Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, kik tápszerezik a...

Anyukák, kik tápszerezik a babájukat, sosem gondoltak arra, hogy kaphatnának anyatejet mástól?

Figyelt kérdés

Persze függ attól is, hogy miért tértek át a tápszerre, vagy kezdetektől miért tápszerezik a babát.

Nem gondoltatok arra, hogy mástól kérni anyatejet? Amit a gyermekorvos ír fel receptre?


Csak gondolkodom, hogy nálam hogyan legyen, ha esetleg nem lenne elegendő tejem.

Nem vagyok tápszer ellenes, mielőtt bárki félreértené.


Köszönöm a válaszokat


2011. márc. 11. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán azért mert bezárták a legtöbb anyatej gyűjtő állomást. Ezért a nagyvárosiak privilégiuma lett a receptre az anyatej.

Nálunk (kisváros - 30,000 fő) ha nincs tejed, akkor marad a tápszer, mert nincs ahol a recepted beválthatnád, vagy veszed háztól horribilis áron és senki nem ellenőrzi az anyát, csak bizalmi alapon, egy hónap alatt kb. 30-40 ezer forintot elkérnek ezek az anyák (nálunk).

Tápszer meg ha nagyon flancos is receptre max. 10 ezer egy hónapban.

2011. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Én babám tápszeres 4,5 hós korától, mert nem volt elég neki a tej, 6 hós korára meg abba is hagyta a szopizást magától, de bevallom sosem gondoltam arra hogy inkább mástól kéne anyatej.


Tudom hogy nagyon megvizsgálják, meg minden, de akkor is idegenkedtem attól hogy más nő tejét kapja a babám, ki tudja hgyan él, milyen körülmények között, stb....nem attól félek hogy drogozik vagy bagózik, de én kínosan ügyeltem minden apró részletre (ha mellemhez nyúlok szoptatás előtt, mindig frissan mosott kézzel, stb.....) és ki tudja hogy akitől a tejet kapnánk a védőnői szolgálazon szintén betartott-e minden higiénés szabyályt.

Arról nem is beszélve hogy mivel sok helyen elég jó pénzt adnak az anyatejért, kiterre, ezért sokan talán a pénzszerzés érdekében megtesznek olyat is amit nagyon nem kéne.....hiszen a védőnői szolgálaton beveszik a tejet de nem hiszem hogy megvizsgálják az összetevőit is, hogy pl. nincs-e felhigítva vagy ilyesmi.....tudom talán ez nagy hülyeség meg paranoia de nekem megfordult a fejemben hogy annyi fura dolgot hall az ember, pláne ha pénzt lehet kapni érte.

Szóval én idegenkedtem tőle, a mai tápszerekben meg már minden benne van ami kell, már nem a vegyi bomba mint a mi babakorunk idején.

2011. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem gondoltam volna, hogy kisebb városokban ennyire nehéz anyatejhez jutni. :(

Ezen változtatni kellene!

2011. márc. 11. 09:27
 4/9 anonim ***** válasza:

tavaly januárban született a kislányom, és ugyan az anyukájának volt elég teje, de volt vele egy szobában olyan anyuka, akinek nem. a korházban sem engedték, hogy mástól kapjon tejet.

az én tapasztalataim szerint az orvosok mostanában egyáltalán nem pártfogolják a kölcsön tejet. valószínűleg azért, mert semmi esély ellenőrizni. nincs labor (eljárás sem), amivel olyan hamar meg tudnák vizsgálni, hogy még felhasználható legyen. így biztosra mennek.

2011. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az anyatejleadáshoz rengeteg orvosi vizsgálaton kell előzetesen megfelelni (AIDS, vérvizsgálat, stb). A leadott tejeket pedig szintén átvizsgálják. Inkább az a gond, hogy kevés van és csak tényleg nagyon indokolt esetben írnak fel az orvosok (az még nem az, ha nincs tejed), beteg, koraszülött babának, stb...
2011. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A leadott tejeket egyész egyszerűen NEM tudják úgy átvizsgálni hogy mindent nézzenek benne.
2011. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahol én élek,egyáltalán nincs semmilyen anyatej gyüjtő,orvosok sem támogatják ezt a módszert.

Én szoptattam egy ismerős kislányt,de semmiféle előzetes vizsgálat nélkül.Én az enyémnek nem adtam volna más tejét,akkor inkább tápszer.

2011. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Szerintem azt minden anya saját maga dönti el.Nálunk sincs gyüjtő állomás de van lehetőség a háztól való tejgyüjtésre.Nekem rengeteg volt igy lett egy tejtestvérünk.Természetesen minden kötelező orvosi vizsgálat meg volt nálam is!Azt én még hozzátenném,hogy szerintem a védőnök csak azt az édesanyát ajánlják akiknél látják a megfelelő körülményeket és jó képet alakitottak ki az adott anyukárol!Igaz nálunk az elején heti rendszerességgel jött a védőnő igy volt ideje "lecsekkolni"engem.Aki vitte tőlem a tejet eljött hozzánk,megismerkedtünk beszélgettünk.nagyon sok mindent kérdezett étkezéssel kapcsolatban...stb.Valamennyi tejet vittek el ugymond kóstolássra.én gondolom a párjával is megbeszélték mit látott nálunk,szimpi voltam e meg ilyenek.Pár nap múlva jelentkeztek szeretnék a tejet.Ők is jól jártak én is.Sőt miután a kislány betöltötte a 8 hónapot(nekem még mindig rengeteg tej volt)szoltam ha gondolják van még vihetnek!Persze az anyuka elöször ugy értette pénzért de mondtam természetesen nem!Ennyit nemtudtam volna tárolni a fagyasztóban.

Igy visszatekintve én azt mondom ha esetleg a következő babánál nem lenne tejem akkor egy ilyen tipusú adok-veszekre belemennék!

Bocsánat a hosszúság miatt de gondoltam leírom nálunk,hogy mentek a dolgok hátha igy esetleg más is könnyebben tud dönteni!

2011. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 14. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!