Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám elapasztani?

Hogyan tudnám elapasztani?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám, már 1 hónapja elutasitja a cicit, de még fejtem neki, viszont most már nem birom fizikailag a sok fejést, igy szeretném, hogy lassan kevesebb tejem legyen. De sajnos az elmúlt időszakban durván megkinoztam a mellemet a sok fejéssel, igy több tejem van, mint valaha. 1 hete már azt csinálom, hogy ha feszül is, mindig csak annyit fejek ki, amig 1 picit alábbhagy a feszülés, de sajnos még mindig állandóan be van durranva. Sajnos volt már 1 mellgyulladásom, nem szeretnék még egyet..Mit tudnék tenni még, hogy egyre kevesebb termelődjön? Az a baj, hogy ennél kevesebbet nem tudok fejni, mert akkor érzem, hogy begyullad. Most jegelem éppen, meg hideg vizes borogatás van rajtam, de apasztógyógyszert nem szeretnék szedni. Még valami más megoldás lenne? Köszönöm, ha válaszoltok!
2011. jún. 18. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak annyit fejsz ami a babának elég (gondolom nem akarod tápozni anyatej bőségében???) akkor annyi is fog idővel termelődni.
2011. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
urtica urens 15 ch, vagy 30ch
2011. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem jól kezdted az apasztást. Ugyan így voltam mint Te.

Úgy kell csinálni, hogy először növelni kell a fejések közötti időt. Azaz csökkenteni a napi fejések számát. Ha ez meg van, mondjuk napi 3 fejés van csak, akkor lehet azt elkezdeni, hogy nem szívod ki teljesen, hanem mindig kevesebbet. Pl. eddig leszedtél napi 3x 260-at, utána, csak napi 3x 200-at szedjél le. Ezt csináld pár napig, majd megint csökkents a mennyiséget. Ahogy olyan 50 ml-nél jársz fejésenként, akkor el lehet hagyni egyet. Célszerű a déli fejést kihagyni. Itt is eltelik pár nap mire rááll a melled, de rá fog. Aztán a maradék fejésnél csökkenteni kell a mennyiséget és ha már csak napi 20 ml környékén jársz, akkor hagyd abba. Pár nap rossz lesz, de nem fog bedurranni, szépen elapad.

2011. jún. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az összes választ! Főleg az utolsó, részletest, mától ki is próbálom, mert nem akar csökkenni a mennyiség, és állandóan szét akar durranni a mellem :-(
2011. jún. 20. 11:39
 5/19 anonim ***** válasza:
A zsályatea kifejezetten apasztó hatású (és valamennyire a menta is), kiegészítő "terápiaként" érdemes azt inni.
2011. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem csak gyógyszerrel apadt el.BROMOCRIPTIN-t írt fel a nógyógyász!

2 hónap volt,mire elapadt teljesen a havi több,mint 30 liter.

2011. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy sikerült-e elapasztani???Légyszíves válaszolj,fontos lenne,hogy tudjam,neked bejött-e a fent javasolt módszer(?)
2011. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen. Mindegxyik módszert kipróbáltam. Szedem az urtica urens-t is. Eddig leginkább a 9:06-os válaszoló tanácsa jött be legjobban talán. Csak aztán hülye voltam, mert megijedtem, hogy nem feszült annyira a mellem, és hirtelen többet fejtem tegnapelőtt, most annak iszom a levét- ma éjjel nem birtam aludni, annyira bedurrantak a melleim. Ugyhogy újra kezdem a fejés ritkitást. Amúgy Te voltál az első válaszoló?
2011. júl. 1. 09:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok.Nekem is fontos lenne,hogy kevesebb tejem legyen,azért kérdeztem,hogy neked bevállt e a módszer.Köszönöm a válaszod.
2011. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9:06-os vagyok.

Nem szabad megijedni, ha nem feszül annyira, az éppen annak a jele, hogy már nem termel annyit. :)

Kitartást és menni fog!

2011. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!