Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni, ha a kislányo...

Mit lehet tenni, ha a kislányom nem fogadja el a cumisüveget?

Figyelt kérdés
Most 11 hetes, egyelőre még van tejem, de már előre félek, hogy mi lesz, ha tápszeres lesz. Se a teát, se a lefagyasztott tejet nem issza meg cumisüvegből. Már annyiszor próbálkoztam, kb. 3 féle cumisüveggel is, de semmi. A védőnőm azt mondta, hogy nem is baj, adjam neki kiskanállal. Köszi! Mire megetetem azzal, egy óra, vagy több. Tud valaki segíteni?
2011. ápr. 28. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van, próbálkozz kanállal. Vagy pohárral. Nagyon hamar megtanulnak pohárból inni. Ez tapasztalat. A mi lányunk cumisüvegből csak a vizet issza, pohárból pedig majdnem mindent elfogad.
2011. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mindegy milyen pohárból? Azt el fogja vajon fogadni?
2011. ápr. 28. 12:02
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt vannak különböző babaetető eszközök a cumisüvegen kívül. Főleg a babaitatópoharat ajánlom a figyelmedbe. De kis gyakorlással egy sima régi fajta presszós kávéspohár is megfelel a célra. Az a lényeg, hogy a babák nem úgy isznak, mint a nagyok,ha beleöntöd a szájába a tejet azt valószínűleg kifolyatja. Hanem csak megdöntöd, a szájához érinted a pohár szélét és ő szépen kiszopogatja (lefetyeli) a tejet a pohárból.

Egyébként ne aggódj, a tej nem fogy el olyan könnyen! Figyelj a növekedési ugrásokra és akkor gyakrabban (igény szerint)szoptasd!

Jó babázást! No para!

2011. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. ápr. 28. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyvalamit nem értek, ezt írod:


"Most 11 hetes, egyelőre még van tejem, de már előre félek, hogy mi lesz, ha tápszeres lesz"


Van tejed, mért lenne tápszeres, egyáltalán nem értem, hogy miért stresszeled maga olyanon, ami nincs.

Nem kell lefagyasztott tejet, tápszert adni, rakd többet cicire és kész.

A culisüvegre semmi szükség.

2011. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ne félj és nem lesz tápszeres :-)

én úgy adtam neki inni, hogy a cumisüveg cumis részét lecsavartam. Úgy elég szűk volt az ivó része és nem folyt ki oldalt :)

2011. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem fogadja el az üveget, sokkal jobb neki a cici, de miért lenne tápszeres? :) Igaza van az előttem szólóknak, szoptasd igény szerint (nem kötelező a nap 24 órájában, de ne ijedj meg, ha majd pár napig többször kér), és akkor nagy az esély, hogy be fog állni.

A lefagyasztott tejnek egyébként is van egy mellékíze, sok baba nem szereti. Örülj, hogy jól megy a szoptatás, szerintem ne problémázz ilyesmin! :))

2011. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam, hogy "ha tápszeres lesz", mert úgy érzem, egyre kevesebb a tejem. Néha estére már alig van! Megpróbálok megtenni mindent (tea, homeopátiás bogyó stb.), hogy minél tovább tudjak szoptatni, de sose lehet tudni! Amúgy köszi a válaszokat!
2011. ápr. 29. 07:55
 9/10 TKI Ibolya ***** válasza:
Ha estére kevesebb a tejed tedd többször cicire a babát vagy szoptasd meg két mellből.Ne idegesítsd magad feleslegesen miért menne el a tejed?!Szopizzon igény szerint és minden rendben lesz!
2011. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne állj ilyen pesszimistán a dolgokhoz! Ha folyton azt figyeled, hogy jaj, estére kevesebb a tejem, el fog apadni, saját magadnak szuggerálod be, és a végén tényleg apadni fog.

A másik: az én 8 és fél hónapos nagylányom sem a cumisüveget, sem a "csőrös" poharat nem hajlandó elfogadni. Ha gyümölcslevet, vizet stb. iszunk (szerencsére még leginkább tejcsit ciciből), azt csakis pohárból hajlandó elfogadni.

2011. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!