Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki egyáltalán...

Van itt olyan, aki egyáltalán nem tudta szoptatni az ÚJSZÜLÖTT?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk abszolút nem volt teje vagy csak nagyon minimális.Ilyenkor mit lehet adni neki ha nincs anyatej??
2011. jún. 16. 10:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsi:Újszülöttjét
2011. jún. 16. 10:53
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hipoallergén tápszert.


HA 1-es a megjelölése. A Nestlé Beba termékeit szokták ajánlani, de az én lányom pl. Humana HA1-et ivott, meg Milupa Milumil HA1-et. Gyógyszertárban lehet kapni. Szoktak szívózni, de kiadható recept nélkül. Ha feliratod úgy olcsóbb.

2011. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon későn indult be a tejem és borzasztóan kevés volt, ráadásul az én babám nem is tudott szopizni, lefejve kapta.

Általában a Neste Beba Start-ot szokták adni, de van más fajta is. Patikában kapható csak (máshol még nem láttam), kb. 3000 Ft, de receptre kiíratva 2200 Ft körül van. Nálunk nem szívóznak se a patikában, se az orvos....

2011. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám sem tudott szopizni, ő is lefejve kapta, s mellé HUMANA HA tápszert. Írasd fel a gyerekorvossal, olcsóbb úgy!
2011. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Milupa milumil HA1-et kapta. Orvossal felíratod, olcsóbb.


Nekem hormonális úton nem termelődött tejem, előtej napi 30 ml volt két mellből. Az is csak 2 hétig. Ráadásul a kislányom orrnyálkahártyáját születésekor felsértették, tehát még szopizni sem tudott, mert nem kapott az orrán levegőt vagy 2 hétig :(

2011. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

13:07 csak megjegyzésként írom: nekem kevesebb van, mint neked volt (csak 20 ml körül két mellből), de ezt a mennyiséget hónapok óta szinten tudom tartani. Vajon mi lehet az oka? Ha valakinek van ötlete, megírhatná. Az eleje ugyanígy indult: sokáig tartott a belövellés és akkor is kevés volt a mennyiség


Egyébként igen, akkor lehet tápszerrel pótolni. Anyatejet kapni csak súlyos esetekben van lehetőség.

2011. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
13:38 - ha rendesen ki van ürítve a mellből a teljes mennyiség, akkor a szervezeted szófogadóan újratermeli, mert tudja, hogy ennyire szükség van
2011. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
de akkor rosszul csinálok valamit és több is lehetne? vagy ez a max. kapacitás és ez addig fog termelődni, míg el nem választom a babát?
2011. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

nekem egy laktációs szakértő három dolgot mondott: 1. állandó stimulálás (akár a baba étkezésén túl is fejni) 2. folyadékbevitel (éhes kismama tud szoptatni, szomjas nem) 3. elegendő alvás

(ő nem volt híve a homeós bogyóknak, meg teáknak)

2011. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mind mondtam nekem hormonális úton nem termelődött. Lehet el kéne menned vizsgálatra.


Mert akinek minden oké, annak naná, hogy újratermel még akár többet is, mert stimulálva van, meg kiürítve, meg mittudomén okosságok. Viszont, ha nem úgy működik a szervezet ahogy kéne akkor hiába a sok jótanács!

2011. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!