Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az, aki már a kezdetektől...

Az, aki már a kezdetektől tápszert ad a babájának vagy nagyon hamar, az miért tette? Kevés volt a teje vagy nem is volt? Elég volt csak kipótolni vagy teljesen áttértetek a tápszerre? És hány hetesen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
2 hetes korától pótolni kellett, mert éhes maradt. aztán 2 hónaposan egyik napról a másikra abbahagytam a kínlódást, hisz minden evés iszonyú sírással telt. Kevéske volt neki az anyatej sajnos. De nem is kellett tennem semmit, úgy elapadt magától az a kis semmiség..Sajnos mindkettőnél így volt, csak az elsőnél tovább kínoztam, bíztam, hogy hátha mégis....de kár volt.
2011. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már a kórházban adtak tápszert a babámnak,ugy engedtek ki,hogy hazafelé váltsam ki a receptet! Pótolni kellett,nagyon kevés tejem volt.6hónapos koráig kapott anyatejet is! Az utolsó 2-3 hónapokban már csak fejtem(2-2,5óránként) mert nem akart szopni. Mindenfélét kipróbáltam,hogy elég tejem legyen de nem sikerült! Az utolsó másfél hónapban egy nap csak 120ml-t sikerült fejnem ami egy etetésre sem volt elég! Végül a 6ik hónapban feladtam és csak tápszert kapott! Remélem most lesz tejem,mindent el fogok követni ennek érdekében!
2011. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az en babaim sajnos soha nem kaptak anyatejet, mert nekem meg sem indult, meg az elotejem sem. :(

Igy aztan kezdetektol tapszerezunk.

2011. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az én babám 4 hetes, én nem is tudom, hogy mennyi tejem van. Eddig csak 2x kapott tápszert az elején mert lassan indult be, de most úgy látom, hogy nem elég neki, ami van. Egyszerre kb. 60-80ml jön 2 mellből, ami kevés, de nem mindig sír utána. Este általában sír, hogy éhes még, de napközben nem mindig. Van, hogy 40ml-t eszik és alszik utána 3-4 órát, van, hogy a 80ml is kevés neki. A tejem meg teljesen változó, éjjel több van, nyilván pihenek, nappal kevesebb. Este most már fogok neki adni tápszert mert elfogyott a lefejt tejem is, egy nap max. 30-40ml-t tudok lefejni.
2011. jún. 8. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:
én ugyanúgy, mint az első válaszoló:)
2011. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

18:15 - nek!

Legközelebb, ha fejésre kerül a sor szopi helyet, pihentesd a melled. Nem kell 2-2,5 óránként fejni éjjel nappal, mert ugyan úgy jársz mint előtte.


Én napi 3x fejtem, majd csak 2x és egy alkalomra 230-260 jött le. Bőven elég volt neki. Amíg én is kínlódtam 3 óránként szinte semmi nem volt. A mellednek mindegy, hogy mihez szokik hozzá. Azt hogy 2-3 óránként nyüstölve van és lejön 20-30ml, vagy azt hogy napi 3x és akkor jön le sokkal több. Próbáld ki veszteni valód nincs, az élet már megmutatta, hogy ha 2 óránként magadnak esel, akkor semmit nem érsz el vele.

2011. jún. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kevés volt a tejem, az eleje óta pótolok. legelején csak tápszert kapott, míg nem lövellt be a tejem. elég csak kipótolni. az arány 1/4 3/4 a tápszer javára. 3 hónapos a babám
2011. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kérdező: pont határeset ez a mennyiség. el kell döntened, hogy próbálkozol-e a szaporítással. nem tudjuk előre, hogy sikerül-e. vagy pótolsz, de akkor nem fog nőni a mennyiség. tudom, hogy nehéz kérdés.
2011. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

09:13asnak!

Köszönöm a jó tanácsot,eleinte ritkában fejtem(napi 2-3alkalommal),már épp kezdtem feladni, de azt tanácsolták,hogy minél gyakrabban fejek annál több lesz a tej mennyisége,és ezek felbuzdulva próbálkoztam így de sajnos egyre csak csökkent a tejem!

2011. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

60-80 mili anyatej NEM KEVÉS egy 4 hetesnek.asnyatejből kevesebbet esznek mint tápból.

Ne gondolj arra,hogy nem elég,ne mérd,szoptasd mikor kéri.

2011. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!