Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha annyi időre...

Mit csináljak, ha annyi időre otthon kell hagynom 10 hetes szopizó babámat, hogy egy etetés mindenképpen beleesik?

Figyelt kérdés
Sehogy sem tudom megoldani, hogy magammal vigyem, és biztosan nem végzek az elintézni valómmal addig, amíg a következő etetés következik. Egyébként nyugodtan otthon hagyom a nagyival, jól ellesznek, nem ezzel van a gond. Lefejt tejem nincs, hogy azt adhassa oda neki cumisüvegből, és nagyon lelkiismeretfurdalásom van arra a gondolatra, hogy most tápszerrel váltsak ki egy evést. Esténként már kap tápszert szopi után, szóval nem lenne idegen neki az íze, de még sosem volt olyan, hogy ne szoptattam volna meg, ha kérte. Nem fogja nagyon megzavarni, ha most egyből a mama cumisüvegből adja neki a tápszert? Vagy ne rágjam magam ezen, más is csinálta már így? Gondolom más sem tudja mindenhova magával vinni a babát, és nem is mindenkinek van literszámra lefejt teje a fagyóban. Nekem sajnos egy deci sincs, mert fejésre egyszerűen nem indul be a tejadó reflex, a védőnőm szerint van ilyen. Sosem tudtam fejni.
2011. máj. 20. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Èn alig tudtam szoptatni, szerinted éhen halasztottam a gyereket.

Ha kap tápszert amúgy is akkor ez mitöl másabb hogy egyszer napközben is kap.


Mindenki túl reagálja ezt hogy otthagyja a gyerekét. én tök örültem mikor kb 10 hetesen a párom maradt vele egyedül pár órára én meg vásároltam, aztán azóta marha boldog vagyok ha pár órára otthagyhatom valakinél. (nekem nincs segítségem a legközelebbi nagymama is 500 km-re van)

Persze rettenetesen boldog vagyok mikor haza megyek és ott vár a mosolypannám.

2011. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, mindenki túlreagálja az "otthonhagyom a gyereket" dolgot... Én amíg csak terhes voltam, úgy gondoltam, hogy nem fogok ebből problémát csinálni, de ez most egészen más. Ezt hallod mindenfelől, és ezért érzem szar anyának magam, ha a fent leírtak szerint cselekszem. De ez azt hiszem hülyeség. Nyilván nem fog éhen halni, csak akkor is, furcsa érzés... de valószínűleg túlizgulom a dolgot, és nem kell vele foglalkoznom. Köszönöm a válaszod!
2011. máj. 20. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, mint az előttem válaszoló. Ha valóban éhes lesz a nagyi biztosan meg fogja oldani, hogy jóllakassa. Pláne ha amúgy nyugodtan hagyod rá. Ne aggodalmaskodj rajta. Mint leírtad másképp úgysem tudod megoldani, akkor meg? Bízz a babádban és a nagyiban.
2011. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10 hetes lesz a babám, mikor 3 napra kórházba kell mennem, mert műtenek. Ő is szopis, de lassan kénytelen vagyok itt hagyni. Hidd el, az egy szopi kimaradása nem fog nála gondot okozni.
2011. máj. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hagytam.Nem létezett olyan elintézni való ami miatt kimaradt volna egy szopi.
2011. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!