Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy szoptatás alatt nem lehet "puffasztót" enni, mikor a bébi kaják (4-5-6hónaposak) is tartalmaznak ilyen zöldségeket?

Figyelt kérdés

Az én fiam nagyon pocifájós volt...pl a cukorborsótól fájt,a lencsétől vágott babtól nem.Viszont 5 hónapos bébiételben láttam cukorborsósat.Akkor most mi van?

4hónapos és 3hetes


2009. márc. 20. 07:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A bébiételeket különleges eljárással készítik.Kivonnak belőle minden irritatív és allergizáló dolgot.Ezért lehet pl aprómagvas bébiételt adni(áfonyás alma) már négy hónapos kortól, de az áfonyát magát, ha te készíted nem adhatod neki.Egyébként én ettem puffasztó dolgokat mértékkel, mégse volt hasfájós a pici.Viszont az összes szoptatósteát végigpróbáltuk, és mindtől görcsölt.
2009. márc. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ilyen idős korra már fejlődik annyit a gyomruk,hogy nem bántja őket az ilyen kajcsi.Én sem ehettem akármit. Most 5,5 hónapos a kisfiam,és a múltkor pl. ettem káposztás tésztát és már semmilyen problémát nem okozott nála.
2009. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazán neked kell kitapasztalni, hogy mit ehetsz és mit nem szoptatás alatt. Vannak olyan babák, akinek szinte mindentől fáj a pocija, hiába hagyja ki az anyuka az ún. "tiltott" ételeket a táplálkozásából, vannak olyanok is, akik csupán néhány ételre reagálnak hasfájással, de olyanok is, akik mellett bármit ehet az anyuka, semmitől se fáj a pocija.. Nálunk is így volt. Az első gyereknél nagyon odafigyeltem, hogy mit eszek, mégis borzasztóan hasfájós volt a fiam. A kicsiknél meg bármit ehetten, semmitől nem volt gond.. Persze először mindent kis adagban próbáltam ki, és akkor ettem, ha nem volt hasfájás utána. Ugyanígy a hozzátáplálásnál is neked kell kitapasztalnod, hogy mit bír a babád pocija, mit nem. Ezért kell először csak kis adaggal kínálni, amikor egy bizonyos élelmiszert kezdesz bevezetni. Igen, az is igaz, hogy a nagyüzemi konyhatechnológia más, mint az otthoni, de az nem azt jelenti, hogy a bébiételekre nem reagálhat érzékenyebben a babád. Ki kell tapasztalni ezt is. Fő a fokozatosság! Ha valamitől most még esetleg fáj a pocija, hagyd el és néhány hét múlva próbáld újra adni kis adagban.
2009. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 4 hónapos korukig nem tanácsos utánna már fokozatosan lehet. Én legalábbis így csináltam. 11 hónapos baba anyukája
2009. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!