben szokta elfogadni. Én tejpépbe keverem, úgy megeszi. Esténként megkínálom pohárból, van, hogy 30-40 ml-t így megiszik. De többnyire nem kell neki, csak pépben fogadja el.
2011. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy délelőtt kap tápszeres pépet fél 10 körül, meg este fél 7 körül. A cicizést ettől függetlenül továbbra is imádja.
2011. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hany honapos a babad?

Az en kisfiam 4 es fel honapos,meg nem kapott tejpepet.

2011. márc. 7. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én babám már nagy, 10 hónapos. 6 hónapos kortól kezdtem neki a hozzátáplálást. A te esetedben akkor nem tudok segíteni, sajnálom. Csak javasolni tudom, hogy próbálgasd cumisüvegből. Ha nem minden etetésnél cumisüvegből eszik, hanem napközben többször meg is szoptatod, nem fog leszokni a ciciről.
2011. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elfogadja a cumisuveget,tegnap ota kap potlast,az ejjel meg szopizott,es ma reggel is,de delelott mar nem akart,viszont a tapszert megette.
2011. márc. 7. 11:04
 6/7 anonim ***** válasza:

11 hetes a kisfiam, és pár napja pótolunk mi is.

5x eszik a baba: reggel 7 körül akkor csak cici 180 ml körül, aztán 10 körül akkor cici 60-80 között, és pótlók előző nap összegyűjtött fejésből 120-ra. félkettő körül eszik legközelebb, akkor tápszer 130, de fejek is, aztán 17 körül megint eszik tápszer 130 , és megint fejek.

Este 8 körül cici akkor 100 körül szopizik., ill ha kevesebb akkor min ennyire kiegészítem. előfordult már az is hogy nem a délutáni kettőt kapta táppal, hanem a két utolsót.De én is ezen agyalok, hogy melyiket lenne érdemes, lehet hogy de-t és egyet délután? Vagy az estit kellene és a táppal jobban alszik? most próbálgatjuk. Délután 17 körül ha fejek is 30 nál többet nem tudok, így az biztos hogy tápos időpont lesz.

2011. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 hetes koráig kellett pótolni, mert kevés volt a tejem, volt, hogy lefejt tejet kapott (éjjel több volt, akkor sokat tudtam fejni), de általában délután, este tápszert. Cumisüvegből adtam neki, nekünk a MAM vált be, az Aventet és a NUK-ot be sem tudta venni a szájába. Már 6 hetesek vagyunk, egy hónapja egyszer sem kellett pótolnunk, szerencsére bőségesen elég a tejem. Szóval hálisten mi vagyunk az élő példa arra, hogy nem szokik le, sőt el is lehet hagyni a cumit. Én tanácsra olyan cumit választottam, amivel tud is enni, ami a mellemhez hasonlít... nem tudom, ez számít-e :)


Ráadásul, mivel nagyon csuklósak vagyunk, van, hogy ha nem marad abba, akkor vizet cumisüvegből kap rá még mindig. De nem zavar be.

2011. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!