Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt menstruáció?

Szoptatás alatt menstruáció?

Figyelt kérdés

Nektek megjött? És ha igen, volt valami előjele?

Fél éves a babám, nekem még nem jött meg, pedig szeretnénk már kistesót:)

Mennyi szerintetek az esély, hogy így is összejön?:)


2011. jún. 8. 21:05
 1/8 anonim válasza:
70%
Mákod van! :) Nekem a szülés után a 7. héten már megjött. :(
2011. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is menstruáltam minden hónapban, pedig 6hós koráig kizárólag anyatejet kapott.

Nem tudni, hogy így mennyi az esély nálatok, de ha elmész nőgyógyászhoz, ő többet fog tudni mondani uh alapján.

2011. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
A szoptatás nagyban befolyásolja a menstruációt. Elvileg, ha csökken a szopások száma akkor jön meg, de ez nem garancia, és nem érdemes ez miatt kevesebbet szoptatni. Különben így is simán terhes lehetsz, de nem gondolod, hogy kicsit még kellene pihennie a szervezetednek? fél év elég kevés...
2011. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 alaszka ***** válasza:
Én 19 hóig szoptattam, de 4 hónapos volt a babám mikor megjött, pedig akkor még nem csökkent a szopik száma. Elvileg a szoptatás alatt is lehetsz terhes, bár én nem lettem, csak jóval a szoptatás abbahagyása után.
2011. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
68%

Én is várnék még a helyetekben. Lehet, hogy a testednek is pihennie kéne még és a babátoknak is (jobban) szüksége lenne még rátok. Ilyen kis korkülönbséggel sokkal nehezebb a szülőknek is, és a nagyobb testvérnek is.


Egyébként simán teherbe tudsz esni most is, ill. az első mesi előt 2 héttel, ugye. Csak ezt előre nem tudhatod, mikor lesz. De fél éves kor után már általában javulnak az esélyek a menzeszre, mert ritkul a szoptatás a hozzátáplálás miatt. (Bár jópáran vannak, akiknek nagyon sokára jön csak meg, vagy hiába mesiznek, úgyse sikerül a tesó.) Teljesen egyéni.

2011. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy jártam az első fiam után hogy nem jött meg mint neked.De aztán megtudtuk hogy nem is fog mert jön a kistesó,tehát nem törvényszerű hogy megjöjjön ahhoz ha újra babát szeretnél,peteérésed attól függetlenül van.

Nekem a nagyobbik fiam 4 vagy 5 hónapos volt amikor a tesztem pozitív lett úgyhogy szerintem ha akartok ismét babát akkor nyugodtan próbálkozhattok.

2011. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze nem olyan sürgős a kistesó, de nem bánnánk. S úgysem jön olyan hamar össze..

Mire újra teherbe esnék és még 9 hónap terhesség, odébb van az, mire megszületik a második baba. Akkor már ideális is lenne, szerintem az a jó, ha kicsi a korkülönbség a gyerkőcök között. Nekünk biztos nehezebb lenne, de a gyerekeknek jobb.

2011. jún. 9. 16:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Szoptatás mellett szülés utáni 5. héten jött meg először. Azt hittem csak a gyerekágyi vérzés megint, de a doki felvilágosított, hogy nem.
2011. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!