Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig kell szoptatni...

Mennyi ideig kell szoptatni ahoz hogy védetséget kapjon a baba? Lassan "elfogy a tejem" és csak 5 hete szoptatok!

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 08:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

xstefix: képzeld immunos témában írtam a szakdogám, úgyhogy nem vagyok etéren sötét mint ahogy elképzeled.

A védettséget úgy értettem, hogy mivel antitesteket tartalmaz, véd. Nem konkrétan egy betegség ellen, de ezen ellenanyagok nélkül minden szart egyből összeszedne a gyerek!Képzeld, az immunrendszered minden nap megküzd mindenféle kórokozóval anélkül, hogy tudnál róla, azért mert a kórokozók, ha kis mennyiségben kerülnek a szervezetedbe, könnyen legyőzhetőek. A kisbabáknak nagyrészt még nincs mivel legyőzni a kórokozókat, ezért az a csekély mennyiségű immunanyag is sokat számít, éppen annyit, h a banális fertőzéseken feltűnés mélkül tudnak átesni A tápszerek is ezért vanak olyan anyagokkal feltöltve, hogy vhogy próbálják ezt pótolni. Azt meg ne kezd már el magyarázni, hogy hogy működnek a védőoltások, mert ez középiskolás biosztananyag!

2011. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ráadásul sok védőoltás nem is úgy véd, hogy direkte nem kapod el a betegséget, hanem csak a kialakuló tüneteket csökkenti.) "

ez egy orbitális hülyeség. Az előbb nem olvastam el elég alaposan!

Egy kis biosz:

aktív védőoltások: legyengített vagy elölt kórokozót juttatnak a szervezetbe, ami hatására a szervezet kifejleszti az ellenanyagait, és mikor legközelebb élesben találkozik a kórokozóval, már van fegyvere

passzív védőoltás: magát az ellenanyagot juttatják a szervezetbe, vagyis fertőződéskor a bejuttatott védőanyag szaporodik el

Olyan ami a tüneteket csökkenti, az nem védőoltás!

(az előző voltam ismét)

2011. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
bocs, nem jól fogalmaztam a passzívnál, nem elszaporodik, hanem véd
2011. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xStefix ***** válasza:

Nézd, amikor a szoptatás témájában "földi halandó" anyukák a védettségről beszélnek/kérdeznek, akkor tapasztalataim szerint sokszor arra gondolnak, amit írtam is: hogy az anyatej 100%-os garancia (lenne) az egészségre. De ez így ebben a végletes formában nem igaz, még akkor sem, ha mindenki tudja és elismeri az anyatej alapvető jelentőségét. Garancia semmire sincs sajnos, ezért írtam, hogy szigorúan, betű szerint vett védettségről (abban az értelemben, hogy biztosan nem lesz beteg a baba) nem lehet beszélni.


Egészségügyben tanulok és 3 éve foglalkozom a szoptatással, köszönöm, hogy felvilágosítottál.

2011. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!