Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ne lehetne egy kis...

Miért ne lehetne egy kis vizet adni a babának nagy melegben?

Figyelt kérdés

Miért hiszitek el, hogy 6 hónapig csak anyatej? Ez az ételre vonatkozik. A baba pisil,kakil,nyáladzik,izzad,stb.Rengeteg folyadékot veszít,többet,mint amit az anyatejjel pótolhatnának.

Tényleg meggyőződtetek,hogy megalapozott ez a trend?

Kipróbáltátok már kell -e a babának a víz?


Senkit sem akarok megbántani,tényleg. Azért írtam ki ezt a kérdést,hogy legalább aki dilemmázik,hallgasson a józan eszére, és arra az 50% gyerekorvosra,aki nem támogatja,hogy nincs másra szüksége.

Lehet,hogy nem okoz károsodást,bár én kétlem, de az biztos hogy kínzás. Nem kell itatni,nem kell sok,de néha kell, vagy ha lázas, vagy nagy melegben.

Ha más véleményen vagytok,írjátok meg miért? Ki is volt tulajdonképpen aki nektek ezt tanácsolta,hogy ne adjatok vizet, és mivel magyarázta?


2011. máj. 21. 21:22
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
50%
Bizony, kell! Honnan hallottad az ellenkezőjét?
2011. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
46%
Én soha nem tartottam be az ilyen- éppen divatos- trendeket. Már 1-2 hónaposan is adtam nekik,igaz nem vizet,hanem teát.
2011. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Itt a honlapon tanácsolgatják egymásnak az anyukák.
2011. máj. 21. 21:28
 4/46 anonim ***** válasza:
53%
Mindegy milyen folyadék tea vagy víz ,de kell külön adni./Teát nem kell cukrozni./
2011. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
92%

Szia, én nem kértem tanácsot senkitől, magamra és a babáimra (3db) hallgattam. Az első 3-4 hónaposan kapott édesköményteát. A 2. 4-5 hónaposan vizet. A 3. pedig 7 hónapos koráig nem volt hajlandó semmit sem megkóstolni, csak anyatejet, és azt is csak ciciből!!! Elhiheted, nem én forszíroztam...

Úgyhogy tutira kielégíti 6 hónapos koráig minden igényét, ezt nekem nem doki , nem védőnő v más okos mondta. De sztem mindenki hallgasson a babájára!

2011. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nekem ugyan kezdetektől tápszeres volt a kicsim, de én is adtam mellette vizet, az első héttől fogva. Úgy is látod, hogy kívánja-e vagy nem, de nagy melegben többször érdemes kínálni, nehogy kiszáradjon!
2011. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
62%

Láttál már kiskutyát, kiscicát, aki vizet iszik, amíg szopik?

Ugye hogy nem!

Főleg mikor még ki se tudnak jönni az alomból. Mégsem halnak szomjan. Ergo: ők ösztönösen tudják, hogy ez így helyes.

Ahogy sok elmaradott országban sem adnak a babának vizet (főleg ha nincs is iható víz a környéken), és igény szerint szoptatnak. Fel se merül, hogy fogja a cumisüveget, a babavizet, és megitatja.


A baba számára nem csak étel az anyatej. A nagyrésze víz, tehát eleve oltja a szomjúságot, pótolja a kiizzadt ásványi anyagokat. A tej eleje inkább híg, kevésbé laktató, szomjoltásra tökéletesen megfelel. Ilyenkor a baba ritkán üríti ki a melleket, mert csak a szomjúságát csillapítja.


Az anyatej és az anya melle a babának NEM ÉTEL!! Kapcsolat az anyával, aki azonnal enyhíti ezzel minden kínját: éhséget, szomjúságot, fájdalmat, (fájdalomcsillapító hatású az endorfin, a tej pedig görcsoldó hatású anyagokat tartalmaz), ha fázik, melegíti a teste, jó hozzábújni, nincs egyedül, hozzácsatlakozik teljesen.

Nehogy azt higgye bárki, hogy a gyerek kapcsol, hogy á, éhes vagyok, ordítok, eszek, mert az az én ételem, és másra nem szolgál.

Ez nem így működik. Ő annyi érzékel, hogy van valami szörnyű kellemetlenség, sírni kezd, anya jön, mellre kerül, szopizik, megnyugszik, és minden gondja megoldódik.

