Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit szopik 2 hetes babátok?

Mendy1025 kérdése:

Mennyit szopik 2 hetes babátok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hetesen 10-30 ml között szopizott. Mivel így is szépen gyarapodott, nem izgattam magam rajta.
2011. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

enyém pont ma 2 hetes:)

20-40 ml között szopik, a 40 ált. 2 mellből.

pluszban még kap pótlást is, 60-70-nél többet nem eszik.

tiéd?

2011. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát az én babám mikor hogy,ő egy mellből eszik, van mikor 70-80 ml-t, van mikor 100-110-et. Azt hittem,ez kevés neki... mert utána már nem igazán jön a cicimből semmi,nem tudok fejni belőle.Ezért gondoltam,hogy lehet,keveset eszik...
2011. ápr. 20. 08:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez gyönyörű mennyiség:)

Hidd el, hogy elég neki:D

Fejni meg lehet azért nem tudsz, mert nem jó a mellszívód (de olyan is van, akinek egyáltalán nem sikerül fejnie). Ha szeretnél több tejet, fejj szorgalmasan, akkor is, ha semmi nem jön, mert attól még az inger éri az agyadat:)

2011. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

második vagyok

ez nagyon nem kevés, hanem rengeteg:) nem mondta a védőnőd?

örülj neki, nem is baj, ha nem tudsz fejni, hiszen ez bőven-bőven elég, sőt. azt mondt a védőnőm, hogy az átlag mennyiség 2 hetes babánál kb. 70-80 ml. az enyém viszont előbb született, kis súllyal, beteg is volt, így én a 60-nal megelégszem.

2011. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs recept. 1. babám 100 ml-t, a második 10-et szopott ennyi idősen. Azért nem tudsz fejni, mert valószínűleg mind megitta a babád a tejet, de nem hinném, hogy ennyi mennyiség esetén még éhes lenne. Ha mégis úgy érzed, tedd gyakrabban mellre.
2011. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,a védőnő is azt mondta kb 70-80 ml-ket esznek ilyenkor,de a doki meg azt mondta,700-800 ml kell naponta ennie a súlyához mérve,amugy 4800 gramm:)tudom,jó nagy baba,4580 g-mal született.és azért hittem,hogy kevés,mert annyit nem eszik meg egy nap,amt a doki szerint kéne.Azt mondta kilonként 150 ml-vel számoljak....és igy jött ki neki.
2011. ápr. 21. 11:38
 8/9 anonim válasza:
Kedves kérdező!Én soha nem mértem, hogy mennyit szopott....igény szerinti etetés esetén akkor kell szoptatni, amikor igényli...és soha nem pótoltam, szerintem bőven elég neki..igy történt meg, hogy a mai napig van tejem(a kisfiam már 11 hónapos), hiszen a gyakori szoptatás ingerli a tejmirigyeket és igy nem fog elapadni.
2011. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ja, és még valami...az én kisfiam 4750 grammal született:))
2011. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!