Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hányszor és mikor fejjek,...

Hányszor és mikor fejjek, hogy növelni tudjam a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés
Most 7 hetes a babám, és épp annyi tejem van, amennyi neki kell. Nagyon keveset tudok szopi után lefejni. De később, ha több kell neki, lesz elég? Hogyan lesz több, vagy megoldja a természet és több termelődik?
2011. ápr. 28. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Később, ha több kell neki, akkor gyakrabban teszed mellre, és akkor több fog termelődni. Pár napig gyakrabban kell szoptatni (ilyenkor NEM kell kétségbeesetten táppal tömni, hogy szegény ééééhezik) és meg lesz oldva a probléma.

A tej mennyisége főként attól füg, hogy milyen gyakran ürül a mell. Ha gyakran ürül, többet termel.

2011. ápr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

:-)

Nekem 3 gyerekem van és mindegyiknél végig azon paráztam, hogy nem lesz elég a tejci. Mindig úgy éreztem, hogy totál üres.

Minden szopi után becsületesen kifejtem az adott cicit.

Amikor véletlenül átaludt egy kaját (ritkán, de ilyen is volt), vagy már nagyon feszült a cici, akkor is tökig kifejtem. A Medela szívó nagyon bejött.


(az első 14 hónapig, a második 9 hónapig, a harmadik 26 hónapig szopizott)

2011. ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én azt hittem a babám 6 hetes kora körül,hogy elapad a tejem. Pont ekkor van egy fejlődési ugrás és ilyenkor pont elég a tejcsi. Nekem fejnem kellett 3 óránként,mert nagyon bukott a babám és nutritonnal besűrítve kapta üvegből az anyatejet. 3 hónapig nem szoptattam a kicsit , csak fejtem non-stop 3 óránként mindkét cicim. Végre a bukást abbahagyta és most már napközben kanalazunk és este reggel szopik csak és a fejést teljesen elhagyhattam már 2 hónapja . Szerintem fejjél pár napig,ha szükséges .5 hónapos baba anyukája.
2011. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösi a válaszokat! De mikor fejjek? Közvetlenül szopi után, vagy a szoptatások között is?
2011. ápr. 28. 08:28
 5/7 anonim ***** válasza:

SZopi után mindenképpen.

Milyen gyakran eszik? Ha 3 óránként, akkor elég így is.

2011. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindíg közvetlen szopi után fejtem mindkét cicim.
2011. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem értem miért kellene fejned ha elég a tejed most.Ha később több kell a babának majd többször mellre kell tenni és több fog termelődni.Hiába fejed most ha mondjuk csak két hónap múlva lesz nagyobb igénye.Három gyerekem van soha nem fejtem.Mindig annyi tejem volt amennyi a babának kell soha nem maradt éhen.Ha mindenképpen fejni akarsz akkor szopi után tedd,de felesleges többet termelni mint ami kell mert csak feszülni fog a cicid ha nem tudsz majd valami miatt fejni.Nekem a gyerekorvosom is ezt mondta.
2011. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!