Később is sok gyerek, aki cumizik, ha elesik, vagy valami bántja, akkor cumizni kezd.


Ha lehet trendről beszélni, akkor az a marketinghadjárat az, hogy a babának ez kell, az kell, babavíz, babatea, babakaja, babatápszer, bababizbasz, és toronyóra lánccal, különben frusztrált, boldogtalan felnőtt lesz.

Ennél szörnyűbb az a nézet, hogy a babának rendet kell tanulni, ezért csak három óránként ehet, ha közben megéhezik, kapjon tápszert, mert nem elég az anya teje.

Mint a szockorszak egyik legkárosabb "vívmánya", ez a nézet is dobogós helyen áll.


Augusztusi babám volt, most 3 lesz, kicsattanóan egészséges, a kornál fejlettebb, magasabb, arányos kisgyerek. Tehát nem halt szomjan.

2011. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
89%

Ha bele gondolsz az anyatej, de akár a tápszer kalória értéke is nagyon kevés. Kb mint egy cukros víz. Folyadék tartalma nagyon magas, mivel folyadék. vagy is amit megeszik azt issza is. Ezért azok a babák akik csak tejen élnek (mindegy hogy tápszer vagy anyatej) amikor szomjasak akkor éhesek is. Ha te akarsz adjál vizet babateát, cukros vizet, almalevet, mindenki maga dönti el.


Nekem tápszeres volt és végig tél volt, én nem adtam neki plusszban, habár többször kínáltam de nem kellett neki.

Amikor elkezdtem hozzá táplálni már mindig ott volt a víz, és a víz igény azzal nött minél több tápszert váltottunk ki. Most hogy bejött a nagymeleg almalével keverem neki hogy többet igyon.


DE ha most lenne icic pici és nagymelegben kellene utazni, sétélnunk én is tuti kínálgatnám neki. föleg hogy a cici nem tud félóránként termelni.


Télen elve a babám nem is fogadta el ami nem tej volt.

2011. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
44%

Ez most divat, igaz, hogy ar évenként változik, hogy mit szabad és mit tilos adni a babáknak, de sokan nem gondolkodnak, csak mennek a többi után.

Ha valaki ép ésszel elkerzd gondolkodni, akkor rájön, hogy a baba nem úgy müködik, ahogy valakik elképzelték, hanem teljesen normális emberke, nyáron melege van, ezért kell neki inni is, viszont nemt kell két pulóverben-nadrágban tartani, stb. Csak sajnos sok anyukának eszébe sem jut a józan ész.

2011. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
76%

Na ez megint egy olyan kérdés, hogy vagy adsz neki vagy nem, köztes állapot nincs! (olyan mint a cumiztatás vagy a cumisüveg!)


Nálunk ez úgy volt, hogy bármikor kínáltam nem fogadott el semmit! Áprilisi születésű, ezért tavaly nyáron próbáltam először, hogy igyon valamit, de a kicsi máshogy döntött. Nem kellett neki sem a víz, sem az üdítő, sem a filteres tea, sem az instant tea cukorral, cukor nélkül, sem a kifacsart gyümölcslé. Próbáltam pohárból, szívószállal, kiskanállal, cumisüvegből, bár hozzáteszem ellenzője vagyok a cuminak is meg a cumisüvegnek is, de azért megpróbáltam, a kicsinek mégsem kellett. Első gyerek lévén kétségbeesve hívtam a védőnőt és a gyerekorvost, hogy a nagy melegben nem kell semmi a kicsinek. Azt tanácsolták, hogy tegyem többet cicire. Szóval nálunk így zajlott ez. Aztán mikor kezdte elfogadni a gyümölcsöt többet adtam neki, meg többet tettem cicire és ennyi. Most meg ott tartunk, hogy reggel megiszik szívószállal kb. 1,5 deci kakaót/tejet, egész nap nyammog el egy kis dobozos szívószálas üdítőt, mellé vagy eszik gyümölcsöt vagy nem, levest sosem szerette és igény szerint ciciztetem.


Szó mi szó, nem azért nem adunk neki, mert valaki azt mondta, hogy NEM kell neki, hanem azért , mert ha a fejem tetejére álltam akkor sem fogadott el semmit. Most is örülök ha ennyit beletudok varázsolni!

2011. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!