Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki 1 évesen hagyta abba a...

Aki 1 évesen hagyta abba a szoptatást, az hogyan "készítette elő"?

Figyelt kérdés

most 9 hós a lányom, eddig maradt a napi 6x szopi+2x hozzátáplálok.

9hótól gondoltam elhagyni a déli szopit, kiváltani főzelékkel, és de., du.gyümölcspüré. így jó? másképp kéne?


2011. ápr. 6. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
3 hónap alatt elég drasztikus lenne, leépíteni 6 cicizést
2011. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ezért kérdezem.

az 1 év nem azt jelenti, hogy a szülinapjától nem szoptatom, hanem, hogy kb. addigra szeretnék ott tartani, hogy látom a végét.

2011. ápr. 6. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet, hogy nem lesz túl hasznos a válaszom, de én is ezzel a "problémával" küzdök. :)

Elmondom, nálunk hogy ment, és miért nem látom a végét. Havonta kiváltottunk egy étkezést, úgy, hogy mindig előbb kapta a szilárdat, utána megkínáltam cicivel. Először uzsonnát hagytuk el, mivel az iránt mutatta a legkevesebb érdeklődést, utána az ebédet, majd a tízórait, néhány hete pedig már a reggeli is gyümölcsjoghurt. Mindig rá figyeltem, de ha párszor nem kérte, nem erőltettem.

Ez idáig igazi sikersztori, csakhogy időközben rákapott a cicin elalvásra, így napközben egy és este stabilan megvan, nem étkezésként, hanem csak úgy. Nincs szívem leszoktatni róla, próbáltam már, de olyan szívszaggatóan sírt, hogy úgy döntöttem, kicsi még az ilyen tortúrához. Úgyhogy szoptatok, ki tudja még meddig. Már nem idegesítem magam rajta. :)

Ha a Ti estetekben a szoptatás tényleg csak táplálék, akkor sikerrel járhattok a módszeremmel, de egy 9 hónapos már pszichésen is kötődik a cicihez, így nem olyan könnyű elvenni tőle. Én is azt javasolnám, hogy ne tűzz ki konkrét határidőt, mert csak magadat frusztrálod vele (tudom, átéltem), hanem inkább élvezd az együtt töltött perceket. :)

2011. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

meglátjuk, mire jutunk. szerencsére nem cicin alszik e, és nagyon szeret enni. remélem, menni fog. tegnap ebédre csak főzeléket, vizet kapott, nem reklamált.

2011. ápr. 7. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!