Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet sportoln...

Szoptatás alatt lehet sportolni, intenzíven edzeni? Nem apad el a tejem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szülés utáni kismamatornán kívül nem nagyon szabad mást csinálni és annál is figyelni a tej mennyiségét, hígságát. Intenzív sportál (futás, aerobic) a tested felhasználja a lehető legtöbb tápanyagot és így a babádtól vonja el.
2011. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha szülés elött rendszeresen sportoltál, akkor nyugodtan lehet komolyabban is edzeni. Az hülyeség, hogy szoptatás alatt a sport árt a tejtermelésnek, kivéve, ha túlzásba viszi az anyuka Ha eleget eszik és megfelelö összetételben (relativ sok fehérje és kimondottan sok folyadékra is szüksége van), akkor semmi akadálya a sportnak szoptatás mellett.
2011. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
terhesseg alatt nem sportoltam, sőt feküdnöm kellett nyitott méhszáj stb miatt, így feljött plusz 20kg, most két hónapos a baba és még mindig van rajtam plusz 9kg, egyik ruhám sem jön rám, és hogy jön a jó idő jó lenne kicsit formába jönni, de félek hogy elapad a tejem. azert a babóca még mindig fontosabb, mint az én alakom, de senki nem tudja megmondani (védőnő, orvos, család) hogy árt e a sport vagy sem, és nem egy kis lötyögésre gondolok, hanem, futás, és súlyzós edzés stb.
2011. ápr. 30. 19:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Én súlyzós edzéseket csináltam teherbeesés előtt, de nem fogom folytatni a gyerek 6 hónapos koráig, ez tényleg nem lötyögés, kemény fizikai megterhelés ami nagyon hatásos csak elég nagy stressz a testnek. A súlyzókkal várj még egy kicsit.
2011. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem el mozogni, mikor a babám 3 hónapos volt, és szinte 2 nap alatt észrevehetően csökkent a tejem mennyisége. Pedig csak egy kis "lötyötős" mozgás volt. Így abba is hagytam, pedig rajtam is van plusz 15 kg. De a babám az első, így majd akkor fogyózok és mozgok, ha már ő nem szopizik.
2011. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Koszi csajok.

Én is a hat hónapot akartam kivárni, utána is szeretnem szoptatni ha tudom, de akkor mar kap mást is igy nem akkora baj ha csökken a tejcim.


Csak ma volt egy fiú ismerősünk és beszélgettünk babarol/rólam, majd sétáltam előtte a babot bufiztetve, erre benyogte:" hat tényleg jó meghozták, nem sírsz futni vagy valamit, jót tenne az onbecsulesednek, ha lefogynal" :(


Iszonyat rosszul esett, azóta is faj ha rá gondolok, pedig nem is vagyok kövér, csak van rajtam felesleg, de istenem egy gyerek szules utan...

Két honapos a babo, és a szoptatassal se fogytam, 47 kgval estem teherbe 65 kgval mentem szülni és 57kgval jöttünk haza.

2011. ápr. 30. 23:04
 7/14 A kérdező kommentje:
*Meghiztal akart lenni, és akarsz*
2011. ápr. 30. 23:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Amit mindentovábbi nélkül megtehetsz, hogy minden nap babasátáltatás cimén legalább egy órát gyorsan sétálsz. A gyorsan alatt azt értem, hogy olyan gyorsan mégy, ahogy csak birsz, de még ne kelljen levegöt kapkodnod. Ezzel fogysz, a kondiciód is javul (nöknek eleve sokkal jobb, mint a futás), és ha elég fehérjét meg folyadékot fogyasztasz, akkor a tejednek sem lesz baja. A legtöbb szoptatós anyukának azért csökken a teje, ha elkezd mozogni, mert nem fogyaszt több folyadékot, mint elötte, és a sportoláskor elég sok folyadékot veszit a szervezet, meg a tejtermeléshez is sokra van szüksége.
2011. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Koszi, igen a babakocsi tolasa terepen :) nem is olyan egyszerű feladat, első heten leizzadtam mire haza értünk, most mar jobb a kondim, sokat is setalunk ha az ido engedi...


Lehet hülye kérdés de pontosan milyen fehérje bevitelre gondolsz? MondanAl ilyen ételeket?

2011. máj. 1. 09:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Magas fehérjetartalmú kaják:

sovány húsok

tojás

hüvelyesek (bab, lencse stb.)

tejtermékek, főleg túró, sovány sajt

halak

2011. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!