Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért gondolják, hogy azért...

Miért gondolják, hogy azért mert egy anyuka szülés után nagyon hamar visszanyeri az alakját, nem tud szoptatni?

Figyelt kérdés
Baba-mama tornázok és odafigyelek az étkezésre. 4 hónap után lement 11 kg. Az egyik anyuka képes volt még a védőnőtől is megkérdezni, hogy tényleg szoptatok-e, mert nekem nem hitte el. Még csak pótolnom sem kell, sőt a szoptatás végén még fejek is...
2011. márc. 24. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
hát én szülés után mikor hazajöttem a kórházból, csak 3 kg plussz volt rajtam a 15ből, és 1 hónapra rá semmi, már minuszba vagyok (kevesebb mint amivel kezdtem a terhességet), és mai napig szoptatok 9hós kisfiam van!
2011. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak azok gondolják így, akik irigyek.
2011. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, meg azt is gondolják, hogy kicsi cici=kevés tej.

Mindkettőre rácáfoltam, azzal a különbséggel, hogy én még csak nem is tornáztam, napi egy tábla csoki minimum lecsusszant.

Én úgy érzem, a szoptatás kiszívja az energiámat, a kilóimat és mindent. :o)

Mindkét gyerekemmel 9 hónapig tejadó is voltam, A méretű kosárból kiesett a cicim (szoptatós melltartót nem is tudtam hordani, csak amíg a melltartóbetét, kitöltötte. :o)

Szerintem ez alkat kérdése leginkább. Én nem tettem semmit az alakomért, mégis hipp-hopp lefogytam, más meg "meggebed" szó szerint, és mégsem megy neki szoptatás alatt.

2011. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak rosszindulat. Én is hasonlóan vagyok, mint az utolsó válaszoló. Semmit nem tettem az alakomért, szülés után rendesen zugevő lettem, mindennap csoki vagy valami édesség muszáj volt, mert szinte elvonási tünetem volt, éjjel képes voltam a konyhát kutatni, hogy találjak legalább egy túró rudit. :) A párom majdnem összeesett a röhögéstől reggelente, mikor látta a csokis papírokat, üres pudingos dobozokat az ágy mellett... 27 hónapig szoptattam, az első fél évben teljesen visszafogytam a kiindulási súlyomra, köv. fél évben a hasam is "visszafeszült" és még 6 kg-t fogytam. 4 hónapja nem szoptatok már, de mégsem sikerül visszahíznom (csak 2-3 kg-ot szeretnék), pedig a családom aggódik, hogy nem egészséges már ennyi fogyás. De én is úgy érzem, hogy a gyerek szívta ki belőlem az energiát. Egyébként nekem is akkora melleim vannak, hogy egy kis borogatással el is múlnának. :D Én büszke vagyok, hogy ilyen sokáig tudtam szoptatni és csak nevettem, amikor a kikerekedett szemeket láttam. Nekem is volt, aki igencsak végigmért miután mondtam, hogy még szoptatok. :)


Ne foglalkozz ilyen emberekkel, nevess rajta!

2011. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 éve szoptatok, napi 2-3x

szüls után ugyanannyi kiló voltam, mint előtte, azóta még lement 4


nem hagytam/om el magam külsőleg sem

2011. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok rosszindulatú, irígy ember van. Nekem sem hiszik el, hogy csak szopizik, meg azt sem, hogy szoptatom és eszek rendesen, mert bár nagy baba volt 4kg, 4 hónaposan 7,5 kg, én viszont 1 kg-mal kevesebb vagyok, mint szülés előtt. Nagyon nem törődök velük.



Bár öröm volt annak a rokonnak a fejét nézni, aki szülés előtt előszeretettel kövérnek nevezett, mert 16 kg-ot híztam, most találkoztunk, és se köpni se nyelni nem tudott:):)

2011. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sajnos sok a rosszindulatu elkeseredett irigy lusta ember..kedves kerdezo orulok hogy vannak meg ilyen "csodamamik" (egy masik kerdesnel igy neveztek miutan leirtam a velemenyemet) akik tesznek azert hogy nok maradjanak meg ebben az idoszakban is
2011. márc. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem hitte, utánajárt :D

Vannak ilyen emberek, nem kell velük foglalkozni, végtére is mégcsak nem is a rokonod.

Én híztam a szoptatás alatt, pedig tornáztam is, és nem is zabáltam. A szervezetem viszont mindíg érzékenyen reagált a hormonokra. A szoptatás alatt is ez történt. Addig nem mentek le a kilók, amíg rendszeresen szoptattam( két évig ). Utána meg két hónap alatt leolvadt rólam tíz kiló. Ugyanaz történt mint kamaszkoromban. Míg nem rendeződött a vérzésem, volt rajtam tíz kiló plusz, amitől sehogy nem tudtam megszabadulni. Mikor a ciklusom rendeződött két hónap alatt lement a felesleg magától. Bár ez igazából mindkét esetben víz volt.

Engem is dagadtoztak, meg leigényteleneztek, aztán mikor lement a súly, elhallgattak :D Azt már nem illik észrevenni...

Szerintem is irigységből viselkedett így a másik anyuka. Ha az látszik, hogy lefogytál, jól nézel ki csinos vagy, akkor muszáj belekötniük valamibe, mert mint írtam dícsérni azt itt nem szokás...

2011. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!