Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gond ha 8 hónapos lányomat...

Gond ha 8 hónapos lányomat evés után kínálom meg az anyatejjel?

Figyelt kérdés
Ti hogyan csináljátok?
2011. márc. 12. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mi is ezt szoktuk.
2011. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem gond sőt jól csinálod.
2011. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. márc. 12. 19:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkodtam én is.6 hónapos a babám és ugy tudom hogy szopi után kell etetni.De miért?Mert így nekem csak pár kanállal fogad el.
2011. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ha szopi után eteted, akkor tovább fogod fenntartani a szoptatást. Ha előbb eteted, akkor kiváltod a szoptatást. Te döntöd el mit csinálsz. Én előbb szoptatok utána etetek. Szeretném, ha 1 éves koráig szopizna. Most 10 hónapos.
2011. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én is evés után kínáltam meg mindig 7-8hónapos korától,mert külonben soha nem evett volna semmit.


Nem hiszem,hogy ez a szoptatás rovására menne,/bár régi konyvekben azt olvastam,hogy így torténik az elválasztás/mert ennek ellenére a kisfiam így is 17hónapos koráig szopizott,de akkor már le kellett állnunk vele mert gorcsoltem.

Uton volt a kistesó már a pocakomba 4hónaposan és már nyomta is a hasam meg fájt is.


38hetes kismama

2011. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pont ez a gondom nekem is, ha szopizik, akkor nem tudom megetetni, így is mindig össze-vissza vannak az etetések. De a legnagyobb gondom az, hogy az utóbbi hónapokban alig hízott, szeretném ha beindulna a súlygyarapodása. Elválasztani nem szeretném.
2011. márc. 13. 06:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is etetés után szoptatom meg, és nem mondhatnám, hogy le akarna szokni, sőt!!! Ugyanúgy igényli! Még egyszer sem tiltakozott :)) Most 10 hós, és még napi 4-5ször, plusz éjjel 2-szer szoptatok.
2011. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
100%

A direkte evés utáni szoptatás az elválaszTÁSi gyakorlat alapja, mert ezzel lehet a leggyorsabban kiváltogatni a szopizásokat. Minél többet eszik a baba (ill. te minél többet adsz neki), annál kevesebbet fog szopni és annál kevésbé fogja érdekelni is a dolog. Jól látszik, hogy erősen befolyásolható a folyamat. Aki nem akar hosszabb távon szoptatni (akár 1 éves korig sem), az általában szándékosan választja ezt a módszert.


Ha (jó eséllyel) minél tovább szeretnél szoptatni, akkor evés előtt érdemes szoptatni, akkor is, ha ez kicsit kaotikusnak tűnik a gyakorlatban. Persze ez sem örökre szól, mert nyilván el fog jönni az az idő, amikor ő jelzi majd, hogy inkább szilárdat szeretne - na akkor lesz ideje a kiváltásnak. Ez az elválaszTÓDás módszere.

Az mindenképp előnye az utóbbinak, hogy fenntartja a baba érdeklődését a szopás iránt, márpedig ez ebben az életkorban elég fontos tud lenni, amikor annyi minden "csábítgatja" őt a szopitól elfele.


Egyébként teljesen normális, hogy megcsappant most a babád gyarapodása, kedves Kérdező. Nem kezdett el véletlenül mostanában aktívabb lenni, kúszni, mászni, esetleg felállni? Nem nőt hosszra többet? Nem fogzik?

Mindezek miatt érthető, hogy másra kell neki az energia, nem a súlya gyarapítására. - És pont ezért én pl. nem is erőltetném az evést, jelzi ő majd, ha többet szeretne.

2011. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Nem szeretném elválasztani,szeretném ha még 1 éves korig szopizna, de ha tovább sikerülne, az még jobb lenne! De mostanában elég sok dolgot csinál egyszerre a lányom, kúszik, majd pár nap elteltével elkezdett mászni is, és igen, fogzás is áll a háttérben! Akkor nem változtatok semmin, előbb megszoptatom, és utána kínálom majd szilárd étellel. Csak ahogyan itt olvasom az oldalon, időnként kétségbe vagyok esve, hogy a lányommal egyidős babák, már annyi mindent esznek, mi pedig olyan lassan haladunk.:-(
2011. márc. 14. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!