Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mik a legtökéletesebb fejési...

Mik a legtökéletesebb fejési módszerek tejnöveléshez?

Figyelt kérdés

A kérdés talán egyszerűnek tűnik, lefejjük a cicit,és kész, de én részleteiben lennék kíváncsi,kinek mi vált be a legjobban. Értem itt ezalatt,hogy pl. mikor, rögtön szopi után -e, vagy kicsit várni,minden szopi után -e, hány percig, minden nap, mindkettőt -e, ha mindkettőt, akkor melyiket hány percig, és hogyan, ha már nem jön a tej, akkor is szívatni.... és hasonló dolgok.

Kérlek osszátok meg velem, ha a fejés segített.

Igazi saját tapasztalatokra lennék kíváncsi,de ha csak hallomásból tudtok példát,azt is szívesen veszem.


2011. máj. 24. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Medela swinggel szívtam, szülés után sem indult be, akkor is az üreset, az indította be. Utána minden szopi után közvetlenül, amíg büfiztettem. Néha, ha nagyon elvolt a babám két etetés között, akkor is szívtam, mindig jött néhány csepp.

Ettől függetlenül kevés tejem volt, úgyhogy lehet, hogy nem volt jó a módszerem.

2011. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Szia!

Én anyatejleadó vagyok,9 hónapja fejek,elég sok mindent sikerült kitapasztalnom.

Igen,egyszerűnek tűnik,de sajnos nem az.Nekem mellszívóval nem sikerült az összeset lefejnem,bármelyiket próbáltam,nem indította be a tejleadó reflexemet.Kézzel fejek,de az már olyan gyorsan megy,hogy 2 decit 6-7 perc alatt lefejek.Mindig két szoptatás között fejek,mert szopi után sokkal nehezebb újra megindítani a tejleadó reflexet.Mindkét cicimet lefejem,az időt sosem néztem,amíg jön,addig fejek.Egy fejés alkalmával többször is megindítom a tejleadó reflexet.Ha csak simán fejek,nekem nem indul meg,kicsit ingerelni kell a mellbimbót és akkor újra indul.Úgy csinálom,hogy mindkét mellbimbómat enyhén sodorgatom,mintha a baba ingerelné a szájával és akkor újra beindul a tejleadó reflex és felváltva mindkét mellemet fejem,majd újra sodorgatok,újra fejek....Akkor hagyom abba a fejést,amikor már nagyon kevés jön le egy újabb leadó reflex után.

Nekem ezzel a módszerrel 600 ml-vel szaporodott a tejem.

Ha esetleg lenne még kérdésed,kérdezz bátran.

Üdv

2011. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En napi atlag +6dl tudtam fejni, amig fejtem. Minden egyes szoptatas utan uresre fejtem a melleim. Ezt csinaltam 4 heten keresztul. Utana beallt a baba igenyei szerint (2,5 evig szoptattam)
2011. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Segítség:

[link]

Kézi fejéshez, Betti leírásához még:

[link]

2011. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én több mint két hónapja fejek folyamatosan miden szopi után. Lefejem a maradékot, aztán előveszem kb. 20 perc múlva, és várok egy tejadó reflexet, azzal fejek megint 20-30 ml-t. Na akkor érzem, hogy kiürült. Régen volt, hogy egy óráig is fejtem, de annak nem nagyon volt értelme, ezzel a tejadó reflexszel érdemes szerintem ügyeskedni. Aventes kézi szívóval fejek, ez leszívja, ha már jön a tejadó, a hagyományos kézi fejést nem sikerült elsajátítani...

A mellpödörgetés jó ötlet, most próbáltam ki, úgy tűnik bevált (:

2011. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat is nagyon köszönöm. :) Próbálkozom...
2011. máj. 26. 19:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hallottál-e a szaporító fejésről. Szopi után. Én nem csináltam túl sokszor, csak napiegyszer. 4-5 napig. Mindkét cicidet lefejed váltva a következőképpen:

Kifejezetten szaporító fejés a 7-7, 5-5, 3-3, 1-1, vagyis amikor 7 percig a jobb, majd 7 percig a bal, aztán 5 percig a jobb, 5 percig a bal és így tovább mellet fejed, ezt én egy hétig csináltam, és csak naponta kétszer, mert elég fárasztó. Viszont az eredménye meglett.

2011. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,olvastam már róla,de a gyakorlatban is kíváncsi voltam,sikerült -e valakinek. Köszi. :)
2011. máj. 27. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!