Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki igény szerint szoptat az...

Aki igény szerint szoptat az sosem fej?

Figyelt kérdés

Mivel a baba nem biztos, hogy eleget evett, így lehet egy órán belül újra éhes lesz, és ha közben lefejem nem lesz mit ennie.

sétálni hogy mertek elindulni? Ugyanaz a problémám, hogy ha nem evett eleget megéhezik az úton. Sokszor sírva jövünk haza, pedig egy órát sem voltunk.


2011. ápr. 9. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Nah ezért nem szoptattam én igény szerint!!!Mert sehova nem tudtunk kimozdúlni,én meg nem vagyok az a fajta,aki előkapja a parkban a padon és megeteti a babát!Azt szajkózza mindenki ,hogy csak az a célravezető ha igény szerint etetsz,mert csak így tudsz sokáig szoptatni.Hát nem tudom....mindig 3 óránként szoptattam és 22 hónapos babám mái napig szopizik...
2011. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Jah és soha nem is fejtem!!!!Csak szépen beálltunk 3 óránkéntira és kész.
2011. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Én sem szoptattam állandóan,ami ma az "igény szerintit" jelenti. Amíg picike volt,mértem,hogy mennyit szopott. Két szopás közt legalább 2 óra eltelt mindig. Pár hét után beállt a 3-4 órára.4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást,addig csak szopott. 13 hónaposan választotta el magát.
2011. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

elsőnek:

szoptatni bárhol lehet, én aztán szoptattam mindefelé, sosem ültünk emiatt otthon


amúgy az első pár hétben fejtem(kézzel, éjjel sosem, nappal sem mindig pl ha elmentünk, akkor nem)


2 éve szoptatok

2011. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sokan elfelejtik, hogy az igény szerinti szoptatás a gyerek ÉS AZ ANYA igényeihez van szabva, nemcsak a gyerekéhez! Én igény szerint szoptattam, de mivel az én igényem az volt, hogy nyilvánosan ne, mindig úgy alakítottam a dolgokat, hogy ne legyen rá szükség.


Sokan azt csinálják, hogy ha csak megnyikkan a baba, rögtön mellre rakják, holott simán lehet, hogy épp csak melege van, vagy ilyesmi.


Igény szerint szoptatni nem egyenlő azzal, hogy ész nélkül szoptatni. Csak ezt sajnos sokan nem tudják.

2011. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam 3 óránként, így kérte a baba. És tényleg nem kell minden nyikkanásra cicit adni.
2011. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Amíg nem állt be a tejtermelés (első három hét), addig fejtem, utána nem.

Nem igaz, hogyha fejsz, akkor egy órával később ne lenne mit egyen, lesz. A legtöbb tej a szoptatás közben termelődik!

Nagyon könnyű úgy szoptatni, hogy észre se vegye más, csak ha tudja, hogy szoptatsz. (legjobb a két réteg ruhával: pl. pólót fölhúzod, V kivágású/gombos felsőt le és semmi nem látszik ki)

2011. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én fejtem,de nem a séta miatt,hanem sorozatos mellgyulladások miatt.Ha éjjel aludt,fel kellett kelnem fejni.Ez 4 hónapig ment így.

Igény szerint szoptattam,3 óránként.Na ezt találjátok ki.Nálunk ez azt jelentette,hogy 2 óránál korábban semmiképp nem kapott,de ha aludt,akkor nem költöttük fel.6 hónapos koráig csak itthon szoptattam,,vagy szüleimnél.Házon kívül nem.

Aztán ahogy nőtt,ez változott,mert később sem lehetett folyadékot itatni vele semmilyen formában,így kénytelen voltam akkor szoptatni,mikor megszomjazott.Most 3 évesen,megérti,hogy csak elalváskor ,otthon a szobájában lehet,de mindenképp a nyakamhoz kell érjen,kettőt kapar a kis újjbegyével,és azt mondja,jujj de jólesett.

2011. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1.vagyok,és 20.51-nek.Én azt írtam ,hogy nem vagyok az a fajta aki bárhol előkapja!!!!!!Tudom,hogy bárhol lehet ,de én nem vagyok képes bárhol szoptatni,ennyi...Nekem ehhez nyugodt körülmény kell.

Nem fogok padon ülve,pláza kávézóban stb....

Nekem ez intim dolog!Még a saját apám előtt sem szoptatok!!!


Gratulálok a lepontozáshoz!!!Azért mert valaki nem teszi közszemlére a melleit az már sz@r....

2011. ápr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem ponotztalak le, d azért mert szoptatsz, nem kell otthon ülni, és nyilvános helyen is lehet úgy szoptatani, hogy nem kapod elő a melled.

Szerintem ez csak sima kifogáskeresés, hogy ne kelljen elmenni optthonról

2011. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!