Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki nem szoptat (nem tud pl. ), akkor úgy érzi, magyarázkodnia kell?

Figyelt kérdés
Szóval miért próbálják belesulykolni az anyákba, hogy aki nem szoptat, az rossz anya? Tudom, hogy ezt senki nem mondja így ki, de mégis elvárják a tápszeres babák szüleitől ezt a magyarázkodást, pedig igazából millió oka lehet, hogy egy baba nem szopizik, és végülis senkinek semmi köze hozzá.
2008. febr. 17. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi kb. 10 évben egyre több információ jelent meg mindenhol (tv, internet, könyvek, újságok) az anyatejes táplálás előnyeiről. Sok kutatást, megfigyelést végeztek, milyen betegségek megelőzésében segít(het) a szoptatás. Ha rámész egy internetes oldalra, oldalakat írnak arról, hogy milyen betegségek gyakoribbak a tápszeres babáknál, leukémiától kezdve a cukorbetegségig, kész agyrém. Az az anyuka, aki felelősségteljesen áll hozzá a gyekervállaláshoz, természetesnek veszi, hogy a lehető legjobbat akarja nyújtani a gyermekének. És mivel mindenhonnan azt hallja, olvassa, hogy az anyatej mennyivel jobb a tápszernél, nyilván szoptatni AKARJA. Aztán ha akármi miatt is nem sikerül vagy nincs tej csak rövid ideig, az anya úgy érezheti, hogy nem tudta megadni a gyermekének azt a lehető legjobbat, amint egyébként szeretett volna. Ezért lelkiismeret furdalása van, vagy lehet. Az én anyukám most 60 éves és a testvérem és én is tápszeres babák voltunk, már pár hetes korunktól kezdve. Az anyukám idejében azt modták neki, az volt az aktuális álláspont, hogy a tápszer is ugyanolyan jó, mint az anyatej, minden benne van, amire a babának szüksége lehet. Így őt egy percig sem bántotta a dolog, hogy nem szoptatott minket, ezt akkor mindenki normálisnak tartotta. Azóta sokat fejlődött a tudomány és már tudjuk, hogy az érzelmi részén túl, az anyatejben van egy csomó immunanyag, ami semmilyen más tápszerrel nem pótolható.
2008. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat magyarázkodok, pedig az én babám kap anyatejet, csak nem ciciből, hanem üvegből. Sajnos begyulladt a bimbóm és kisebesedett és nagyon fáj, ezért nem tudom és már nem is merem rátenni a babát, inkább lefejem neki. Mivel kevés a tejem, tápszerrel egészítem ki. De hiába kap anyatejet is, én is sokat magyarázkodom és lelkifurdalok, hogy vajon jó-e így neki.
2008. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre! Azért étrdekel ez a téma, mert én most kényszerültem rá, hogy abbahagyjam a szoptatást, majdnem négy hónapos a babám, de valahogy nem estem igazán kétségbe. Persze szívesen szoptattam volna tovább, de nem érzem magam ettől rossz anyának, hiszen nem tehetek a dologról, ez nagy baj lenne?
2008. febr. 17. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy rossz anya emiatt - de azért jobb lenne, ha megpróbáltad volna nem abbahagyni a szoptatást. Orvos tud segíteni, hogyan lehet folytatni ilyen esetekben.
2008. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!