Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő kb mire termelődik...

Mennyi idő kb mire termelődik a tej? Mert a babám fullra kiszivta.

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én mikor így jártam, gyorsan ittam vagy 1 liter vizet, és kb fél óra múlva már volt tejcsim. Ja és lepihentem egy picit, az is segít.
2011. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja kiszivni teljesen, ugyanis szoptatas kozben termelodik.
2011. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tej FOLYAMATOSAN termelődik. Jó, ha készítesz magad mellé ásványvizet, teát, szoptatós teát, gyümölcslevet, és iszogatsz.
2011. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Attól függ, mennyi idős a babád és milyen gyakran szopizik.

Ha még kicsik vagytok, akkor jó eséllyel fél-1 óra múlva már lesz benne annyi, hogy "rendesen" tud belőle szopizni. Ha már nagyobb és/vagy ritkábban szopizik, akkor ennél több időbe is beletelhet.


Egy kis tisztázás: A tej valóban egész nap termelődik, DE ettől függetlenül tényleg van olyan, hogy kvázi "kiürül" a mell (idézőjelesen!). Ebben az értelemben ez azt jelenti, hogy aktuálisan egyszerre már csak nagyon kevés mennyiség termelődik meg benne, nagyon lassan, amit már szinte lehetetlen kihozni. Ez van akkor, amikor a szopi végére érünk. Egyre ritkábbak a tejleadások, egyre többet kell rá várni és egyszerre már csak kisebb mennyiség ürül. Ilyenkor szoktuk azt mondani, hogy üres a mell.

De ettől még termelés van, persze, folyamatosan, mert teljesen "szárazak" sose leszünk.


A fenti fél-1 órás időt arra írtam, hogy kb. ennyi idő alatt termelődik és GYŰLIK(!) össze megint annyi tej a mellben, amit már rendesen ki tud hozni egy újabb tejleadó-reflex. - De ez megint nem jelent olyasmit, hogy ennyit muszáj lenne várni a soron következő szoptatásig! Csak annyit, hogy egy minimális idő azért kell, amíg (egy kicsit nagyobb hatásfokkal) újra bevethető a mellünk.

2011. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!