Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hogy hülye kérdés? Első...

Lehet hogy hülye kérdés? Első babámat várom. (többi lent)

Figyelt kérdés

Muszáj fejőgépet használni? Az nem lesz elég amit a baba szopizik?

Hogy is van ez?


2011. máj. 26. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
NEm muszáj, de néha jól jön. Én párszor használtam csak, főleg az elején, amíg még nem tudott rendesen szopizni a babám, utána már nem, de azért jó, hogy volt. Van aki kézzel fej, nekem az sosem ment, szóval ha tudsz szerezni, azért nem árt, mert nem tudhatod, mi lesz-hogy lesz ( mennyi tejed lesz, mennyit, hogyan fog enni, stb).
2011. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem muszáj,kézzel is lehet aki tud,de szerintem az első időkben hasznos dolog a kézi mellszívó,a fejés pedig elengedhetetlen.Főleg mikor belövell a tej,és a kis mini újszülött nem szívja ki ami a melledben van,akkor becsomósodhat,begyulladhat.Én így jártam a kórházban,muszáj volt fejnem különben nagyon megjártam volna.Főleg ha a baba nem lehet veled v menetrend szerint kell enni.Na ettől rosszabb nincs.Akkor végképp fejni kell és mellszívóval talán nem annyira fárasztó.

Jó babavárást,könnyű szülést!

2011. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehogynem, nem fejtem sosem. Csak tudomásul kell venni, hogy ha nem fejsz, akkor nem lehet teljes egészében időre szoptatni, kell hagyni valamennyire, ahogy a gyerek akarja.
2011. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem használtam, bár vettem egyet. A cicim nem is adott tejet a gépnek, csak a gyereknek :).


Az első időkben amúgy nem igazán tesz jót a mellszívó, amíg az ödéma le nem megy a mellekről, szóval úgyis meg kell tanulni kézzel kinyomkodni, főleg az első napokban. De ha jól szopik a gyerkőc, és igény szerint szoptatod, akkor pár hét alatt beáll a kereslet-kínálat, és nem kell foglalkozni többet a témával.

2011. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!