Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az orvos szerint nem elég...

Az orvos szerint nem elég zsíros a tejem. Ez lehetséges? Babám 8 hónapos, naponta 6x szopizik és 150-200 mg gyümit eszik délelőtt, ugyanennyi főzeléket délután.

Figyelt kérdés
Sokszor 3 óránként kér enni, a doki ezért mondja, hogy nem elég tápláló a tejem. Egyébként szépen növekszik a baba, 3 hónapos korára megduplázta a születési súlyát, 7 hónaposan megháromszorozta. A kutacsa elég lassan húzódik össze, ezt is a tejemnek tudják be. Nem értem én ezt, a babám elégedett, pisil, kakil eleget.
2011. ápr. 28. 17:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

olyan tényleg nincs, hogy nem jó a tejed!!

Tényleg lehet, hogy csak kényelmesebb a babád!Amúgy meg okosan van ez kitalálva, a szervezeted a babának adja azokat a vitaminokat, amik kellenek a fejlődéséhez!Ezt az is mutatja, hogy sok anyuka foga tönkre megy szoptatás alatt.


Amúgy meg szerintem valami olyasmi lehet a háttérben, hogy a dokit az a bizonyos tápszercég egyik képviselője befizette valami jó kis utazásra, vagy adott neki orvosi cuccokat, hogy reklámozza a termékét....sajnos ez így megy, szóval ne foglalkozz senkivel, csak szoptass nyugodtan!

2011. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, az utolsóelőttit, azt mondod, a te 70 éves dokid is ezt mondta, mégse lett nagynövésű a kislányod, ergo??

Te magad is azt írod, hogy nincs összefüggés.


A nem elég tápláló anyatej túlhaladott nézet, vannak orvosok, akik tévednek, ezt úgy írom, hogy orvoscsalád gyereke vagyok, édesanyám is háziorvos, de sosem tudott minket szoptatni, nem is szól bele, hogy hogy szoptatok.


Kedves Kérdező!

3 óránként eszem én is, pedig 29 éves vagyok!

Az én kislányom is szopik még napközben, pedig 10 hónaposan 10 kiló és 80 cm.

NE HAGYD MAGAD!!

2011. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

De éhezett (és ezt mondta meg és nekem is tápszert javasolt) és ez a súlyától független volt.

és végül is nem tápszert adtam neki, hanem átvariáltam az étkezését. És beláttam, hogy igaza volt, mert előtte nekem nem tűntek fel a jelek. Csak utólag.

És szoptattam még 23 hónapos koráig.

2011. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ja és annyit mondott menjek el a DM-be és vegyek neki valamit. Azt hiszem azt mondta a DM-s nem tudom hányas akármit szeretni szokták a babák, de bármilyen tejital vagy micsoda jó neki.

De ismétlem, én nem adtam végül, hanem a kiegészítő táplálékra gyúrtam rá.

A szomszédom meg kétszer délben-este adott neki főzeléket. Ő sem tápszert adott.

valaki tanácsolt egy 8 hónaposnak való étrendet.

2011. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad,jól csinálod:) Nekem el se fogadja a tápit,még a cumit se!

Most 1 évesen kezd el jobban enni a kicsim.Ő ma evett meg egy harmad üveget. Mi dokink is 50+,de soha nem javasolta a tápszert inkább a hozzátápit. Meg többször egyen...

7,3kiló 75 cm s már 1 éves elmult. Ő fél évesen forgott,kuszni 8hósan kezdett,10hósan mászni,ma már lépeget s már néha megáll pár mp-re. Szóval ne aggódj:)

S anyudnak meg én javaslom az lll oldalát olvasgassa.

2011. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Jó, ez így más, a más, szilárd étel adásával egyetértenék én is. azt nem értem, hogy az amúgy bő tejű anyukának ugyan miért kellene tápszereznie a babát azért mert nem forog.

Amúgy meg tényleg vannak ilyen babák, akiknek később jön meg a kedve a nagy evésekhez, mondom, az enyém hatalmas gyerek, de ha hagynám, ő is csak szopizna.


Ja, és a nagy súlya ellenére 4 hósan forgott, 7 hósan mászott, 8 hónaposan felállt, és 2 ujjnyi a kutacsa, a doki semmit nem mond, kapja a d-vitamint.

2011. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A kötelezô (azt hiszem, 6 hósan?) ortopédiai vizsgálaton ultrahanggal nézik, kialakult-e a gyerek csípôjében a csontmag. Az egyik barátnôm szoptatott és igen nagy darab, virgonc babájának ez hiányzott. Azt javasolták neki, hogy igyon kalciumot és ô is egyen D-vitamint. És minden rendbe jött.

Szerintem ha kételkedsz, ahogy az egyik válaszoló írta, vidd el vérvételre meg ortopédiára, ha hiányzik valami, tudni fogod, mi az, és segíthetsz rajta célirányosan, ha pedig nem, akkor tudni fogod, mennyire hallgass a dokira ezentúl.

Egyébként 9 hós babám és 31 éves jómagam is 3 óránként eszünk :)

2011. máj. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Úristen,még vannak ilyen orvosok?Ügyesen csinálod,ne hallgass rá!Én is így csináltam a naggyal,sose kapott tápszert,mégis 10 hónaposan egyedül ment,mindent gyorsan csinált./a sógornőm babája meg tápszeres és most 17 hónaposan kezd lépegetni segítséggel!/a mozgásfejlődés alkati adottság és nem anyatej-tápszerfüggő!A kutacsa a D vitamintól nem az anyatejtől függ,de én úgy tudom 1 éves korában kell összehúzódnia.Az én lányom is 8 hónaposan ennyit szopizott,kis gyümi,kis főzelék,semmiről nem késtünk le,husit később evett,azóta is imádja.A kicsivel-5 hós-is így fogom csinálni,én megkérdeztem egyébként a doki bácsinkat,szerinte az anyatej tökéletes táplálék,minél később táplálok hozzá,annál jobb,a tápszereket meg egyenesen "szar"nak nevezte.Amíg a babád elégedett,boldog, addig csak az ösztöneidre hallgass!
2011. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hozzászólásokat!!
2011. máj. 1. 12:56
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem cserél le a dokit

megteheted


amúgy hallgass a babára ö jobban tudja úgyis :-))

2011. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!