Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen hatással van az anyatej...

Yoyoco kérdése:

Milyen hatással van az anyatejre és a babára az alkohol?

Figyelt kérdés

Nem alkoholizmusról,nem is rendszeres ivásról van szó!!!

A kérdésem az lenne,hogy ha egy szoptatós anyuka nem akarja abbahagyni a szoptatást,mert természetesen a legjobbat akarja a babájának akkor,ha egyszer fogyaszt alkoholt,mondjuk nem egy sört,akkor az milyen hatással lehet illetve lehet e hatással azután ha az alkohol teljes mértékben kiürült a véréből,mondjuk 20 órával az utolsó pohár után?


2011. ápr. 9. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az alkohol kiválasztódik az anyatejben, tehát átkerül a babába. pont ugyanolyan hatással van rá, mint a felnőttekre. Pl. Szülinapi köszöntésnél egy pici pezsgő nem gond szerintem, de semmiképpen sem ajánlott rendszeresen vagy nagy mennyiségben inni szoptatás alatt! kifejezetten ártalmas lehet a babára!
2011. ápr. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor nincs hatással a babára, ha (mennyiségtől függően) fogyasztás után lefejed 1-2 alkalommal, és kiöntöd a tejed. Azt semmiképp nem kaphatja meg baba, mert amint az előttem szóló is mondta, teljesen átmegy a tejbe az alkohol. Gondolom csak úgy natúrba nem adnál a babádnak sört, bort, pezsgőt. Na ha iszol, és ürítés nélkül szoptatsz, az pont ilyen lenne. Szóval lehet inni, csak akkor előtte fejjél arra az időre tejcsit :)
2011. ápr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, én sem vagyok híve az alkoholizálásnak, de egy pohár sör ( alkoholtartalmú is )kifejezetten jó hatással van a tejtermelésre, de ennél több nem, mi több : tilos!Ha mégis becsusszant, akkor fejd le mindenképpen.Semmiképp ne szoptasd azzal a babádat, mert az idegrendszere is károsodhat, inkább adj fagyasztott tejet vagy tápszert - szintén ennek se vagyok híve, de még az is jobb.
2011. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A te véred alkoholszintje és az anyatej alkoholszintje megegyezik.
2011. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Hát, ha az a nem sör mondjuk egy-két nyalintás (de nyalintás, nem húzás!) csokilikőr (nyamm:) és nem rögtön utána jön a szoptatás, az nem fog semmi károsat okozni.

De érvényes a szabály: minél ritkábban és minél enyhébbet. Rendszeresen pedig tilos!!!

2011. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!