Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 napos a babám, de még...

4 napos a babám, de még mindig nem indult meg a tej. Van még remény? Valakinek ötlet, praktika?

Figyelt kérdés
A baba ügyesen szopizik,szívogatja,de nem tudom,hogy jön e egyáltalán valami a ciciből. (max 1-2 csepp,de nem látom) Szeretném,hogy legyen tejem,mert tudom, nagyon fontos lenne.
2011. márc. 9. 17:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
igen persze , ne add fel. igyál nagyon sok folyadékot, rakd mellre sokat, és masszírozd a melleidet.
2011. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokat-sokat egyél és igyál!!!!!Én annyit ettem,mint 2 tehén,bocsi a hasonlatért,de így volt!Mindent megettem amit adtak a kórházba+amit hoztak be nekem a rokonok,gondolhatod,meg megittam legalább 3-4 liter folyadékot!Ha akarod szoptatni nyugodj meg fogod is!!!!!Ez nagy részben fejben dől el!!!!Sok sikert!!!!!
2011. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ne add fel!

Ha a babát minél többször mellre teszed, annál jobb, a kettő között is próbálj meg fejni, kézzel. Amúgy sem árt elsajátítani a technikáját.

Ami nekem segített az a zabos keksz volt, a győri édes gyártja.

A büfében vettem, mert éhes voltam, este ettem párat, és reggelre kétszeresére duzzadtak a melleim! Így jöttem rá, és ezt a kekszet ettem naponta többször.

Igaz, nekem már akkor volt pár csepp tejem, de nagyon nehezen indult a szoptatás, mert császározás után csak a negyedik napon vehettük ki az inkubátorból, akkor tehettem mellre.

De 15 hónapos koráig szopott, akkor is csak azért hagytuk abba, mert gyógyszert kellett szednem.


Ne add fel, élvezzétek az összebújást, a bőrkontaktust, nem baj, ha csak alszik rajta, és cumizik.


Ha nem indul be, hát nem indul be. Nagyon jó tápszereket lehet kapni, és az a lényeg, hogy mindketten egészséges vagytok!


Gratulálok a kicsihez, és tudom, hogy könnyű mondani, de próbálj meg keveset idegeskedni, és sokat aludni!

2011. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én egy keddi napon szültem és csak szombaton lett tejem...gondolhatod :-) de végül lett!!!

Ahogy előttem is írták, sokat igyál. Érdemes valamilyen tejelválasztást serkentő teát is inni (laktoherb, ilyesmi), esetleg szedhetsz valamilyen homeos bogyót, more milk kapszulát.

Sok sikert!

2011. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztatást. Igyekszem koncentrálni, remélem sikerül.
2011. márc. 9. 18:24
 6/21 anonim ***** válasza:

Rendesen bekapja a cicidet? Az egész bimbóudvar a szájában kell hogy legyen. Nekem a kórházban mutatták meg, gyakorlatilag ráhúzták a gyerek fejét a cicimre. :)

Nekem a 3. napon indult be a tejem, azt biztos észre fogod venni, ha beindul, 2 sárgadinnye került be a melltartómba, és éjjel arra keltem, hogy úszok a tejben.

Legyen egész nap a melleden a gyerek, az indítja be legjobban a tejtermelést. Ez 6 hetes korra fog majd beállni a megfelelő arányba, addig nem nagyon jó tápszerrel bezavarni a menetébe, mert "jajj szegény gyerek biztos éhes".

Be fog az indulni!

Ajánlom a Kismama - Szoptatás c. könyvét, nekem sokat segített.

2011. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Szopizza rendesen, bakapja teljesen a cicimet. Sőt néha úgy szívja hogy már fáj is:-))

Egy kicsi kis "fehérséget" láttam a bimbóvédő sapka csúcsán (belül) remélem hogy az már a tejcsim volt. Ennek ellenére a védőnő azt mondta, hogy kell neki napi 5-6X tápszer is. (egy 3-4cl mennyiség)

2011. márc. 9. 19:03
 8/21 xStefix ***** válasza:
100%

Jaj ne, védőt ne! Lehet, hogy azért nem sikerül (ha tényleg nem sikerül)!

Nem tudom, ki javasolta, de nagyon rossz ötlet volt rögtön úgy kezdeni!!!


Amikor szopik a babád, hallod-látod, hogy időnként nyel is? Ilyenkor általában bizsergést is szoktunk érezni (tejleadás), de ez nem törvényszerű.


A tápszert és a védőt viszont jobb lenne hanyagolni, mert megeshet, hogy még azelőtt lesz cumizavaros a babád, hogy egyáltalán belövellne a tejed... Vagy legalábbis a tejed beindulásának biztosan nem teszel vele jót.

Most minél többet kellene szoptatni, ahányszor csak nyekken a baba, mert ettől fog megindulni, nem mástól!


Itt találsz segítséget, mindenképp nézd meg őket!

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Pfff.. jó értelmes lehet a védőnőd, hogy egy 4 napos babának tápszert javasol...

Ha jól van a szájában a cicid, akkor nem kellene egyáltalán fájnia.

Miért használsz bimbóvédőt? Anélkül sokkal ügyesebbek a babák.

2011. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Bocs,de tényleg nem tudja tartósan bekapni a bimbómat a baba csak a bimbóvédővel. De úgy cumizik is veszettül:-)

Fejegetem magam rendületlenül,kb 1 órája 1-2 sárgásfehér csepp kicsordogált..Szerintem lassacskán megindul az. Sajna a babának meg ennie kell valamit, mert már 4 napos és gyakorlatilag nem evett volna semmit.

2011. márc. 9. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!