Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség, hogyan tudnám...

Segítség, hogyan tudnám növelni a tejem mennyiségét fejés nélkül? Növekedési ugrása van a kisbabámnak szerintem.

Figyelt kérdés

Köszönöm a válaszokat.

Estére a kisbabám már csak kevesebbeket tud kiszívni a mellemből, akár 1 óra alatt is.

Eddig jól hízott, de most növekedési ugrása van tudom, hogy fejés nélkül is lehet megtermelni azt a mennyiséget, amire a babának szüksége van.


Hogyan? Ha óránként teszem mellre, akkor nem tudja a gyomra megemészteni.


2011. ápr. 15. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
megtudja. ha éhes nyugodtan tedd mellre. ne aggódj meg tudja emészteni, régen is szoptattak akár folyamatosan. pár nap alatt be fog állni
2011. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia

rakd nyugodtan mellre többször, be fog állni pár nap alatt megint. ne aggódj!

Én még azt csinálom hogy másfél liter teavízbe rakok 1filter laktoherbet és akkor így megiszok 4-5litert egy nap alatt

2011. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogy nem tudja. Szoptasd meg többször. Én sokszor úgy csináltam, hogy csak vigasztalóként is megszoptattam. Lefekvés előtt mindig, ha egy órával előtte evett akkor is. Pár nap alatt utoléred az igényét. Utána megint vissza lehet állni a rendes időközökre.
2011. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindenki jól mondja: sűrűbben tedd mellre!
2011. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pihenned kell! A szoptatás 8ejtermelés) nehéz fizikai munka. Mint a bányász, kb.

Aztán tápláló, de leves dolgokat kell enni. Köménymag levest egy litert egy nap. Nem tudom miért, de az jó. Madártejet. Gyümölcsleveket, d e100%-ost. Nem fogsz elhízni, nyugi! L e fogsz fogyni. Változatos tápláló kaját mellé. 8 dkg húst, fél kg zöldséget, fél-1 kg gyümölcsöt. Tojást, gabonafélét.

Idegeskedni nem kll. Igyekezni kell derűsen tölteni a napot. Ha szükséged van rá, kérj átmenetileg segítséget a rokonságtól, barátnőtől, férjedtől, szomszédtól. Léyg naponta két óráét friss levegőn!

Ha ezt végigcsinálod, tuti lesz tejed! Ja és sokat kell aludni! Ha éjjel nem tudsz, akkor nappal lel kell feküdni, amikor a kicsi is alszik.

Most a te első "állásod"a szoptatós dajka. A többi utána jön. Mert ha már elapad, akkor nehéz elindaítani. Inkább most tégy meg mindent magadért!

És lazulni kell! Idegesen, fáradtan, kimerülten vag yrosszkedvűen nem fog menni. Cska vidáman, jól táplálkozva, frissen! Hallgass zenét, jógázz! ne feled da levegőt. H ezeket betartod szigorúan, jövő hétre lesz tejed.Aztán ha átléptek egy ponton, onnan már jobban terhelheted, vagy hanyagolhatod magad, megmarad.

Ügyes legyél!

2011. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:

Igény szerinti szopival. Ha félóránként, akkor úgy.

Egy a lényeg: a hátsó tejet is szívja ki! Ha nem egyszerre, akkor 2-3 szopi alatt azért mindenképp legyen meg. Azaz, ha egyszerre nem üríti ki, akkor legközelebb is tedd vissza ugyanarra a melledre. Így nem lesz gond az emésztésével, nem lesz hasfájás. (Téves elképzelés, miszerint 2 óránál gyakrabban ne lehetne szoptatni a tejkeveredés miatt.)

2011. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de köménymaglevest én úgy tudom (védőnőtől), hogy nem ehetünk a köménymag miatt. Nekem a tojás levest javasolta kömény nélkül. Azt nem mondta miért nem leehet azt enni. S 100%-os gyümilé helyett is a keveesebb 100%-osat ajánlotta a szkérekedés elkerülése végett. gyümölcsel nem tudom mi a helyzet, de én csak almát merek enni, mert annyi mindent felsorolt h nem ehetek, hogy nem is próbáltam mást, csak az a baj, pont az almáért nem vagyok oda, így csak keveset eszek.
2011. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Előző: A védőnődnek nem kellene ráparáztatnia senkit a szoptatásra.. Te csak szoptatsz, nem diétázol!

Azt egyél és annyit, amennyit helyesnek gondolsz. Arra az egyre figyelj, hogy a babád mit reagál rá. Ha semmit, szuper, de ha gondja lesz, akkor kerüld el az adott dolgot. Ok nélkül semmit nem kell tiltólistára tenni, ez már teljesen túlhaladott elképzelés!


Így a köménymag sem tilos, bár egyes babáknál szeleket csinálhat. De másoknál meg pont segíti a görcsoldást.

Az összes többi példád pedig szintén túlzás.

2011. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd annyiszor mellre amennyiszer csak kéri/elfogadja, hogyan máshogy is állhatna be a kereslet kínálat...


A More Milk plus kapszula is nagyon jó

[link]

2011. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezt teszem, mert fejni nem szeretnék, nagyon fárasztó és a cicim is fáj.
2011. ápr. 18. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!