Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka, aki 6....

Van itt olyan anyuka, aki 6. hónapos kora után is kizárólag anyatejjel táplálta a babáját?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos a kicsi fiam,gyönyörűen fejlődik,csak szopik.Régebben a lányomnál szinte kötelező volt a hozzátáplálás 6-7 hónaposan,de most sok minden változott,a doki bácsink szerint amíg szépen fejlődik a kicsi és elég a tej nem kell neki semmi más.Szerencsére ezt én is így gondolom.Kíváncsi lennék,ki hogy csinálta,aki kitolta kizárólagos anyatejes táplálást?Azért melegben adott vizet pl?
2011. ápr. 27. 15:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Sok minden változott? Az én lányom nyáron lesz kettő, de mikor ő volt fél éves is már úgy volt, hogy el kell kezdeni a hozzátáplálást, mert az anyatejben egy ilyen korú babának már nincs meg minden tápanyag. Akkor most hogy is van? Az sem volt olyan régen azért...
2011. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg hülyeség lenne most nyáron csak szoptatni egy fél éves babát. Hiszen nem kell rögtön kiváltani a szopikat, de pont amikor friss a gyümölcs, zöldség, nem akarod, hogy az ízekkel ismerkedjen?
2011. ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A legújabb most az, hogy már 4 hónapos kortól ajánlott a hozzátáplálás elkezdése, sőt most olvastam egy babás újságban, hogy a glutén bevezetése is. A kisfiam 16 hónapos, de nekem még azt eröltették, hogy várjak vele legalább 10 hónapos koiráig az allergia veszélye miatt, most pedig azt mondják, ezt még mindenképp a szoptatás mellett kell bevezetni, mert az anyatej által a baba bélrendszere sokkal jobban tud alkalmazkodni, és tutira nem lesz allergiás, ha glutént kap. Na, akkor most hogy is van ez?!
2011. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben változnak az ajánlások sajnos, épp ezért le kell tojni magasról. Akkor se lesz semmi baja a gyereknek ha 8 hónapig csak szopik, meg akkor se, ha 4 hónaposan el van kezdve a hozzátáplálás. Még a szakemberek se tudják mi hogyan ideális, nincs egységes álláspont amit követni lehetne. Szerencsére nincs is akkora jelentősége.
2011. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. A legnagyobbnál 5,5-6 hónapos korban kezdtem a hozzátáplálást, szépen el is fogadta. A két kicsit 6 hónaposan kezdtem (volna) hozzátáplálni, de pár kanál pempőnél többet nem fogadtak el. Azért kitartó voltam és mindig kínálgattam őket a nekik való ennivalóval. Rájöttem, hogy inkább a darabosabbat fogadják el, amit a kezükkel felcsipegethetnek. Később kb egy éves koruk körül kezdtek el teljes adagot enni a szilárd kajából. Inni sem ittak sokáig, hiába kínáltam meg őket.

De szerintem hat hónaposan el kell kezdeni kínálgatni a babákat, ha nem kell nekik az nem gond (persze ha fejlődnek rendesen), de már szükségük lehet más táplálékra is.

2011. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A kisfiam koraszülött babaként kis súllyal született/2,5 kg/és most 7,2 kg.Volt hónap,hogy 1,5kg-ot gyarapodott,tehát számomra nem kérdés,hogy az anyatej számára tökéletesen tápláló.Másik dilemma pesze az ízek,de kérdés egy jó kis vegyszeres alma,barack már nem lesz pl augusztusban,amikor ő 8 hónapos lesz?Egész életében bőven kaphat még gyümölcsöt,főzeléket,de anyatejet csak az első 1-2 évében.Nem félek tőle,hogy nem ismeri majd meg a gyümölcsöket,ha kicsit később kapja.De ez örök vitatéma,én olyan tapasztalatokat keresnék inkább,aki később vezette be a gyümiket.....
2011. ápr. 27. 15:52
 7/20 anonim ***** válasza:
Bár túl tapasztalt nem vagyok, de teljesen egyetértek veled. Hallottam egy olyan irányzat követőiről, akik 1 éves korig kizárólag szoptatnak. Tehát lehetséges. Hallottam olyan babáról is aki egyszerűen alig fogad el mást anyatejen kívül elég sokáig. Szerintem meleg időben ha elég gyakran szopik elég lehet az is, de ha úgy látod h elégedetlen, nem szopik elég gyakran, vagy rettenetes a hőség megkínálhatnád pohárból vízzel. Menet közben derül ki, hogy nálatok ez hogyan működik, ez mindkettőtöktől függ :)
2011. ápr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!A lányommal is kitoltam anno,úgy rémlik kb 8 hónaposan kezdtük a gyümölcslevekkel.Azóta is makkegészséges,nem éreztem hátrányát,minden gyümölcsöt-zöldséget szeret.Bőven van most is tejem és mivel apukájának van ekcémája,nem tudom,mit örökölt belőle,szeretném kitolni a csak anyatejes táplálást,amíg az elég számára.Csak az ivással nem vagyok tisztában,mert régen a lányom kapott vizet,akkor ez volt az általános,a fiam viszont még azt se kapott,de eddig meleg sem volt még.Persze,hogy ha úgy igényli,megkóstoltatok vele mindent,ez természetes,de ugye nem ez volt a kérdésem.
2011. ápr. 27. 19:56
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak annyit fűznék hozzá, hogy nyugodtan szoptasd amíg úgy gondolod! Nem úgy megy, hogy egyik nap még elég volt csak a tej, mert minden benne volt, de másnap reggel már nem elég és valami kevés a tejben!

2011. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%

A gyermekorvos szerint kell a víz, főleg melegben, nem literszámra persze. Ha meg sűrű a tej, elengedhetetlen.

Ha meg hallgatsz azokra, akik még 6 hónapos kor után is csak anyatejeznek, akkor látni és viselni fogod a következményeket, nem folyok itt bele a részletekbe, olvass utána, és ne csinálj butaságot. Téged sem így tápláltak. Ma már átestek a ló túlsó oldalára.KELL A VÍZ! Persze, ha sosem adsz, nem ismeri, nem fogja kérni, nem tudja mit kell.

És kell a kaja is bizonyos idő után, kell kezdeni a hozzászoktatást, mert egy idő után az anyatej már nem elég és nem fogja majd rendesen megemészteni az ételeket.

Nem gondolkoztatok még el azon, hogy miért probléma manapság hogy nem eszik semmit a gyerek?


Nekem sikerült megtapasztalnom, hogy a babám szomjas egy véletlen folytán, majd megőrült a víz után.

Akik ezt ellenzik, nagyon rosszat tesznek a gyermekükkel, és a vallási fanatikusok jutnak az eszembe.

De csináljátok nyugodtan, nem lesz egészségesebb a babátok, pedig biztosan ez lenne a cél.

2011. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!