Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a babám,1hónapja tápszert is eszik.Szeretnék adni neki már ilyen kezdő ételeket,hogy krumpli,répa stb.Mikor adjam neki?

Szopi után,ugye?Az mindegy,hogy a nap folyamán mikor?És mennyit adjak?1szem krumplit megfőzök és amennyit megeszik belőle?Egy nap csak egyszer próbálkozzak?Hány napig adjam neki?

Légyszi,ne akarjatok lebeszélni,mert mindenképpen elkezdem csak nem tudom,hogy pontosan hogy tegyem!

Köszi a segítséget!


2011. jún. 25. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

Tejpéppel kezdtem,délelőtt a szopizás előtt pár kanállal ,egy hétig kapta ha jól emlékszem,majd almalevet kapott egy hétig majd bele almapürét egyre többet és a tejpépet kapta délután.Lányom is 4és fél hónapos volt,de én nagyon lassan haladtam a hozzátáplálással,féltettem.

2011. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Leírom,hogy hogy csináltam.


Mindig délelőtt adtam újat,mert ha gáz van ,akkor délután még van doki,és nem éjszaka kell kínlódni.


Gyümivel kezdtem,mert elég szorulásos a babám.

De jól is tettem,mint kiderült.És mindig szopi előtt adtam,mert ha belegondolsz tele pocakkal ki a fene akar még kóstolgatni.


1 nap :egy fél almát lereszeltem és a levéből adtam 2 kiskanállal

2.nap 4 kiskanállal

3.nap 2 kiskanál almapüré

4.nap 4 kiskanál almapüré

Lett nagy szorulás,mert az alma fog!!!


5.nap 2kiskanál barackpüré

6.nap 4kiskanál barackpüré

7.nap amyennit elfogadott

8.nap új gyümi,ami a korának megfelelően ehet 3 napo keresztül


És így tovább amíg ki nem végeztük,amit 4 hónaposan ehet.Ahogy kész voltunk a gyümikkel,jöttek a zöldségek,répa krumpli.És mikor már mindent megkóstolt amit neki szabad,akkor ezeket variáltam össze.Majd mindig új dolgok jöttek ahogy nőtt,és már kaphatott megint ezt-azt.Mindent 3 napig kóstoltattam.Majd új íz jött!

2011. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ha szopi előtt adom azzal csökkentem a tejem,nem?mert az nem lenne a célom.azt olvastam,hogy szopi után,mert egy éhes babát elég nehéz megnyugtatni az új kajával.
2011. jún. 25. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy idő után ki kell majd váltanod étkezést,de persze ha eztlassan akarod,akkor ne emeld az adagot,csak kóstoltass új ízeket,és így az is kiderül,hogy nem allergiás e valamire.Viszont ha szopi után adod nem fogja elfogadni:(

Próbáld ki!!!


Ha belegondolsz,akkor neked sem kell már semmi mikor jóllaktál.


2.voltam

2011. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!