Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi időbe telik, amíg a...

Porcukormókus kérdése:

Mennyi időbe telik, amíg a mellbimbó "megedződik"?

Figyelt kérdés
Még nincs 2hete, hogy szoptatok, de baromira fáj, pedig kenem én mindennel.. Garmastan, anyatej, friss aloevera.. Szóval sok idő kell, amíg megszokja a mellbimbó a terhelést?
2011. jún. 22. 20:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mi is sokat kínlódunk, nagyon érzékeny a bimbóm. Kenem, olykor jobb, de mindig újra jelentkezik a baj. Ha nem a bimbóm fáj, akkor meg becsomósodik.

Most olvastam az egyik hozzászólónál, hogy ha le van nőve a nyelve az is okozhatja a fájdalmat. Miért? Mit lehet tenni?

2011. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha gyanú van rá, hogy a pici nyelve le van nőve: pl. nehezen, nehézkesen szopik, hosszú ideje fáj a bimbó, nem képes kiüríteni a melledet, akkor érdemes a gyerekorvosnak megmutatni, nézze meg a nyelvét. Pici beavatkozással "felvágják" a nyelvféket és megoldódnak a problémák. Ha túl későn veszik észre, a beszédfejlődést is gátolja.
2011. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is a Bepantenre szavazok. Szopi után az egész mellett kívülről bimbó felé finoman szétmasszírozni.

Ezen kívül a bimbóvédő jelentett megváltást.

Abban mindig maradt anyatej is a végén, amit hagytam rászáradni.

Nem szoktunk rá, de az első héten fel kellett tenni, mert már sírtam a fájdalomtól. Irtó jó találmány!!! Így tudtam szoptatni. Egy hét alatt meggyógyult így a mellem, aztán fokozatosan letettem. Eleinte még fájt néha-néha, akkor visszatettem a következő szopira, de a harmadik héttől már teljesen nélküle és fájdalommentesen szopizunk.

2011. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!