Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az oka annak, hogy egyes...

Mi az oka annak, hogy egyes kisbabák jobban elfogadják a tápszert cumisüvegből, mint a tejet ciciből?

Figyelt kérdés

Pár kérdéssel korábban írta egy anyuka, hogy jobban elfogadja a babája a tápszert.

A mostani modern cumik már úgy vannak kialakítva, hogy nem ömlik belőlük a tej, tehát az, hogy nem kell megdolgozni érte, nem lehet indok.


2011. máj. 20. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ezt csak az mondja, aki nem akar szoptatni.
2011. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt. Mivel szülés után nem indult be a tejem, (csak már itthon, az 5. nap körül) ezért már a kórházban a 3. napon kaptunk tápszert. Közben a mellbimbóm a szívástól kisebesedett, vérzett, nem lehetett hozzáérni, mert üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. Gyerekorvos azt mondta, pár napig Garmasten, próbáljak fejni, és addig igyon tápszert a lányom, ha nem elég amit fejek.


Mondanom sem kell, hogy fejni sem tudtam. Kézzel és kézi szívóval semmi, a géppel kb. 10 perc alatt jött le 10-20 csepp!! Aztán elmúlt a seb, megpróbáltuk a szoptatást bimbóvédővel és anélkül is. Eredmény elkeserítő volt, közben a gyerek továbbra is kapta a tápszert üvegből.


3 hónapig kínlódtunk így. Mértük a súlyát, minden evésnél szopizott kb. 10-30 ml-t két mellből fél óra alatt, a többi tápszer volt. (Több mint a fele tápszer volt).


Végül (a védőnővel konzultálva) 3 hónaposan feladtam a szoptatást, nem volt értelme kínlódni. A teáktól, bogyóktól csak felszedtem még 5 kilót, tej nem lett több.


Mindig is jobban evett üvegből, hiszen abból jött neki... Még ha meg is kellett érte dolgoznia, de jött. :) Hát nálunk ennyi volt a történet.

2011. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan modern cumisüveget még nem találtak fel, amivel ugyanúgy kellene megdolgoznia a babának, mint a cicivel! Akármilyen hiper-szuper szelep van benne, a nyelvével igazából nem kell csinálnia semmit, nem úgy mint szopizásnál. Max elállni a tej útját, mert hiába nem ömlik magától, csak ha jól megszívja, akkor viszont egy egész nyelésnyi megy egyszerre, míg a ciciből kb 10-et kell szívnia, mire nyelhet. A kicsi pedig baromira könnyen tanul, és bizony a könnyebb utat választja. Jó szopási technikát pedig nem egyszerű megtanulni, ha pedig a tanulási folyamatba vmi bezavar, gyakran nem is lehet helyrehozni. Ezt babája válogatja
2011. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Sajnos azt nem tudom megítélni, hogy mekkora különbség van a cici és a cumisüvegből való "dolgozással", mert nem emlékszem, hogy ciciből milyen a tejet szívni, de a cumiját kipróbáltam, hát behorpadt a homlokom, mire jött belőle pár csepp :)) De elképzelhető, hogy így még mindig könnyebb, mint a ciciből. Pláne az olyan ciciből, amiben alig van tej. Szerintem ott, ahol sok teje van az anyukának, ott csak könnyebb azért...
2011. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem kevés tejem van, ezért vegyesen kap a babám először anyatejet, aztán cumiból tápszert. és bennem is felmerült ez a kérdés, amit kiírtál, én sem igazán értem.

mert: amikor beindul nálam a tejleadó reflex, csak úgy folyik a szájába, néha félre is nyel.

viszont a cumi, valóban úgy van kialakítva, hogy csak egy apró lyuk van rajta. ha lefele fordítom, nem folyik ki, csak ha erővel rázom, illetve ha ő szívja. és tényleg a formája is nagyon hasonlít a bimbóra. szóval nyilatkozni nem tudok, mert nálunk szerencsére nincs cumizavar. csak csatlakozni tudok hozzád :) és várom én is a többi választ

2011. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hmm

kedves első remélem nem gondoltad komolyan amit írtál


az én tapasztalatom :

nekem sem volt sok tejem az elején igaz most sincsen vagyis nem tudom mennyi van mert fejéssel nem jön csak 1-2 csepp max

viszont nekem a babám nagy részben tápszer kap (90%)és mégis ragaszkodik a szopihoz is bár tejcsivel soha nem lakott még jól

kell neki szopi előtt és után elalváshoz nyugtatáshoz

a cumisüvegből 5 perc alatt elfogy a tápi és követeli utána a cicit is

lassan 5 hónapos és még mindig ez van

nekem is szétrágta a cicimet mert egyszerűen nem jött elég tej így maradt a tápi

minden esetre addig míg igényli a cicit kap még ha tejcsi nem is jön belőle .-)

2011. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja még annyit h a párom szerint nem cumi hanem cicizavaros a gyerek :-DD
2011. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk aventos cumisüvegünk van és abból nagyon nehezen jön a tápszer.A kisfiam a ciciből 4-5 perc alatt szívja ki azt a mennyiséget amit az üvegből 10-15 perc alatt.Nálunk tuti,hogy a ciciből könnyebben jön neki.
2011. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

22:55-ös: de komolyan írtam, nem is gondolnád milyen sokan vannak azok akik nem akarnak szoptatni.Tapasztalat( eü. dolgozó vagyok).


Az elején nekem sem volt sok tejem(kb. fél óra fejés után két mellből 10-20 ml jó ha lejött, de addig próbálkoztam , míg annyi lett h még egy másik babát is elláttam tejjel, mert nagyon akartam volna szoptatni. De sajnos nagyon sokan úgy gondolják, ha nem tesznek érte semmit akkor is megy mint a karikacsapás, pedig ez nem így van. Bizony tenni kell érte, és ha nem sikerül nekik akkor meg azt mondja ő nem érti a cumisüveg jobb a babának, és inkább így adja neki a tápszert.

2011. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!